Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-4-2) :1 Toldo; 3 Burdisso, 2 Cordoba, 25 Samuel, 33 Wome; 7 Figo , 14 Veron (6 C.Zanetti 82'), 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 10 Adriano, 20 Recoba (30 Martins 64'). (12 Julio Cesar, 11 Mihajlovic, 8 Pizarro, 31 Cesar, 9 Cruz). Trenér: Roberto Mancini

Sampdoria (4-4-2):21 Antonioli; 77 C.Zenoni, 14 Castellini, 19 Falcone, 26 Pisano; 7 Gasbarroni ( 8 Dalla Bona 55'), 4 Volpi, 17 Palombo, 22 Tonetto (11 Marchesetti 84'); 10 Flachi (88 Foti 76'), 13 Kutuzov. (1 Castellazzi, 15 Sala, 28 Iuliano, 29 Mingozzi). Trenér: Walter Novellino

Adriano

Poprvé ve své kariéře chyběl Interu kapitán Javier Zanetti kvůli distancu za žluté karty. I bez něj však nerazzurri duel se Sampdorii zvládli. Navíc Adriano prolomil po 849 minutách svou střeleckou smůlu a vstřelil rozhodující gól. Sampdoria prohrála na San Siru 1-0.

Trenér domácích znovu nemohl povolat svoji ideální jedenáctku. Zranění na hřiště nepustilo Favalliho, kvůli čtyřem žlutým kartám chyběl Javier Zanetti a Marco Materazzi. V příštím kole proti Laziu si ze stejného důvodu nezahraje Dejan Stankovič. Naopak po dvouzápasové stopce se do sestavy vrátil Adriano a pauza mu videlně pomohla. Sám si předtím stěžoval, že vinou náročného programu nemá čas pořádně trénovat. Kromě gólu nastřelil v prvním poločase tyč. V útoku s ním od začátku hrál Alvaro Recoba. Největší změny byly v obraně. Na post stopera se po odpykání trestu vrátil Samuel, na levého beka šel Pierre Wome a napravo Nicolas Burdisso. V brance zůstal Francesco Toldo a znovu si vedl výborně.

Inter začal rychlou akcí po ose Adriano, Satnkovič, Recoba. El Chino si v dobré pozici chtěl míč přendat na levačku a Zenoni ho o něj obral. Na druhé straně zaváhal při rozehrávce Nicolas Burdisso a Sampdoria se hanla ve třech na dva obránce. Flachi rychlý útok zakončil střelou z voleje vedle. V 16.minutě se zastřeloval Luis Figo. Jeho povedená rána skončila těsně nad břevnem. O chvíli později potvrdil svoji oblíbenou činnost Pierre Wome. Levý bek si v každém zápase udělá výlet na polovinu soupeře, obejde pár protihráčů a nebezpečně vypálí. Tentokrát mířil těsně vedle levé tyče. V 26.minutě zblokoval Recobovu střelu Falcone na roh. Figo z něj našel centrem Adriana, který hlavičkoval do tyče. Zahrozili i hosté. Po rohu se dostal ke střele Volpi. Jeho povedenou přízemní ránu ke vzdálenější tyči vytáhl skvělým zákrokem Toldo.

Další velkou šanci měla Sampdoria v 37.minutě. Pisano se dostal přes Figa do šestnáctky a Flachi míč v ideální pozici naštěstí netrefil. O tři minuty později se dočkali domácí. Cambiasso našel na pravé straně Figa a ten svým typickým centrem objevil na zadní tyči Adriana. Jeho hlavičku vytáhl gólman na břevno, míč se však k brazilskému útočníkovi vrátil a přes jednoho z obránců ho hlavou vrátil do sítě. Gólman byl bezmocný, po prvním zákroku se ocitl na zemi, Inter vedl 1-0.

V dalších šancích Adriano nezpracoval dobře míč Figovi a Figo po průniku do pokutového území nedokázal od brankové čáry propasírovat míč zpět před bránu. Po přestávce totálně selhal ve stoprocentní šanci Recoba. Adriano se dostal k nebezpečné střele, gólman ji vyrazil před sebe a dobíhající El Chino netrefil poloprázdnou bránu. Jeho střela se pouze otřela o tyč. Recoba to zkoušel pak i sám. Dělovku z jeho pověstně levačky Antonilli zlikvidoval. Na druhé straně se znovu zaskvěl Toldo. Vyrazil prudkou střelu z přímého kopu. Inter byl nadále aktivnější. Větší šance si vypracoval až v samotném závěru. Nejprve Antonioli chyboval při odkopu a nastřelil Adriana, míč se dostal k Martinsovi, který se ale ke střele nedostal. V poslední příležtosti pak byl Adriano,který z otočky mířil přímo doprostřed brány. Gólman střelu chytil.

Inter získal tři důležité body a v tabulce se přiblížil k druhému AC Milán na dva body. Ten ve šlágru kola s Juventusem remizoval 0-0.