micVideo
10' Brocchi
60' Jimenez
84' Recoba
10' Brocchi, 60' Jimenez - 84' Recoba
Nejlepší hráč: Luis Figo

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 2 Cordoba, 25 Samuel, 3 Burdisso (8 Pizarro 85'); 7 Figo , 14 Veron, 19 Cambiasso (18 Kily González 72'), 5 Stankovic; 9 Cruz (20 Recoba 66'), 10 Adriano.(1 Toldo, 21 Solari, 23 Materazzi, 33 Wome) Trenér: Roberto Mancini

Fiorentina (4-4-2): 22 Lobont; 21 Ujfalusi, 3 Dainelli, 2 Kroldrup, 23 Pasqual; 10 Fiore, 32 Brocchi, 17 Pazienza, 20 Jorgensen; 8 Bojinov (19 Jimenez 57'), 30 Toni.(13 Roccati, 5 Gamberini, 18 Montolivo, 26 Pancaro, 27 Di Loreto, 29 Pazzini) Trenér: Cesare Prandelli

Adriano

Inter prohrál ve Fiorentině a ukončil sérii zápasů bez porážky. Přestože měl po celý zápas většinu času míč ve svém držení, přes dobře organizovanou defenzívu domácího týmu se víc než jednou prosadit nedokázal. Fiorentina vstřelila rychlý gól a pak ji stačilo spoléhat na rychlé protiútoky. Z jednoho z nich zvýšila na 2-0. Pár minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje střídající Alvaro Recoba. Jeho levačka poslala balón z přímáku přímo do šibenice. Juventus zvýšil náskok v tabulce o pouhý bod, doma pouze remizoval s Parmou. V neděli se hraje italské derby.

V sestavě nahradil i tentokrát zraněného Favalliho Nicolas Burdisso. Po měsíční pauze se uzdravil Alvaro Recoba a poprvé byl k soutěžnímu zápasu nominován. Dokonce si zahrál i posledních 25 minut a vstřelil gól. Ostatní tváře v sestavě byly tradiční.

Oba dva týmy hráli velmi dobře v obraně. Po menším oťukávání přišla 10.minuta a roh pro Fiorentinu. Někdo z obránců míč odhlavičkoval ven z pokutového území. Tam však byl exinterista Cristian Brocchi a po dopadu na zem ho napálil mezi dvěma hráči Interu na bránu. Julio Cesar na střelu reagoval později, než by se hodilo a na míč, který se těsně před ním odrazil od země nedosáhl - 1:0. Fiorentina získala to, co potřebovala. S vědomím jednogólového náskoku se začala soustředit hlavně na aktivní napadání na vlastní polovině a branku Julia Cesara ohrožovala hlavně z rychlých protiútoků.

Za Inter byl poslední dobou tradičně skvělý Luis Figo. Po té, co se na pravé straně uvolnil přes dva protihráče, jeho centr jen o kousek minul hlavu Adriana a skončil v náruči brankáře Lobonta. Na levé straně to podobně zkoušel po přihrávce do šestnáctky od Burdissa Dejan Stankovič. Jeho centr však byl na číhajícího Adriana a Luise Figa na malém vápně příliš vysoký. Další tentokrát přesný centr přišel z levé strany od Figa. Julio Cruz po něm ve velmi slušné pozici hlavičkoval těsně vedle. Kdyby mířil o půl metrů víc na střed, Lobont by neměl šanci. Po dalším portugalském centru se k míči nedostal Stankovič a Cambiassovu střelu z malého čtverce zblokoval jeden z obránců fialek.

Ve 24.minutě utekl z poloviny hřiště Adriano kolem čtyř hráčů domácího týmu, z úhlu však jeho slabší pravou nohou mířil vysoko nad. Byl to jediný světlejší okamžik spícího fenoména. Na druhé straně Fioreho trestňák z dobré pozice skončil v náruči Julia Cesara. Série tří velkých šancí v rozmezí jedné akce přišla ve 33.minutě. Nejprve Verón po Figově přihrávce napálil míč z první, Lobont s potížemi jednoruč vyrazil před sebe. Po chvíli se balón dostal zpět k Figovi, který jen přiťukl Stankovičovi. Následovala rána téměř do šibenice a další těžký zákrok Lobonta. Balón se dostal znovu k Figovi, po jehož centru taktak stihl míč Lobont před Cruzem zachytit. Těsně před přestávkou zahrozili i fialky. Bojinov po centru Pasqualeho z přímáku hlavičkoval nad.

V 55.minutě se po menším závaru v pokutovém území snášel míč po hlavičce Stankoviče do sítě. Brankář Lobont ho však stihl chytit. Pak přišla druhá krvavá rána. Pasquale při brejku přenesl míč na pravou stranu na neobsazeného Fioreho, ten napřáhl a místo střely zvolil prudkou přihrávku do šestnáctky. Samuel nechal střídajícímu Jimenezovi jeden krok prostoru a i to mu stačilo na to, aby vystřelil a mezi jeho nohama mu propasíroval míč do sítě - 2-0.

Inter se nevzdával, proti zahuštěné obraně se mu příliš nedařilo. Překvapivou střelu Veróna od rohového praporku Lobont chytil. Obrovskou šanci na zvýšení svého náskoku měla Fiorentina po jednom z brejků. Jorgensen uvnitř pokutového území naštěstí nestřílel, ale přihrával Tonimu. Přihrávku zblokoval Cordoba. V 81.minutě poslal do šestnáctky míč střídající El Chino. Po Burdissově zásahu, odkopával z brankové čáry Koldrup. V další dobré pozici Adriano uklouzl. Důležitý okamžik nastal ve 39.minutě. Figo odcentroval a Pasquale míč na hranici pokutové území zasáhl rukou. Sudí až po upozornění asistenta nařídil přímák. K němu se postavil Alvaro Recoba a dokonalou střelou do vzdálenějšího horního rohu brány otřel míč o tyč a snížil na 2-1. Inter měl na vyrovnání i s nastavením osm minut. V nich Recoba stihl pouze střelou překvapit gólmana Lobonta. Ten ji musel konečky prstů vytáhnout nad břevno.

Pokud by se hrála loňská sezona a Inter měl tolik bodů jako teď, byl by v tabulce první. Bohužel je jiný ročník a bianconeri vedou o devět bodů. V neděli je na programu vzájemný duel. Kvůli sporným výrokům sudích v zápasech Juventusu bude duel pěkně vyostřený. Inter bude chtít dokázat, že je lepší.