30' Totti
47' Totti p.
67' Adriano
77' Adriano
67' Adriano, 77' Adriano - 11' Montella, 30' Totti, 47' Totti p.
Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 2 Cordoba, 23 Materazzi, 25 Samuel 16 Favalli (21 Solari 90'); 13 Zé Maria (10 Adriano 46'), 14 Veron, 19 Cambiasso, 7 Figo ; 20 Recoba (30 Martins 76'), 9 Cruz. (1 Toldo, 6 C.Zanetti, 8 Pizarro 11 Mihajlovic) Trenér: Mancini

Roma (4-2-3-1): 32 Doni; 2 Panucci, 4 Kuffour, 13 Chivu, 25 Cufre; 20 Perrotta, 16 De Rossi; 30 A.Mancini (15 Dacourt 78'), 10 Totti, 11 Taddei (5 Mexes 84'); 9 Montella (40 Nonda 60'). (1 Curci, 3 Bovo, 7 Alvarez, 17 Tommasi) Trenér: Luciano Spalletti

Veron

V excelentním zápase nestálo na straně Interu štěstí. Duely s AS Řím patří tradičně k těm ofenzivním s mnoha góly. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Po špatném výkonu obrany prohrával Inter po poločase 0:2. Oba dva týmy navíc nastřelili konstrukci brány. Krátce po přestávce nařídil rozhodčí velmi přísnou penaltu a Totti zvýšil na rozdíl tří gólů. Kromě začátku druhé půle byl do konce zápasu jasně lepší Inter. Svého soupeře téměř nepouštěl z vlastní poloviny. Při sérii šancí však mnoho štěstí neměl. Vlastně mu pomohlo pouze jednou, když Adriano snižoval na 2-3. Znovu se potvrdilo pravidlo letošní sezóny. Pokud Inter dostane branku, zápas prohraje.

Mancini splnil to, co říkal před zápasem a postavil základní jedenáctku s Cruzem a Recobou v útoku a Figem a Ze Mariou na křídlech. Na levém beku hrál pro změnu Favalli. Na lavičce čekali Adriano, Martins, Solari i uzdravený Mihajlovič. Hrát stále nemůže Javier Zanetti, Dejan Stankovič a Kily Gonzales.

První šanci měl Inter. V 10.minutě vysunul Recoba Cruze. U míče však byl rychleji gólman Doni. Inter se soustředil hlavně na útočení a nechával Římanům prostor pro brejky. Ve 12.minutě byl za to náležitě potrestán. Taddei dostal ideální lob do běhu za obranu na levé straně. Utekl Cordobovi a před bránou našel přízemní přihrávkou Montellu, kterého marně stíhal Samuel. Montella nezaváhal a podstřelil Julia Cesara - 0:1. V 16.minutě chytil nadějný pokus Tottiho znovu Cesar. O pár minut později se odrazil před šestnáctku míč k Verónovi. Ten ho lobem poslal na osamoceného Cambiassa, který ho hlavičkoval do sítě. Radost však netrvala dlouho. Rozhodčí gól správně neuznal kvůli ofsajdu. Esteban stál při přihrávce metr za obránci.

Inter byl v tlaku, jenže AS hrozilo brejky. V 26.minutě byl blízko gólu právě Cambiasso. Favalli ho našel krásnou přihrávkou v pokutovém území. Argentinský záložník měl dostatek času ke střelu. Nezaváhal a zamířil přesně k tyči. Jenže nevystřelil moc prudce. Gólman měl přesto potíže a vyrazil na roh. Jenže z rohu nic nebylo a hosté se hnali na branku Interu. Mancini se v přečíslení dostal ke střele a napálil vzdálenější tyč. Míč se odrazil k dalšímu hráči AS, který ho nasměroval do prázdné brány. Materazzi jeho úmysl skvělým skluzem zhatil.

Hned minutu na to se ozvala konstrukce brány na druhé straně. Recoba našel přesným centrem Cruze. Ten hlavou přeloboval brankáře, jenže do břevna! Další šance - El Chinův pokus z přímáku šel těsně nad. Cruzovu střelu z otočky Doni chytil. A přišel trest. Marco Materazzi nebránil před pokutovým územím Tottiho na těsno. Ten vymyslel krásný oblouček a poslal AS do vedení 2-0. Na úžasný lob neměl Julio Cesar šanci dosáhnout a to i přesto, že stál na malém vápně. Aby toho nebylo málo, mělo ve 39.minutě další brejk AS. K míči se dostal v ideální pozici Montella. Nebezpečnou střelu, která zaváněla dalším gólem zblokoval Samuel. Inter byl v té době sice velmi aktivní, ale zapomínal bránit. Samotní obránci na vše nestačili.

Mancini vyměnil neviditelného Ze Mariu za Adriana a změnil tak rozestavení na 4-3-3. Změnu to nevyvolalo. Hned v první minutě si sudí vymyslel faul v šestnáctce a nařídil penaltu pro Řím. Montella se dostal do šestnáctky a v momentě, kdy se ho Samuel dotkl rukou upadl... Takových zákroků bylo na druhé straně taky spoustu a penalta z toho nebyla. Bohužel, jak se později ukázalo, právě tento nespravedlivý pokutový kop rozhodl. Totti nezaváhal a zamířil na opačnou stranu než padal Julio Cesar - 0:3.

S Interem to v té době vypadalo velmi špatně. Ačkoliv byl minimálně stejně aktivní jako jeho soupeř. Otevřená hra se mu vůbec nevyplatila. Nedařily se ani přímáky. Recoba i Cruz mířili vedle nebo Doni jejich střely zlikvidoval. Ani jednou se nikdo nepokoušel o centr na spoluhráče. V 55.minutě zahrával Figo roh. Recoba jeho centr prodloužil a Cruzovu hlavičku odkopli z brankové čáry hráči AS. Ani Adrianova hlavička cestu do sítě nenašla. V 67.minutě ukázal své kvality Adriano. Z 28 metrů napálil míč přímo do šibenice. Gólman Doni nestačil vůbec zareagovat - 1-3. Stejně jako Tottiho oblouček - nádherný gól. Inter se nevzdával. V pokutovém území byl stažen za dres Cruz, sudí nic neviděl. Slušnou šanci měl i Materazzi. Ke snížení na rozdíl gólu muselo Interu pomoct poprvé a naposledy štěstí. Gólman Doni si vyskočil pro centr a chytil míč. Při dopadu však přepadl přes svého obránce na zem a míč pustil přímo před Adriana 2-3. Pro Brazilce to byl pátý ligový zásah.

Posledních deset minut bylo v režii Interu. AS Řím se zatáhl ještě hlouběji ke své brance. Velké šance přišli až v závěru. Adrianova hlavička šla jen těsně vedle pravé tyče. V 88.minutě byl centimetry od gólu Martins. Po přihrávce Veróna, pálil z vně šestnáctky. Střelu tečoval obránce hostí takovým způsobem, že téměř trefila levou tyč. V nastaveném čase pak sudí vylučoval. Verón slušně fauloval Tottiho v úniku. Došlo ke strkanici a oba hráči se tlačili hlavama. Berany-berany-duc ukončil Verón tak, že sáhnul Tottimu do obličeje a ten se teatrálně složil k zemi. Oba dostali červenou kartu.

Inter z devíti zápasů šest vyhrál s čistým kontem a tři prohrál. V tabulce má 18 bodů a patří mu čtvrtá příčka. Loni byl v tuto dobu sice neporažen, ale jen s 13 body sedmý.