39' Ševčenko
59' Martins
83' Stam
90'+1' Adriano
24' Adriano p., 59' Martins, 90'+1' Adriano - 39' Ševčenko, 83' Stam
Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 16 Favalli; 7 Figo (3 Burdisso 81'), 19 Cambiasso, 14 Veron, 25 Stankovic; 10 Adriano, 30 Martins (9 Cruz 86'). (1 Toldo, 11 Mihajlovic, 33 Wome, 6 C.Zanetti, 8 Pizarro) Trenér: Roberto Mancini

AC Milán (4-4-2):1 Dida; 31 Stam, 13 Nesta (17 Simic 54'), 4 Kaladze, 27 Serginho; 8 Gattuso (18 Jankulovski 71'), 21 Pirlo, 20 Seedorf; 22 Kaka; 7 Shevchenko, 11 Gilardino (32 Vieri 75'). (16 Kalac, 14 Vogel, 10 Rui Costa, 9 Inzaghi) Trenér: Carlo Ancelotti

Pětigólový thriller rozhodl Adriano v nastaveném čase! V 91.minutě si naskočil na rohový kop Veróna trknul míč hlavou do sítě. Inter doma porazil AC po 7 letech! V nepohledném zápase, v kterém se hodně faulovalo a simulovalo, rozhodovali standardní situace. Všechny góly padly právě z nich. Inter vítězstvím přeskočil svého soupeře a v tabulce je teď před ním pouze Juventus s desetibodovým náskokem. Fiorentina je na třetím místě pouze o horší skóre. Rossoneri mají odstup jednoho bodu.

Mancini mohl vytvořit ideální sestavu. Všechny důležité hráče kromě jednoho měl k dispozici. Mimo hru byl Recoba, který byl v poslední době ve velké formě. Základní jedenáctka tak vypadala podle předpokladů.

Inter začal aktivně a to mu proti silnému soupeři jako tradičně vydrželo skoro celý zápas. První střelu vyslal Stankovič. Do brány se netrefil. První velkou příležitost měl Adriano. Ve 14.minutě se dostal uvnitř pokutového území k míči a přepálil... Další střelu vedle vyslal na Didu znovu Adriano. AC bylo nebezpečné z brejků. V jednom takovém zastavil Ševčenka skvělým zákrokem Favalli.

Ve 23.minutě přišel velmi zajímavý okamžik. Rozhodčí Messina celý zápas pískal jakýkoliv náznak faulu a kouskoval hru. V tento moment však překvapil snad úplně všechny. V rychlé akci si Martins patičkou narazil s Adrianem, v pokutovém území se vrhl mezi dva hráče a opřel se rukou do Nesty. Obránce červenočerných padl na zem. Sudí píská a k překvapení všech dává žlutou kartu Nestovi. To znamená jediné - penalta! Rozhodčí celou situaci vyhodnotil místo faulu Martinse jako ruku Nesty. S ní měl hrát po pádu na zem. Míč si postavil Adriano a nezaváhal 1-0. Dida skákal na levou stranu, Adriano správně pálil k pravé tyči.

Na druhé straně Ševčenko nastřelil z přímáku zeď. Při dalším útoku udělal hrubku Gattuso. V závaru místo zahraní míče do autu volil hlavičku zpět do ohně. Tam čekal Dejan Stankovič a jeho zblokovaná střela skončila těsně vedle. Slušnou možnost měl i Figo. Jeho povedená střela se vytočila na opačnou stranu. Ve 37.minutě fauloval Cordoba Kaka a AC mělo znovu možnost zahrozit z velmi dobré pozice střelou z přímáku. Role se ujal Pirlo a znovu nastřelil zeď. Jenže je pískáno. Messina viděl Stankovičovu ruku a ukazuje na penaltu, že by kompenzace? Julio Cesar volí špatnou stranu a Ševčenko s přehledem vyrovnává na 1-1. To by nebylo normální, aby Inter náhodou vyhrál z nesprávně nařízené penalty.

Poločas skončil další přímákem. Normální šance nejsou a tak Adriano z něho střílí kousek nad břevno. Reparát si může složit v 59.minutě. V další slušné pozice pálí téměř ideálně. Dida s potížemi vyráží a dobíhající Martins je u míče dříve než on 2-1 a Inter znovu vede! Mr. Oba Oba má přiměřenou radost k důležitosti zápasu a v bláznovství předvádí svou typickou oslavu - salta. Je to jeho teprve čtvrtý gól v letošní sezóně. V 69.minutě zvonila Juliu Cesarovi levá tyč. Kaka se probil ke střele. Nešťastnou teč na ní vyrobil hlavou Cordoba.

V 81.minutě přichází na trávník místo Figa obránce Nicolas Burdisso. To znamená jediné. Mancini sází na ubránění výsledku, což nevěstí nic dobrého. Inter v takto důležitých zápasech výhodný výsledek většinou neudrží... Jen tři minuty na to je vyrovnáno... Verón fauloval na pravé straně Pirla. Pirlo z přímáku odcentroval a našel Stama, kterého nepřeskočil Adriano ani Stankovič. Sedm minut před koncem přichází Inter o vedení...

Z nervózně bránících nerazzurri jsou zase bojovníci, kteří chtějí zápas strhnout na svou stranu. V 88.minutě se po Cambiassově přihrávce dostal do skvělé šance Adriano. Z těžké pozice však přesně nezamířil. Dočkal se až v nastavení. V 91.minutě zblokoval Cruzovu střelu na roh Kaka. Verón z něho odcentroval a překvapivě našel špatně hlídaného Adriana. Brazilský fenomén potvrdil svoje kvality a obloučkem poslal hlavou míč do sítě - 3:2 a San Siro bouřilo nadšením. AC se na odpověď již nezmohlo. Inter porazil svého soka až v 11.utkání za sebou.