Nejlepší hráč: Luis Figo

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J.Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 3 Burdisso; 7 Figo, 14 Veron, 5 Stankovic, 18 Kily Gonzalez (19 Cambiasso 76'); 10 Adriano, 9 Cruz. (1 Toldo, 8 Pizarro, 11 Mihajlovic, 21 Solari, 23 Materazzi, 33 Wome) Trenér: Roberto Mancini

Chievo (4-4-2): 12 Fontana; 4 Malago (9 Tiribocchi 74'), 29 Mandelli, 3 D'Anna, 23 Lanna; 27 Moro, 21 Sammarco, 8 Giunti (10 Zanchetta 63'), 19 Franceschini (17 Gemiti 85'); 11 Amauri, 31 Pellissier. (18 Squizzi, 16 Landolina, 20 Mantovani, 26 Scurto) Trenér: Giuseppe Pillon

Cruz

Další tři body si Inter připsal po výhře nad nebezpečným Chievem. Nerazzurri byli v zápase po celou dobu jasně lepší, velké množství šancí však neproměnili a museli se spokojit s jednobrankovým vítězstvím. Z osmého gólu v sezoně se radoval Julio Cruz.

Kvůli zranění z posledního zápasu nemohl nastoupit Favalli. Místo něj hrál na levém beku Nicolas Burdisso. Esteban Cambiasso byl z osobních důvodů již podruhé přes týden v Argentině a netrénoval. Proto začínal na lavičce a na hřiště se dostal až na poslední čtvrthodinku. Protože je druhý defenzivní štít Cristiano Zanetti zraněný, zkusil Mancini dát do středu hřiště dva ofenzivní záložníky. K Verónovi se z levého křídla posunul Stankovič a jeho místo zaujal Kily Gonzales. Útok byl jasný - Adriano a Cruz. Martins s Nigérii postoupil na Africkém šampionátu do semifinále a Recoba ještě není po zranění ve formě.

Inter v zápase jasně dominoval a podle některých komentářů předvedl jeden nejlepších výkonů v historii. Perfektní ofenzivní hře se zajištěnou obranou chyběly jen góly. Padly sice dva, ale ten druhý rozhodčí nepochopitelně neuznal pro údajný ofsajd.

Ve 4.minutě musel vyrážet nebezpečný centr Figa do pokutového území Fontana. O minutu později zasahovat nemusel. Figo krásně vysunul Adriana, ten vrátil míč před šestnáctku a Kily Gonzales v dobré pozici z voleje přestřelil. V 7.minutě fauloval D'Anna Cruze a Inter dostal výhodu zahrání přímého kopu z 25 metrů. K míči se postavili Adriano a Figo. Druhý jmenovaný obloučkem přehodil zeď a nastřelil tyč. Od ní se balón odrazil k dobíhajícímu Cruzovi, který nezaváhal a dostal Inter do brzkého vedení 1-0.
Další přízemní střelu od Stankoviče Fontana chytil. Pak došlo k zajímavému momentu ve vápně. Při centru Kilyho byl Figo držen obráncem a nemohl tak vyskočit. Sudí nic neviděl.

Jako tradičně byl proti svému dřívějšímu týmu jeho bývalý brankář Fontana vynikající. Adrianovi chytil hlavičku z malého vápna. Podruhé to zkusil brazilský reprezentant z přímáku, první rána šla do zdí, druhá těsně vedle. Neúspěšný byl i Stankovič. Na začátku druhého poločasu nevyzrál na Fontanu ani Figo. Kilyho průnik do šestnáctky skončil obloučkem těsně nad břevno. Adrianovu ránu z 57.minutě znovu zlikvidoval Fontana. Až v 73.minutě gólman Chieva na míč nedosáhl. Adriano z přímého kopu napálil břevno. Míč se od něj odrazil na brankovou čáru a pak ven z brány. Druhý gól nepřidal ani Cruz. Jeho střela po přiťuknutí od Adriana se do brány nevešla.

Brazilský útočník neprotrhl střeleckou smůlu ani v 81.minutě, kdy se ocitl sám před gólmanem. V nejnevhodnějším okamžiku mu míč odskočil a dobíhající obránci mu druhý pokus nedovolili. Inter vyhrál na střely 19-1. Minimálně čtyřikrát to zkoušel i Dejan Stankovič, předposlední střelu k tyči mu Fontana chytil, tu další pouze vyrazil před sebe. Dobíhající Esteban Cambiasso pak s přehledem ležícího gólmana překonal a zasunul míč do opuštěné brány. Asistent rozhodčího však viděl neexistující ofsajd a gól tak byl nesprávně neuznán. V poslední šanci selhal Adri, když na značce penalty napálil míč z první na tribunu.

Skvělé představení odehrála hlavně středová řada Figo, Stankovič a Verón byli k nezastavení. Adriano je v menší krizi a potřeboval by vstřelil pár gólů pro zvýšení sebevědomí. Cruz si udržuje stálou výkonnost a dává góly, když je potřeba.