micVideo
33' Cambiasso
77' Cordoba
80' Figo
33' Cambiasso, 77' Cordoba, 80' Figo
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 2 Cordoba, 25 Samuel, 16 Favalli; 7 Figo (21 Solari 90'), 19 Cambiasso, 14 Veron, 18 Kily González (3 Burdisso 81'); 10 Adriano, 9 Cruz (8 Pizarro 86'). (1 Toldo, 6 C.Zanetti, 23 Materazzi, 33 Wome ) Trenér: Roberto Mancini

Palermo (4-4-2): 13 Lupatelli; 2 Zaccardo, 23 Terlizzi, 43 Barzagli, 11 Grosso; 18 Santana, 8 Barone, 22 Mutarelli, 6 Bonanni (32 Accardi 65'); 17 Di Michele, 29 Caracciolo (99 Godeas 61'). (24 Andujar, 21 Biava, 25 Conteh, 77 Rinaudo, 81 Ferri) Trenér: Luigi Del Neri

Esteban

Inter se pomstil Palermu za porážku ve 2.kole a porazil jej na San Siru přesvědčivě 3:0. Hosté nehráli vůbec špatně, Inter ale předvedl mnohem lepší výkon než ve středu proti Trevisu. Ze spousty šancí se ujali pouze tři. Skvělý výkon podal zejména Cambiasso a Figo.

Mancini musel ve své oblíbené sestavě udělat jen dvě změny. Místo Martinse, který je na Africkém poháru, hraje Cruz a za distancovaného Stankoviče nastoupil Kily Gonzales. A překvapivě nehrál vůbec špatně.

Ve 14.minutě přišla první menší šance. Z levé strany odcentroval Kily Gonzales a Lupatelli musel míč vyrážet z podbřevna nad. Úspěšný byl i u střely Cambiassa z 25 metrů doprostřed brány a rány Kilyho Gonzalese z voleje. Na druhé straně skončil rychlý brejk Palerma jen slabou hlavičkou, kterou Julio Cesar bez problému chytil. V 25.minutě ztečoval Figův centr Cambiasso kolenem vedle a o chvíli později se další jeho centr překvapivě dostal až k Adrianovi, který se ke střele v dobré pozici nedostal. Znovu zahrozili i hosté, nebezpečný průnik Di Micheleho zabrzdili vzájemnou spoluprací Cordoba a Julio Cesar.

Ve 28.minutě zblokovali domácí hráči střelu Cambiassa, míč se odrazil k Adrianovi, který jej ale nezasáhl a následný centr Kilyho odvrátilo Palermo na roh. O čtyři minuty později musel vyběhnout z brány Lupatelli a ukopnout balón Cruzovi. Ten se dostal přímo k Figovi, který na nic nečekal a lobem ho poslal do brány. Před brankovou čárou však stál Barzagli. A pak to přišlo. Z pravé strany odcentroval z rohu Figo, Cordoba hlavou prodloužil za sebe. Tam byl Cambiasso, který hlavičkoval přímo pod břevno. Lupatelli neměl nárok a Inter se dostal do vedení 1-0. Byl to již 5.gól tohoto defenzivního záložníka v lize v této sezóně.

Ve 40.minutě střílel z hranice šestnáctky Barone. Cruz jeho ránu lehce tečoval a Julio Cesar měl plné ruce práce, aby na ni dosáhl. Na konci poločasu měl obrovskou šanci Adriano. Střelu mu zbklokoval Terlizzi. Po přestávce se Palermo dostalo na čtvrthodiny do tlaku a Inter měl potíže se dostal z vlastní poloviny hřiště. V 53.minutě nastřelil Barone dokonce levou tyč střelou z 20 metrů. Další povdenou ránu vyslal Caracciolo. Naštěstí byla tečovaná a šla mimo. Na druhé straně probudil Inter Kily Gonzales. Jeho nebezpečnou střelu vyrážel Lupatelli na roh. V 65.minutě střílel Adriano po rychlém brejku těsně nad. Stejnému hráči pak gólman Lupatelli chytil střelu z přímáku k pravé tyči. Do třetice se ukázal Adriano v dobrém světle v 75.minutě. Po pravé straně unikl obránci Palerma a nahrál před bránu Figovi, ten však jeho přihrávku ve vyložené pozici nezpracoval. I tak se ale míč odrazil zpátky k Adrianovi, který ve stoprocentní šanci nastřelil brankáře.

O chvíli později posadil Figo míč na hlavu Cordoby a Inter vedl 2-0. V 35.minutě se portugalský záložník zapsal mezi střelce sám, když jeho centr doplachtil až do sítě - 3-0. Inter jasné vedení do konce zápasu bez problému uhájil.