Nejlepší hráč: Luis Figo

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 2 Cordoba, 23 Materazzi, 25 Samuel, 33 Wome; 13 Zé Maria , 14 Veron, 19 Cambiasso, 7 Figo (6 C.Zanetti 85'); 20 Recoba (30 Martins 68'), 10 Adriano (9 Cruz 31'). (1 Toldo, 8 Pizarro, 16 Favalli, 21 Solari) Trenér: Mancini

Udinese (4-3-3) : 1 De Sanctis; 4 Bertotto, 6 Sensini, 19 Felipe; 7 Zenoni (17 Di Michele 50'); 13 Pinzi, 18 Muntari, 23 Mauri (25 Morosini 50'), 32 Candela (20 Rossini 80'); 9 Iaquinta, 10 Di Natale (12 Paoletti, 2 Zapata, 27 Motta, 39 Juarez) Trenér: Serse Cosmi

Veron a Cruz

Osm zápasů v řadě nevyhrál Inter v Udinese. Naposledy si tři body odvezl v prosinci roku 1998 za vítězství 1-0. Gól tehdy vstřelil Ronaldo. Stejným výsledkem dopadl i vzájemný duel v letošním 8.kole Serie A. Branku vstřelil v 37.minutě Julio Cruz, když předtím vystřídal zraněného Adriana.

Mancini se vrátil k osvědčené formaci 4-4-2. Místo Favalliho dostal šanci na levé straně obrany Pierre Wome. V základní sestavě byl i Ze Maria. Zatímco Luis Figo hrál na levé straně, on na pravé. Do útoku se vrátil také Adriano. Ne moc na dlouho. Po půlhodině ho musel střídat Cruz kvůli problému s ramenem, které si zranil v jednom ze soubojů. Spolu s ním byl v útoku Recoba.

Již ve 4.minutě měl velkou šanci k otevření skóre Alvaro Recoba. Na hranici šestnáctky ho našel dlouhým nákopem Verón. Než si však El Chino stačil zpracovat míč, měl před sebou vyběhnutého brankáře De Sanctise. Po té co mu udělal kličku, stačil doběhnout do brány jeden z obránců a technickou střelu doprostřed brány z brankové čáry odkopnout pryč.

Ve 22.minutě zahrávali domácí přímák. Pinzi přiťuknul Iaquintovi, který nízkou střelou vystrašil Julio Cesara. Ten za svá záda balón nepustil. Brazilský gólman pár minut po té málem kapituloval. Wome mu poslal malou domů. Julio Cesar však s odkopem příliš nechvátal a než se k němu odhodlal míč mu uskočil a dotírajícímu útočníkovi Udinese musel udělat kličku. Ta se mu s menšími potížemi povedla a spolu s Womem dokázali míč dostat pryč. Právě Wome měl ve 35.minutě slušnou šanci. Dravým průnikem k pokutovému území si udělal prostor ke střele a tvrdou ránou málem dostal Inter do vedení. Skutečný gól přišel o dvě minuty později. Verón poslal míč do uličky Cruzovi. Argentinec se protáhl mezi obránci a chtěl nahrát nalevo Recobovi. Přihrávku však zachytil Sensini takovým způsobem, že mu míč vrátil do volného prostoru a sebejistý Cruz nezaváhal a trefil se přesně k tyči 0-1.

Druhý poločas patřil Figovi. Nejprve nebezpečně střílel kolem pravé tyče. V 55.minutě pak vrátil míč do druhé vlny Recobovi, jehož přízemní pokus De Sanctis zlikvidoval. Na druhé straně zahrozili domácí. Obrana Inter však na jejich rychlé přihrávky stačila reagovat a finální střelu zblokovala. Zvýšit hubené vedení mohl znovu Luis Figo. Jeho rána po bleskovém uvolnění šla s přispěním De Sanctise nad břevno. Při další akci hledal před bránou na malém vápně Cruze. Ten ač byl tísněn, dokázal vystřelit nad.

Inter byl po celý zápas aktivnější a vyhrál zaslouženě. Kromě držení míče byl lepší na střely i na rohy, na které vyhrál 8-0. Ke konci zápasu se na hřiště dostal po zranění i Martins. Další kolo se hraje již ve středu, Inter hraje na San Siru s AS Řím od 20:30.