Inter

micVideo
68' Figo
81' Cambiasso
68' Figo, 81' Cambiasso
Asistence: Verón, vyražený míč brankářem
Žluté karty: C.Zanetti 35', Materazzi 88' - Simplicio 13', Grella 53', Corradi 69'
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 2 Cordoba, 23 Materazzi, 16 Favalli; 8 Pizarro (5 Stankovic 58'), 6 C.Zanetti, 14 Veron, 7 Figo (19 Cambiasso 80'); 9 Cruz (30 Martins 53'), 10 Adriano (1 Toldo, 21 Solari, 25 Samuel, 33 Wome) Trenér: Roberto Mancini

Parma (4-2-3-1): Bucci (22 Lupatelli 83'); 29 Camara, 3 Cardone, 14 Contini, 33 Pasquale; 13 Grella, 30 Simplicio; 32 Marchionni, 10 Morfeo, 21 Cigarini (15 Savi 33', 18 Dedic 74'); 9 Corradi. (6 Bolano, 17 Rossi, 24 Couto, 35 Paponi) Trenér: Mario Beretta

Figo

Inter porazil Parmu 2:0 a v tabulce po 12.kole zůstává čtvrtý. Vítězství zařídili Luis Figo a Esteban Cambiasso. Přestože měl Inter po celé utkání výraznou převahu gólově se dokázal prosadit až ke konci zápasu. Na San Siru byla přítomna i výprava českých fanoušků z oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra.

Mancinimu se pomalu uzdravují všichni dlouhodobě zranění hráči. Do základní sestavy se poprvé dostal i kapitán a hrající legenda Javier Zanetti. Jeho chuť do fotbalu byla obrovská a podle mě byl nejlepším hráčem na hřišti. Po dlouhé pauze si zahrál také Dejan Stankovič. I on předvedl velmi solidní výkon. Na seznamu dloudobě zraněných zůstal pouze Kily Gonzales, menší zdravotní problémy mají Siniša Mihajlovič, Jose Ze Maria a Obafemi Martins.

Složení obránců se vrátilo do staých kolejí. Výraznou změnou bylo jen zařazení Samuela na lavičku náhradníků. Na postu defenzivního záložníka hrál tentokrát Cristiano Zanetti. Odpočívající Cambiasso se dostal na trávník až ke konci hry. Krátce na to zvýšil na 2-0. Mancini znovu trochu experimentoval a znovu mu to nevyšlo. První poločas spolu hráli Pizarro, Verón a Figo. Až po stažení Pizarra a příchodu Dejana byl Inter v útoku aktivnější a nebezpečnější. V útoku dostal Cruz konečně možnost hrát od začátku. Vůbec toho ale nevyužil a po bídném výkonu ho vystřídal Martins. Na jejich kolegovi Adrianovi je vidět vzestup formy. Na góly si ale ještě musíme počkat.

Obrana Interu pracovala spolehlivě a útočníky Parmy do žádné šance prakticky nepustila. Domácí sice drželi po většinu času míč na svých kopačkách, na vytvoření šance se ale řádně zapotili. Z jejich starny chyběl pohyb a agresivita. Přihrávky často nebyly přímočaré a záložnicí si nahrávali do šířky hřiště.

V 68.minutě udělal obrana Parmy velkou chybu. Na pravé straně nechala zcela osamoceného Figa. Ten dostal ideální přihrávku od běhu od Veróna a vzhledem k tomu, že měl dostatek času, bez problému gólmana Bucciho prostřelil. ´Pro portugalského záložníka to byl první gól v černomdorém dresu. Druhý přidal Esteban Cambiasso a to jen necelé dvě minuty po té, co přišel na hřiště místo autora první branky. Adriano prohrál souboj s gólmanem, míč se dostal k obránci, který ho však odkopnul přímo ke Cambiassovi. Argentinec nezaváhal, využil toho, že je brankář pryč z brány a z hranice pokutového území lehkým obloučkem přeloboval vše, co bylo potřeba - 2:0.