Nejlepší hráč: Walter Samuel

INTER (4-4-2) : Julio Cesar; Cordoba, Materazzi, Samuel, Favalli; Figo (67' Cambiasso), Pizarro, C. Zanetti (66' Veron), Stankovic; Cruz (58' Adriano), Recoba. (Toldo, Ze Maria, Solari, Martins). Trenér: Mancini

Chievo (4-4-2) : Fontana; Moro, Mandelli, Malage Lanna; Semioli, Brighi (34' Sammarco), Giunti, Franceschini (79' Luciano); Pellissier (63' Obinna), Amauri. (Squizzi, Scurto, Zanchetta, Tiribocchi). Trenér: Pillon

Recoba

Inter vyhrál ve Veroně nad Chievem 1:0. Jediný gól vstřelil ve svém prvním utkání za Inter v Serii A Walter Samuel.

V sestavě došlo od posledního zápasu k pár změnám. Ve směs se jednalo o odpočinek pro nejvíce vytížené hráče. Místo Adriana si od začátku spolu zahráli Recoba a Cruz. Brazilský střelec se dostal na trávník v 58.minutě. Na levé straně obrany hrál místo Ze Marii Ivan Cordoba a ve středu si po distancu poprvé zahrál Walter Samuel, který přišel v létě z Realu Madrid. V záloze dostal přednost před Verónem a Cambiassem, Pizarro resp. Cristiano Zanetti.

Inter byl po celý zápas jasně lepší. V brance domácích však čaroval Fontana. 40-letý gólman, který před dvěma měsíci odešel z Milána kvůli neshodám s Mancinim měl zvláštní motivaci a pochytal téměř vše co na něj šlo. Chievo zahrozilo jen párkrát střelami z dálky. První šanci měl po centru Stankoviče Cruz. Před Fontanou však míč nestačil zachytit ani ho vhodně tečovat. Chvíli po té se míč dostal k Recobovi, který měl z 25 metrů dostatek času k nebezpečné střele. Gólmana však přesnou ranou k tyči nepřekonal. Po rohu pak hlavičkoval nad Walter Samuel. Běžela 13.minuta a Inter měl další dobrou šanci. Po rohu Recoby hlavičkoval v pádu Cruz nad.

Po dalším centru mířila hlavička stejného hráče mimo. Znovu to zkoušel i Recoba. tentokrát jeho rána mířila do šibenice a Fontana ji musel zpracovávat nadvakrát. A další roh Figa a hlavička do náruče Fontany v podání Stankoviče. Inter byl jasně lepší, ale gól se mu nedařilo vstřelit. Na druhé straně prohrál hlavičkový souboj Materazzi a na Julio Cesar tak musel chytat lehkou střelu domácích. Ve 41.minutě se elegantně uvolnil na pravé straně Figo. Následoval nádherný centr do vápna, na který trestuhodně nedosáhl osamocený Recoba ani Stankovič. Dvě minuty na to nahrál Dejan do před malé vápno Cruzovi, který z halfvoleje řádně zaměstnal Fontanu. Ani z této vyložené šance gól nepadl.

V 59.minutě vybojoval Favalli roh. Míč si postavil Figo a přesným centrem našel na malém vápně Waltera Samuela. Ačkoliv byl argentinský obránce jasně držen za dres a nemohl vyskočit, za chůze přesně hlavičkoval do odkrytého prostoru v brance a dostal nerazzurri do vedení. Gól tak zařídili hráči z loňského Realu Madrid. Gól si chtěl dát také, pro tentokrát kapitán, Alvaro Recoba. Jeho kroucený balón z rohu, obletěl bránu a skončil za druhou tyči. V 70.minutě zahrozil domácí Amauri. Jeho střela z 25 metrů však šla do středu brány, kde byl připraven Julio Cesar. Za Inter znovu odpověděl Recoba. Fontana jeho ránu jenom se štěstím vyrazil na roh. Ten rozehrál Verón. Centrem našel Stankoviče, jehož pokus zachránil pro Chievo na brankové čáře Malago. V 87.minutě to znovu zkoušel aktivní El Chino. Jeho lob skončil na horní síti brány. Na konci zápasu ještě zahrozil střelou z dálky Verón a Adriano nezpracoval na malém vápně Recobovu přihrávku.

Inter vyhrál třetí zápas ze čtyř a v tabulce mu patří čtvrté místo.