Juan Veron

Obafemi Martins

Adriano a Martins

Šachťar - Inter

67' Martins, 78' Adriano
Asistence: Adriano, Ze Maria
Žluté karty: Duljaj 36', Matuzalem 39', Brandao 64' - Cordoba 18', Adriano 60', Cambiasso 63',
Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar - 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 16 Favalli - 15 Solari (13 Zé Maria 65), 14 Veron(8 Pizarro 77), 19 Cambiasso, 5 Stankovic - 10 Adriano, 30 Martins. (1 Toldo, 6 C.Zanetti, 9 Cruz, 20 Recoba, 25 Samuel) Trenér: Mancini

Šachťar Doněck (4-4-2) : 16 Laštůvka, 2 Barcauan, 3 Hübschman, 4 Tymoshchuk, 6 Duljaj (7 Fernandinho 71'), 9 Matuzalem, 20 Byelik (29 Marica 72'), 25 Brandao, 26 Rat, 33 Srna, 36 Elano (38 Jadson 58') (1 Stipe, 14 Stoican, 18 Lewandowski, 28 Seyhan) Trenér: Mircea Lucescu

Martins a Adriano

Inter vykročil do nové sezóny bezchybně. V prvním duelu 3.předkola Ligy mistrů zvítězil na horké půdě v Doněcku 2:0 a do odvety si vybudoval velmi nadějný výsledek. Na vítězství se podíleli jedním gólem oba útočníci - Martins a Adriano. Nerazzurri zápasu nedominovali ani v poli nebyli zřetelně lepší. Narozdíl od soupeře si však dokázali vytvořit několik šancí a vstřelit branky. Šachťar se do ohrožení brány Julia Cesara dostal všehovšudy dvakrát.

Mancini z nových posil využil dvě. Na křídlo postavil Solariho a jako brankářskou jedničku určil Julia Cesara. Argentinec odehrál slušné utkání, nic extra ale nepředvedl. Brazilský gólman ani jednou nezaváhal a dokázal svoje kvality. Šanci pořádně vyniknout mu domácí nedali. V obraně vedle sebe stála tradiční čtyřka Javier Zanetti, Cordoba, Materazzi a Favalli. Defenzivní štít dělal Cambiasso a tvořit hru měl Verón a také Stankovič.

Úvod utkání patřil Šachťaru. Jeho hráči se tlačili dopředu, defenziva nerazzurri však pracovala velmi dobře. V 21.minutě našel přihrávku Cambiasso Martinse, ten přistrčil dopředu volnému Adrianovi. Brazilská hvězda si počkala až mu Oba naběhne do středu velkého vápna a poslal mu míč. Martinse však tvrdou hrou odstavili od míče obránci. Balón se však dostal až na druhou stranu ke Stankovičovi, který zblízka nedokázal Laštůvku překonat. Hned o minutu později měl Inter další obrovskou šanci. Stankovič našel krásným obloučkem Martinse, ten však před vyběhnutým gólmanem volil nepřesnou střelu.

Ve 37.minutě měl Inter výhodu přímého kopu. K míči se zhruba 30 metrů od brány postavil Adriano a tvrdou ranou zaměstnal Laštůvku. V další velké šanci nedokázal překonat gólmana ani Cambiasso. V 41.minutě rozehrál Verón roh na vzdálenější tyč, kde čekal Materazzi. Italský stoper hlavičkoval do tyče! Na šance Inter jasně vedl, ve středu hřiště však čím dal tím více měli míč v držení domácí. Poločas skončil bez branek.

Krátce po přestávce hlavičkoval Adriano vedle. V 62.minutě o sobě dali vědět i domácí. Matuzalem přešel přes Cordobu a jeho střelecký pokus zblokoval Materazzi. Nebezpečný byl i přímák z úhlu, který naštěstí před brankářem nikdo netečoval. V 67.minutě to konečně přišlo. K míči se dostal na hranici šestnáctky Adriano, exkluzivní patičkou poslal míč přes dva protihráče přesně k Martinsovi, který ještě stihl zasunout míč pod padajícím brankářem do sítě - 0:1. O tři minuty později mohl stejný hráč přidat pojistku. Nejprve krásně pustil míč na Adriana, který mu ho hned do běhu vrátil. Laštůvka však byl tentokrát u balónu blíž. Na druhé straně ale nebylo blízko k penaltě. V pokutovém území byl na chvíli úplně sám Brandao a Verón ho v souboji o míč atakoval dost tvrdě, možná i fauloval. Mezi tím se na hřiště místo Solariho dostal Ze Maria a vytvořil excelentní centr přesně na osamoceného Adriana. Muž s číslem deset na zádech nezaváhal a z malého vápna hlavičkoval přesně - 0:2.

Pět minut před koncem poslal Adriano do šance Cambiassa. Argentinský záložník však zamířil vedle. Žádný další gól již nepadl a Inter si do odvety, která se hraje za 14 dní na San Siru přiveze velmi pěkný výsledek 2:0.