micVideo
25' Martins
29' Stankovic
84' Cruz
25' Martins, 29' Stankovic, 84' Cruz
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-4-2) : Julio Cesar; Ze Maria, Cordoba, Materazzi, Favalli; Figo (78' C. Zanetti), Veron, Cambiasso, Stankovic; Adriano (85' Pizarro), Martins (80' Cruz). (Toldo, Wome, Kily Gonzalez, Recoba).Trenér: Mancini

Lecce (4-4-2) : Sicignano; Angelo (79' Camorani), Diamoutene, Stovini, Abruzzese; Cassetti, Ledesma, Del Vecchio, Pinardi (68' Valdes); Vucinic, Konan. (Benussi, Pecorari, Polenghi, Marianini, Cozzolino). Trenér: Gregucci

Figo

Po excelentním výkonu Inter vyhrál naprosto zaslouženě i druhý domácí zápas v poměru 3:0. O branky se tentokrát podělili různí hráči. V prvním poločase otevřel obloučkem skóre Mr. Oba Oba. Chvíli po té zvýšil střelou k opačné tyči Dejan Stankovič a pět minut před koncem se radoval i střídající Cruz. Pro něj to byla čtvrtá branka ve třetím zápase po sobě. Paradoxní přitom je, že dohromady odehrál jen 98 minut. V této sezóně má zatím neuvěřitelný průměr - jeden gól za 32 minut hry.

Jestliže minulý týden podal Inter v Palermu jeden z nejhorších výkonů poslední doby, tak v sobotu večer předvedl proti Lecce naopak jeden z nejlepších. Po celou dobu utkání měl míč ve své moci, Lecce zahrozilo jen dvakrát a v obou případech se zaskvěl brankář Julio Cesar. Rozdíl ve skóre mohl být mnohem větší než pouze o tři branky. Spousta šancí zůstala nevyužita.

Nastoupit znovu nemohl, tentokrát již naposledy, Samuel. Protože Mihajlovič je zraněný, bylo jasné, že ve středu obrany bude hrát Cordoba a Mihajlovič. Na levou stranu se po pauze v Bratislavě vrátil Favalli a na pravou pak Ze Maria. Záloha i útok byly doslova přeplněny hvězdami. Verón, Figo, Stankovič, Cambiasso a před nimi Adriano a Martins. Svoje obrovské kvality potvrdili i na hřišti.

Hned v první minutě byl v dobré pozici Adriano, ale jeho střela byla zblokována. V další možnosti pak hlavičkoval Brazilec nad. Velmi aktivní byl vepředu i defenzivní záložník Cambiasso. První z jeho povedených střel byla z voleje a šla nad. Po sérii rohů přišel ve 25.minutě první gól. Esteban Cambiasso poslal naprosto dokonalou kolmou přihrávku za obranu, pro míč si doběhl Obafemi Martins a elegentaním obloučkem přehodil vyběhnutého gólmana - 1:0. Neuběhlo ani pět minut a San Siro bouřilo podruhé. Ze Maria našel svým perfektním centrem z pravé strany u vzdálenější tyče osamoceného Dejana Stankoviče, který míč jen lehce lízl a usměrnil ho ke vzdálenější tyči, gólman neměl nárok a Inter vedl 2-0. Inter byl v náporu a hráči Lecce si s jeho nájezdy nevěděli rady. Hned o tři minuty později visel ve vzduchu třetí gól. Stankovičovu ránu z pokutového území vyrazil gólman před sebe a dobíhající Cambiasso nastřelil tyč. V poslední šanci první půle byl Adriano zastavenen hvizdem rozhodčího kvůli ofsajdu.

Po přestávce se do první šance probili i hosté. Julio Cesar vyrazil nebezpečnou střelu z vně šestnáctky na roh. Na druhé straně byl ve velké šanci Martins. Po Figově centru šla jeho střela jen těsně kolem tyče. I kdyby šla do sítě, gól by neplatil, protože rozhodčí viděl faul mladého Nigerijce. Ke gólu byl blízko znovu Stankovič. Střelu mu gólman Sicignano vyrazil. V 65.minutě se situace opakovala. Stankovič střílel a Sicignano prstama střelu vytáhl z brány. O dvě minuty později byl ve velké šanci Martins a ani tentokrát z toho nebyl gól. V 69.minutě se míč od Cambiassa dostal zase k Martinsovi. Pálil vedle. Mancini prostřídal a na trávník se dostal Cristiano Zanetti a Cruz. A to by nebyl Cruz, aby nevyužil pár minut na hřišti ke vstřelení gólu. Osamocený El Jardinero dostal od Veróna ideální centr do pokutového území. Míč si zpracoval na hrudi a ještě než dopadl na zem, tak ho poslal přesně k tyči. Gólman padal na druhou stranu a Inter vedl 3-0.Protože si při oslavě gólu Cruz sundal dres, vyfasoval žlutou kartu. V 90.minutě se dostal v pokutovém území k míči Konan a Julio Cesar jasně ukazal, proč je lepší než Toldo. Díky excelentnímu reflexu vytáhl skoro jistý gól na roh.