David Pizarro

micVideo
85' Cruz
94' Cruz
20' Corini, 50' Terlizzi, 67' Makinwa - 85' Cruz, 90'+4' Cruz
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2) : Julio Cesar; Ze` Maria, Cordoba, Materazzi, Favalli; Veron, Pizarro, Cambiasso (69' Cruz), Kily Gonzalez (55' Figo); Adriano, Martins (75' Recoba). (Toldo, Wome, C.Zanetti, Stankovic). Trenér: Mancini

Palermo (4-4-2) : Santoni; Zaccardo, Barzagli, Terlizzi, Grosso; Santana, Corini, Barone (67' Mutarelli), Bonanni (56' Gonzalez); Makinwa (82' Brienza), Caracciolo. (Andujar, Biava, Ferri, Pepe). Trenér: Del Neri.

Pizarro

Inter vyhořel a jen s velkým štěstím prohrál v Palermu pouze 3-2. Vynikající gólman Julio Cesar chytil několik dalších tutovek domácího týmu a uchránil nerazzurri od debaklu. Palermo vedlo již 3-0 a až v závěru dvěma góly snížil Julio Cruz na relativně přijatelný rozdíl jediného gólu.

Mancini překvapil volbou hráčů v záloze. Na lavičce zůstal sedět Stankovič a hlavně Figo. Zpětně se dá říct, že hlavně Figova neúčast byla velkou chybou. Trenér po zápase vzal vinu na sebe. "Pokud někoho chcete obviňovat z porážky, obviňujte mě," řekl. Verón viditelně nebyl ve své kůži, Pizzaro měl občas dobré a občas zlé momenty, Kily Gonzales jako by neexistoval a jediný Cambiasso si hrál svůj standard. Nasazení Kilyho bylo dost překvapivé. Po zranění, které si způsobil v letní přípravě, se uzdravil teprve nedávno a hned dostal šanci od začátku. Zřejmě trenérovo oblíbenec.

V brance se znovu objevil Julio Cesar a zdá se být jasné, že právě on je brankářskou jedničkou. Toldo musí čekat na jeho chyby na lavičce. V obraně zaskočil za zraněného kapitána Ze Maria a jako loni byl na tomto místě podprůměrný. Jeho oblíbený post je v záloze. Bohužel nikdo jiný za Javiera Zanettiho není a on to ví. Samuel má stále distanc a tak s Cordobou utvořil stoperskou dvojici Materazzi. Na levo nemohl nechybět Favalli. Před Recobou dostal v útoku šanci Martins.

Na hráčích se možná podepsala reprezentační pauza. Právě reprezentanti se totiž na hřišti hledali. Palermo bylo hlavně na začátcích obou poločasů o dost lepší. První velkou šanci, Caracciolovu střelu, vytěsnil z brány zázračný Julio Cesar již v 5.minutě. Na druhé straně odpověděl Adriano. I tentokrát byl gólman úspěšnější. Následovala rána Makinwy nad a ve 20.minutě první gól. Těsně před pokutovým územím zastavil Cordoba nedovoleně Caracciola a domácí dostali dobrou příležitost. Míč si postavil Corini a přesnou ranou do šibenice rozvlnil síť. "Na to jsem neměl," prohlásil po zápase Julio Cesar.

A aby toho nebylo málo hned po rozehrání měli Rosaneri šanci svůj náskok zvýšit. Makinwa na levé straně přesprintoval Ze Mariu a centrem našel ve vyložené pozici Santanu. Ten hlavou bránu minul. Další velkou šanci zneškodnil stejnému hráči gólman. Jeho střelu vyrazil na roh. 31.minuta a další gólovka domácích. V té době byl Inter pod neustálým náporem Palerma a sám se spoléhal jen na brejky. V čisté šanci odzbrojil Makinwu Marco Materazzi. O pět minut později nebezpečně centroval Grosso, před bránou však naštěstí nikdo na míč nedosáhl. Světlý okamžík předvedl Adriano. Obešel hned pět hráčů soupeře, z úhlu však Santoniho nepropálil. Dvě minuty před koncem poločasu překonal Brazilec obránce Grossa. Jeho diagonální střelu však Santoni znovu za svá záda nepustil. Poločas zakončil Makinwa hlavičkou vedle.

