18' Cruz (pen)
48' Cruz
60' Martins
83' Iaquinta
18' Cruz (pen), 48' Cruz, 60' Martins - 83' Iaquinta
Asistence: Martins, Pizarro, Pizarro (vyražená střela)
Nejlepší hráč: Davide Pizarro

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 33 Wome; 7 Figo (18 Kily González 46'), 19 Cambiasso, 8 Pizarro, 5 Stankovic (21 Solari 80'); 9 Cruz, 30 Martins (23 Materazzi 70'). (22 Orlandoni, 3 Burdisso, 11 Mihajlovic, 31 Cesar) Trenér: Roberto Mancini

Udinese (3-5-2): 1 De Sanctis; 35 Defendi (31 Barreto 54'), 19 Felipe, 2 Zapata; 4 Bertotto, 5 Obodo, 8 Vidigal (16 Tissone 48'), 18 Muntari, 7 Zenoni; 9 Iaquinta, 10 Di Natale. (12 Paoletti, 3 Rinaldi, 20 Rossini, 22 Gotti, 88 Baronio). Trenér: Loris Dominissini, Nestor Sensini

Cruz

Diskvalifikace Adriana Interu pomohla. Útočníci Cruz a Martins vstřelili Udinese v 27.kole na San Siru tři branky. Minimálně stejný počet gólů vstřelili střelci nerazzurri naposledy v 19.kole. Od té doby se do střelecké listiny zapsal maximálně jeden z nich, další góly dávali obránci a záložníci. Utkání nedohrál kvůli červené kartě Walter Samuel, Luis Figo v poločase střídal kvůli zranění.

Mancini se po odpykání jednozápasového trestu vrátil znovu na lavičku. Ještě v sobotu však nevěděl, zda bude moci nastoupit Adriano. Brazilský střelec byl nejprve potrestán startem ve dvou zápasech za facku, kterou měl dát soupeři v utkání s Livornem. V týdnu pak byl po přezkoumání omilostněn, aby pak v sobotu byl jeho trest znovu obnoven. Střílet góly tak měli zbývající Cruz a Martins. Recoba je spolu s Verónem, Ze Mariou a Favallim zraněný. Na levém beku hrál Wome, roli tvůrce hry plnil znovu Pizarro a stejně jako ve středu proti Ajaxu byl hodně vidět. Spolu s Cruzem bylů nejlepším hráčem na trávníku.

První obrovskou šanci měli hosté. Po pěkném obloučku Di Nataleho se za obranou objevil Zenoni. Zpětnou přihrávkou našel na značce penalty Iaquintu, který v ideálně pozici naštěstí totálně selhal. Placírkou zamířil nad a vedle. Nerazzurri odpověděli Cruzem. Jeho hlavičku vytáhl z brány De Sanctis.V 17.minutě nařídil sudí Dondarini pokutový kop, proti kterému domácí silně protestovali. V šestnáctce došlo ke kontaktu Martinse a Zapaty. Oba dva se ocitli na zemi, Martins se stihl zvednout, posunul si míč a při kontaktu s rukou gólmana se složil na zem. Penaltu proměnil Cruz střelou na levou stranu, gólman zůstal stát a Inter se dostal do vedení 1-0.

Další střely Martinse, Stankoviče a Cruze šli mimo. K zajímavé situaci došlo po přihrávce Womeho Martinsovi do pokutového území. Mr. Oba Oba se zase ocitl po zákroku obránců na zemi. Tentokrát však rozhodčí zůstal v klidu a stejně se zachovali hráči Udinese i Martins.

Druhý poločas začali domácí útočněji a hned ve 47.minutě svůj náskok zvýšili. Martins skvělým napadáním donutil obranu Udinese k chybě. Cruz mu vybojovaný míč hned vrátil do běhu mezi obránce a rychlík Oba střelou podél brankáře nastřelil tyč. Akce pokračovala, balón se dostal zpět k nigérijskému mladíkovi. Ten zkusil centr, který mu obrana odvrátila a míč mu zase vrátila. Tentokrát Martins půjčil míč Pizarrovi, který z levé strany posadil míč ideálně na hlavu Cruzovi. Argentinský střelec hlavičoval v záklonu ke vzdálenější tyči 2-0.

Udinese se nevzdalo, k vylepšení skóre z jeho pohledu však nedošlo. Di Natale pálil v dobré pozici nad. V 59.minutě byl na pravé straně faulován Pizarro. Sám si postavil míč a překvapivě necentroval, ale střílel na bránu. Jeho prudká a točící se rána dala gólmanovi pořádně zabrat. Ten ji pouze vyrazil před sebe a dobíhající Martins míč kolenem dopravil za čáru 3-0.

K nepříjemné situaci došlo o pět minut později. Na vlastní polovině ztratil Martins míč, k němu se dostal Iaquinta a hanl se do šestnáctky. Zastavit ho chtěl Samuel, bohužel však netrefil míč a skluzem hráče v bíločerném sejmul. Rozhodčí pak překvapivě ukázal rovnou červenou kartu. Na oslabení reagoval Mancini stažením Martinse, do obrany šel Materazzi. Po chybě v defenzivě se dostal do dobré pozice Di Natale. Jeho diagonální lehkou střelu Toldo chytil. Smích v hledišti si vysloužil sudí Dondarini v 82.minutě. Barreto se dostal v pokutovém území před obránce, zpomalil a při kontaktu s Womeho tělem se skácel na zem. Rozhodčí mu nasimulovaný faul sežral a nařídil penaltu. Iaquinta proměnil, Toldo šel na druhou stranu 3-1. Ani hosté nedohráli utkání v plném počtu. Minutu po snížujícím gólu pro změnu nafilmoval faul Cruz a Zapata za něj uviděl druhou žlutou kartu.

V závěru měl Inter jěště dvě slušné šance. Pizarrovu povedenou ránu z 30 metrů vyrazil gólman a Kilymu v dorážce zabránil Tissone. V nastavení kryl gólman i Cruzovu střelu.