Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J.Zanetti, 2 Cordoba, 15 Samuel, 16 Favalli; 7 Figo (6 C.Zanetti 78'), 19 Cambiasso, 14 Veron, 5 Stankovic; 10 Adriano, 20 Recoba (30 Martins 26'). (1 Toldo, 11 Mihajlovic, 23 Materazzi, 8 Pizarro, 21 Solari) Trenér: Roberto Mancini

Ascoli (4-4-2): 28 Coppola; 16 Comotto, 80 Domizzi, 24 Paci, 7 Della Morte (21 Zanini 42'); 17 Foggia (13 Carbone 86'), 14 Guana, 2 Biso, 3 Del Grosso; 99 Quagliarella (9 Ferrante 72'), 79 Bjelanovic. (51 Zotti, 10 Cordova, 23 Corallo, 77 Tosto) Trenér: Marco Giampaolo

Adriano

Festival zahozených šancí. Tak by se dal zjednodušeně charakterizovat zápas 14.kola mezi Interem a Ascoli. Domácí byli jasně lepší, ale z přibližně deseti tutovek nedali ani jeden gól. Zápas rozhodla povedená rána Adriana z přímého kopu do šibenice. Inter se tak před odpoledními zápasy bodově dotáhl na třetí Fiorentinu.

Manciniho sestava byla bez překvapení. Materazzi na lavičce, Samuel na hřišti a v útoku vedle Adriana Recoba. El Chino se po 25 minutách zranil a tak zápas dohrál Obafemi Martins.

Inter začal drtivým náporem. Jeho akce byly hodně nebezpečné. Nejvíc vidět byl Recoba. Právě on dostal v 6.minutě dobrou přihrávku do běhu a hnal se na gólmana. Ještě než stačil vystřelit mu míč ukopl dobíhající obránce. Další dobrý moment předvedli Adriano a Verón. Míč se od nich dostal v pokutovém území k Figovi, jehož sřelu zlikvidoval brankář Coppola. Další tutovku měl Adriano. Cambiasso ho našel zcela volného před Coppovou, o ofsajd nešlo. Adri však místo nějakého pokusu o kličku volil z bezprostřední blízkosti střelu, kterou gólman vyrazil na roh. V 15.minutě našell Stankovič hlavu Adriana, který se pokusil přelobovat Coppolu. Brankář Ascoli jen s vypětím všech sil vytáhl střelu nad břevno. V pohodě hrající Dejan Stankovič pak napálil míč jen těsně vedle levé tyče.

Ve 25.minutě byl u pravého rohu pokutového území faulován Figo. K míči se postavil Adriano a skvěle provedenou ranou napálil míč přímo do šibenice. Coppola neragoval a Inter vedl 1-0. Druhý gól mohl přidat Stankovič. Verón jej našel přatženým centrem za obranou a levý záložník mířil z voleje jen těsně vedle. Po dalším centru Veróna tentokrát selhal Adriano a hlavičkoval vysoko nad. Na druhé straně vyrušil z klidu Julia Cesara Biso. Pro jeho střelu míříc zřejmě vedle musel brazilský gólman na zem.

Po poločase vyzkoušel pozornost Coppoliho Stankovič. Gólman nezaváhal. Horší to měl až v 65.minutě. Figo našel lehounkým centrem rozbehnutého Adriana, který na malém vápně znovu nedokázal prostřelit Coppolu. Naprosto stejně dopadl i Cambiasso, ke kterému se odrazil vyražený míč. Velkou šanci měl i Stankovič a Martins. Oba dva stříleli z 20 metrů po zemi těsně levé, resp. pravé tyčky. Inter další gól nepřidal a jen těsně porazil nováčka z Ascoli. Proměňování stoprocentních šancí začíná být pro Inter největším problémem. Pokud to nezlepší jen těžko může bojovat o scudetto.