Juventus - Inter

micVideo
22' Trezeguet
34' Nedvěd
22' Trezeguet, 34' Nedvěd
Asistence: -
Žluté karty: Vieira 31', Emerson 45'+5' - Cordoba 27', Materazzi 40', Favalli 90'+2'
Nejlepší hráč: Alvaro Recoba

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 2 Cordoba, 23 Materazzi (13 Zé Maria 83'), 25 Samuel, 16 Favalli; 7 Figo (20 Recoba 64'), 19 Cambiasso, 8 Pizarro (9 Cruz 71'), 5 Stankovic; 10 Adriano, 30 Martins. (1 Toldo, 18 Kily González, 21 Solari, 33 Wome). Trenér: Mancini

Juventus (4-4-2) : 32 Abbiati; 20 Blasi, 21 Thuram (6 Kovac 50'), 28 Cannavaro, 19 Zambrotta; 16 Camoranesi, 8 Emerson, 4 Vieira, 11 Nedved; 9 Ibrahimovic (10 Del Piero 45'+1'), 17 Trezeguet (25 Zalayeta 60'). (12 Chimenti, 3 Chiellini, 18 Mutu, 23 Giannichedda) Trenér: Fabio Capello

Materazzi

Ve fotbalové bitvě italských gigantů Inter neuspěl a prohrál v Turíně s Juventusem 0:2. V tabulce klesl na pátou příčku, zatímco jeho soupeř je nadále bez ztráty bodu první.

Kvůli zranění nemohli nastoupi oba Zanettiové a Siniša Mihajlovič. Nachlazení vyřadilo ze hry Sebastiana Verona, zastoupil jej Pizarro. Na pravé straně obrany nastoupil kapitán Ivan Cordoba, v útoku pak vedle Adriana hrál Martins.

Utkání bylo od začátku velmi tvrdé a obě strany často faulovali. Zatímco hráči bianconeri Adriana nezlikvidovali, na druhé straně se to povedlo Materazzimu. Zlatan Ibrahimovič po jeho žlutém zákroku musel odstoupit už v prvním poločase. Dalším na mušce byl i Pavel Nedvěd. Přes pár ošetření však zápas dohrál a vstřelil i gól.

Prvním menší nebezpečí vytvořil před brankou domácích až ve 20.minutě Figo. Technická ale slabá střela skončila v náruči gólmana Abbiatiho. Ještě před tím si šel mezi třemi hráči Juve Adriano pro penaltu, kterou mu rozhodčí nezbaštil. Juventus zahrozil nebezpečnými výpady a centry ze stran. Trezegeutovu hlavičku chytil Julio Cesar. v 21.minutě fauloval Cambiasso právě zmiňovaného útočníka černobílých a domácí měli z 22 metrů příležitost ke vstřelení prvního gólu. Ibrahimovič prostřelil přízemní střelou zeď, Julio Cesar musel na zem a míč vyrazil před sebe, kam si doběhl Trezeguet a lehkou hlavičkou ho poslal ke vzdálenější tyči. Obránci Interu při dobíhaní míče zaspali a jediný Cordoba, který se snažil zachránit situaci, Trezegueta nechytil. Juventus vedl 1-0.

Ve 32.minutě si Figo zopakoval svůj techniký přímák. Abbiati tentokrát vyrážel, nikdo z Figových spoluhráčů se k míči nedostal. O dvě minuty později bylo na Delle Alpi znovu veselo.Samuel fauloval Zlatana, míč si ve 28-metrové vzdálenosti od brány postavil Pavel Nedvěd a nápalil ho do šibenice. Julio Cesar se natáhl ve vzduchu jak mohl, ale na balón nedosáhl a jeho tým tak ve 34.minutě porhával už 0-2. O pár minut později předvedli hráči Interu pěknou akci, ale bez gólového efektu. Před pokutovým územím dal Cambiasso míč Adrianovi, ten Martinsovi. Mladý Nigerijec mu ho krásnou patičkou znovu vrátil a Adriano místo střely znovu hledal přihrávkou za obranu Martinse. U míče však byl o kousek blíž vybíhající Abbiati a Martins ho ve skluzu pěkně "napravil".

Dvě minuty před přestávkou zachránil Inter Julio Cesar. Po rohovém kopu hlavičkoval Vieira a gólman nerazzurri předvedl pohotový zákrok. V pětiminutovém nastavení pak musel vystřídat Zlatan Ibrahimovič a na trávník se dostal Del Piero. Ještě než rozhodčí foukl do píšťalky a poslal hráče do kabin měl slušnou šanci Nedvěd.

Druhý poločas patřil Interu. Juventus s vědomím dvougólového vedení hrál jen to, co potřeboval a na vlastní polovině čekal na brejky. Inter se sice snažil ale výsledkem bylo jen pár povedených ran, při kterých měli domácí štěstí. Za celý zápas byli podle rozhodčího hráči Interu vystaveni šestkrát do ofsajdu. Podle televizních záběrů však minimálně ve třech případech vše bylo regulérní. Například v 47.minutě byl Martins nesprávně zastaven při dobíhání dlouhého balónu tváří v tvář Abbiatovi. O dvě minuty později aktivní Martins po centru Figa hlavičkoval v dobré šanci jen těsně vedle. V 56.minutě napálil Adriano míč z přímáku těsně nad břevno.

Na hřiště se dostal místo portugalského záložníka Figa Alvaro Recoba a chvíli po něm místo Pizarra i Julio Cruz. Inter tak hrál hned se čtyřmi útočníky najednou. El Chino to zkusil svou pověstnou ranou z větší vzdálenosti. Povedená bomba šla přímo do šibenice, gólman domácích ji však zblokoval. Cruz to zkoušel z hranice velkého čtverce mimo. V 75.minutě se Interu povedl rychlý protiútok tři na tři. Recoba zkoušel najít přihrávkou na střed Martinse, obrana domácích však jeho záměr vystihla. r. Oba Oba to pak zkoušel znova. Jeho povedenou střelu vyrazil gólman na roh. Ani v 84.minutě gól Interu nepřišel. Po Martinsově a Recobově akci skončil míč nad. V nastavení pak Cruz mířil vedle a Inter podruhé v sezóně prohrál.

Utkání se dost nepovedlo Cambiassovi. Kazil přihrávky a téměř nic nevymyslel. Adriano byl aktivní ale nebylo to ono. Jeho spoluhráč v útoku Martins byl lepší. Neustále si nabíhal a pořád něco vymýšlel. Figovi se zápas nevyvedl a přímáky v jeho podání nebyly nic moc. Z úhlu vždy místo centru zkoušel střílet, jenže slabě.