Jestliže někdo čekal, že se hráči proberou a Mancini jim promluví do duše, šeredně se mýlil. To co následovalo v prvních pěti minutách druhé půle, se jen tak nevidí. Palermo mělo čtyři čisté gólové šance. Gól padl naštěstí jen z jedné. Nejprve Caracciolo to zkoušel z voleje, střela se ale proměnila v přihrávku, kterou zakončoval Makinwa. Julio Cesar předvedl brilantní zákrok. O dvě minuty později to Caracciolo zkoušel znovu z voleje a tentokrát mu chybělo málo. Střela se otřela o břevno. Další gólovku měl Zaccardo. Jeho střelu vyrazil gólman na roh, z kterého padl očekávaný gól. Corini našel centrem Terlizziho, kterého neuhlídal asi Cordoba, a hlavou skóroval a zvýšil vedení na 2-0.

Mancini zareagoval střídáním, místo Kilyho přišel Figo. Po jeho příchodu se začala hra Interu zlepšovat. Defenziva domácích však pracovala výtečně a tak nerazzurri hrozili jen střelami z dálky. Výjimkou byla narážečka Pizarra s Martinsem. U míče však byl nakonec dřív brankář. Palermo však nezapomínalo útočit. Nejprve vyrážel Julio Cruz v 69.minutě ránu Grossovi, aby pak o čtyři minuty později znovu kapituloval. Na levé straně, kde operuje Ze Maria, se uvolnil Santana a přesným centrem našel Makinwu. Nigerijský útočník hlavičkoval do země, od které se míč dostal až do sítě 3-0. Oslavy byly stejné jako když se trefí jeho kamarád Martins - přemety. O Makinwu se v létě velmi intenzivně zajímal Inter, hráč však dal přednost jisté základní sestavě v Palermu před větším platem a vysedáváním na lavičce v Miláně.

Mancini znovu na nepříznivý vývoj zareagoval střídáním přišel třetí útočník Cruz a rozestavení se změnilo na 4-3-3. Chvíli po té se na hřiště dostal i Recoba. Snížení však nepřicházelo. Naopak. Na druhé straně se znovu zaskvěl Julio Cesar. Santanův lob vytáhl konečky prstů na roh. Deset minut před koncem to zkoušel svými pověstnými střelami z dálky Recoba. Z 30 metrů napál míč tak, že přistál na horní síti brány. Chybělo málo. Adriano se ho pokusil napodobit. Jeho bomba jen těsně minula šibenci. A do třetice - Pizarrova prudká rána po zemi znovu jen těsně minula cíl. V 86.minutě se fanoušci Interu dočkali. Figo našel centrem na levé straně Adriana, ten už mohl v dobré pozici střílet, ale raději nahrával před bránou stojícímu Cruzovi. Ten přihrávku asi nečekel a dá se říct, že se od něj odrazila do brány. Chybělo však málo a gól z toho nebyl. Obránce míč zastavil snad jen decimetr za čárou.

Po další Adrianově střele měl Inter výhodu rohu. Ten se ale nepovedl a následoval rychlý brejk domácích. Palermský Gonzalez napálil břevno. Ve druhé minutě nastavení byl faulován Figo na podobně pozici, z které dali domácí první gól. Recoba však nastřelil zeď. Následoval znovu rychlý brejk Brienzy a Gonzaleze, který skončil zbrklou slabou střelou. V poslední minutě nastavení vybojoval Figo roh a posadil míč na přední tyči na hlavu Cruze 3:2. Argentinský střelec znovu ukázal, že je skvělým nahradníkem. Místo stěžování si na to, že nehraje, dává góly. Tak to má být. Pro Palermo je konečný výsledek jistě nespravedlivý.