Doma:   0.088
Venku:  35.000
Dom.max: 0.200
Ven.max: 49.000

38' Lovenkrands - 30' Adriano
Asistence: Mihajlovič
Žluté karty: Kyrgiakos 65', Andrews 82' - C.Zanetti 46', Pizarro 75', Momente 90'+2'
Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 49 Andreolli (4 J. Zanetti 70'), 23 Materazzi (44 Momente 41'), 11 Mihajlovic, 3 Burdisso; 21 Solari, 6 C.Zanetti, 8 Pizarro, 33 Wome; 30 Martins, 10 Adriano (55 Maa Boumsong 82'). (12 Julio Cesar,16 Favalli, 25 Samuel, 19 Cambiasso) Trenér: Mancini

Rangers (4-4-1-1): 25 Waterreus; 2 Ricksen, 5 Andrews, 14 Kyrgiakos, 24 Murray; 31 Namouchi, 6 Ferguson, 12 Malcolm, 17 Burke; 4 Buffel; 26 Lovenkrands (1 Klos, 18 Pierre-Fanfan, 19 Thompson, 20 Hutton, 21 Jeffers, 34 Smith, 44 McCormack) Trenér: Mc Leish

Inter měl před posledním zápasem základní skupiny H jistý postup a tak si dovolil šetřit opory na nedělní derby. I přesto na Ibrox Parku dokázal remizovat a v Lize mistrů doposud neprohrál. Remízu 1-1 zařídil gólem Adriano, který se trefil popáté v posledních čtyřech zápasech. Výsledek neměl vliv na tom, že v tabulce nerazzurri skončili první. Druhým postupujícím se stal díky získanému bodu Glasgow Rangers. Artmedia Bratislava bude na jaře pokračovat v Poháru UEFA.

Sestava, kterou Mancini utvořil, se nedá nazvat jinak než hodně netradiční. V neděli se hraje milánské derby a vzhledem k již jistému postupu do osmifinále bylo jasné, že trenér bude většinu opor šetřit. Nominováni nebyli takoví hráči jako Figo, Verón a Cordoba. Výjimkou bylo jen útočné duo Adriano - Martins a to z toho důvodu, že zbylí dva střelci hrát nemohli. Recoba má lehce natažený sval a tak raději odpočíval. Cruz se ještě nezbavil chřipky.

V brance se objevila donedávná gólmanská jednička Francesco Toldo. Stoperskou dvojici utvořili Mihajlovič a Materazzi. Italský reprezentant se ale po 40 minutách zranil a tak se na jeho místo z levé strany posunul Nicolas Burdisso. Na pravé straně úřadoval mladíček Andreolli z Primavery a nevedl si vůbec špatně. Na křídlech běhali Solari a Wome, který se do druhé půle posunul dozadu. Jeho místo zaujal další mladík Momente. Kapitánskou pásku dostal Cristiano Zanetti. Moc štětsí mu nepřinesla, krátce před koncem byl vyloučen. Tvořit hru měl Pizarro.

Ve vyrovnaném zápase se šancemi šetřilo. První zajímavou situací byla střela Solariho z 25 metrů. Mezi tři tyče se nevešla. Domácí zahrozili po centru Burkeho. Namouchiho hlavičku na malém vápně zblokoval Andreolli. Inter měl územní převahu a Rangers do ničeho nepouštěl. Sám však gólmana Waterreuse také neohrožoval. Další střela z větší vzdálenosti tentokrát od Adriana do brány nešla. V 29.minutě zahrával Mihajlovič roh. Střílený centr zakroutil na přední tyč a gólman měl co dělat, aby míč vyrazil na další roh. Z něho gólově udeřilo. Mihajlovič našel na malém vápně špatně hlídaného Adriana, který jen nastavil hlavu správným směrem a rozvlnil síť - 0-1.

Z vedení se nerazzurri neradovali dlouho. Ve 38.minutě ztratil Adriano na polovině soupeře míč. U středového kruhu Buffel stáhl na zem Cristiana Zanettiho, čímž si udělal prostor a kolmou přihrávkou vyslal do sprintu Lovenkrandse. Veterán Mihajlovič na domácího útočníka nestačil a Lovenkrands proti Toldovi nezaváhal 1-1. Podle mě měl sudí Plautz v zárodku akce pískat faul na Zanettiho. Krátce na to se zranil Materazzi a na hřiště přišel Momente. Došlo tak k již zmíněným změnám v rozestavění. Momente šel na křídlo, z něho se Wome posunul na beka a Burdisso do středu obrany.

V druhém poločase vyslal nepříjemnou skákající střelu na Tolda Lovenkrands. Gólmanský veterán nezaváhal. Další Manouchiho rána ho však nechala naprosto klidným. Byla slabá a ještě šla vedle. Oba týmy hráli na jistotu a tak to pohledné utkání moc nebylo. Po zákroku Namouchiho musel být vystřídán Andreolli, nahradil ho Javier Zanetti. Dvě minuty před koncem se Buffel pěkně probijel do pokutového území než ho obránci zastavili faulem. Cristiano Zanetti pak v blízkosti sudího odkopl míč a to neměl dělat. Odměněn byl druhou žlutou kartou a musel tak předčasně do sprch a předat kapitánskou pásku svému jmenovci. Překvapený záložník nechápal... Z následného centru hlavičkoval Namouchi mimo. Skóre se nezměnilo a oba týmy budou v Lize mistrů pokračovat i na jaře.