Alvaro Recoba

micVideo
9' Taddei
89' Materazzi
9' Taddei - 89' Materazzi
Nejlepší hráč: Francesco Toldo

INTER (4-4-2) :1 Toldo; 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 33 Wome; 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 8 Pizarro (31 Cesar 76'), 18 Kily González (7 Figo 35'); 9 Cruz (30 Martins 64'), 20 Recoba. (12 Julio Cesar, 3 Burdisso, 11 Mihajlovic, 6 C.Zanetti) Trenér: Roberto Mancini

Roma (4-5-1): 32 Doni; 2 Panucci, 5 Mexes, 13 Chivu, 25 Cufre`; 28 Rosi (14 Kharja 74'), 11 Taddei (7 Alvarez 90'+2'), 16 De Rossi, 20 Perrotta (17 Tommasi 90'+2'), 15 Dacourt; 30 A.Mancini. (1 Curci, 3 Bovo, 4 Kuffour, 26 Cerci). Trenér: Luciano Spalletti

Kily

Po dalším nepříliš povedeném výkonu veze Inter ze hřiště AS Řím bod. Zaslouženou remízu zachránil v 89.minutě Materazzi. AS Řím rekordní sérii vítězných zápasů neprodloužil. Z hráčů nerazzurri nehrál nadprůměrně vůbec nikdo. Remíza je pro Inter nesmírně cenná. Jejich soupeř zůstal v tabulce za nimi se ztrátou čtyř bodů. Zatímco měl Inter po 23.kole vynikající bilanci 11 výher a 1 remízy z posledních 12 zápasů, nyní je doslova v krizi. V posledních šesti utkáních vyhrál jen jednou a dvakrát remizoval.

Domácí postrádali kvůli zlomené noze největší hvězdu Tottiho. Na straně Interu chyběli kvůli trestu Adriano a Walter Samuel. Zranění stále nepustilo do hry Veróna, Favalliho a zřejmě také brankáře Julia Cesara, který zůstal na lavičce. Do branky se tak postavil 34-letý Francesco Toldo, Samuela zastoupil ve středu obrany Materazzi, na levém beku hrál Wome, ve středu zálohy Pizarro a na pravém křídle překvapivě Kily Gonzales. V současnosti nejlepší hráč a tahoun týmu Figo zůstal jen na lavičce. Ne však nadlouho. V útoku hrál vedle Cruze od začátku Recoba.

První poločas byl z obou stran téměř nekoukatelný. Hrálo se většinou ve středu hřiště téměř bez šancí. Poprvé zahrozil ve 3.minutě Recoba, když ze slušné dálky střelo z otočky zaměstnal gólmana Doniho. Na druhé straně hřiště měl po přímáku podobnou práci i Toldo. V 10.minutě však lovil míč ze sítě. Do pokutového území se dostal Mancini, Materazzi naprosto podcenil jeho průnik a v souboji tělo na tělo prohrál. Mancini se kolem něho prohnal a z brankové čáry pohodlně přihrával před bránu. Míč poslal skrz nohy Womeho přímo k Taddeiovi, který pohodlně dokopl míč do poloprázdné brány 1-0.

Inter byl úvodním gólem očividně zaskočen a trenér Mancini jej musel probudit střídáním. Na hřiště šel Figo. Střídající a evidentně šokovaný Kily Gonzales se od kouče vysvětlení nedočkal. Ten kolem něho jen mlčky prošel z pohledem zabodnutým do země. Portugalský záložník hru evidentně oživil. Ještě před přestávkou nacentroval před bránu Cruz a Estaban Cambiasso střelou o zem řádně postrašil brankáře Doniho. Chybělo málo a na balón nedosáhl. Nebezpečný byl i centr Stankoviče. Obránce Mexes si z něho dal málem vlastní branku.

Interisti si aktivitu přenesli i do druhého poločasu. Do velkých šancí se ale prosadit nedokázali. Recobovu dalekonosnou střelu Doni chytil. Stankovič střílel těsně nad. Zahrozili i domácí, když se z čista jasna ocitl za obranou Mancini a naštěstí střílel z dobré pozice nad. U Interu se do útoku tlačil i obránce Pierre Wome. Po té co prošel kolem dvou protihráčů skončila jeho přízemní střela kousek vedle levé tyče. Šanci zvýšit svoje vedení mělo AS z přímého kopu. Toldo však stál na svém místě. Inter v závěru zvyšoval svoje obrátky a posledních deset minut dostal domácí pod vytrvalý tlak, který po sérii rohů vyvrcholil vyrovnáním. Nejprve střílel od rohového praporku Recoba přímo do brány. Gólman míč vyrazil a Martins ho lehkou hlavičkou z úhlu přehodil. Na brankové čáře však byl jeden z obránců, který míč odhlavičkoval. Po dalším závaru pak přišla Womeho povedená rána, kterou Doni vytěsnil na roh. Následovala Stankovičova střela, znovu ztečovaná na roh. Ten zahrál Figo nakrátko a přesným centrem našel Materazzi. Matrix přestože byl držen všemi možnými způsoby se rozhodit nenechal a přesně hlavičkoval do sítě 1-1. Inter zaslouženě vyrovnal v 90.minutě.