Daniel Maa Boumsong

micVideo
60' Cruz -
90'+3' Gastaldello
60' Cruz - 90'+3' Gastaldello
Nejlepší hráč: Maa Boumsong

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 3 Burdisso, 2 Cordoba, 49 Andreolli, 33 Wome; 19 Cambiasso, 55 Maa Boumsong (5 Stankovic 63), 18 Kily González; 30 Martins (89 Slavkovski 84), 9 Cruz (8 Pizarro 73), 31 Cesar. (1 Toldo, 13 Zé Maria , 16 Favalli, 23 Materazzi) Trenér: Roberto Mancini

Siena (4-5-1): 83 Mirante; 2 Negro, 90 Portanova, 46 Gastaldello, 3 Falsini; 75 Alberto (17 Packer 86), 19 Paro, 7 Tudor (18 Iadaresta 69), 6 Vergassola, 30 Molinaro; 10 Chiesa (16 Guzman 79). (14 Fortin, 5 Colonnese, 66 Legrottaglie). Trenér: Luigi De Canio

Oba

Inter znovu dostal gól v nastaveném čase. Po rohovém kopu skóroval hlavkou ve třetí minutě nastavení Gastaldello. Jeho zásah znamenal remízu 1-1 mezi Interem a Sienou ve 37.kole. První branku vstřelil v 60.minutě po krásné přihrávce Maa Boumsonga z voleje Julio Cruz. Utkání nedohrál Burdisso, který nafackoval soupeři a v 90.minutě byl vyloučen.

Trenér Mancini dal v zápase, ve kterém šetřil opory na odvetu finále Italského poháru, přiležitost mladým. V základní sestavě byl devatenáctiletý obránce Andreolli a stejně starý záložník Daniel Maa Boumsong z Kamerunu. Šet minut před koncem se přepisovali rekordy. Na hřiště se dostal útočník Goran Slavkovski a v 17 letech a 1 měsíci se stal nejmladším hráčem, který kdy za Inter debutoval. O jeden měsíc překonal legendárního Giuseppeho Bergomiho.

Adriano si na tréninku poranil sval a tak nebyl k zápasu vůbec povolán. Zraněný byl i Solari. Mancini znovu zkusil rozestavění 4-3-3. K Martinsovi a Cruzovi šel do útoku tentokrát Cesar. Vedle Maa Boumsonga byl v záloze také Cambiasso a Kily Gonzales. Na místě Javiera Zanettiho hrál Nicolas Burdisso. Vedle Andreolliho hrál nejvíce vytížený muž sezony Cordoba a na levém beku se po dlouhé době objevil Wome.

První menší šanci měl v 17.minutě právě Pierre Wome. Inter rozehrál přímý kop, který po dvou dotecích zakončil přízemní bombou obránce tmavé pleti. Mířil však přímo do míst, kde byl gólman Mirante. Ve 29.minutě se nerazzurri dostali do rychlého protiútoku. Kily krásně přihrál Cesarovi, který v dobré pozici místo střely volil příhrávku. Míč mířící k martinsovi zachytil Falsini. Velkou šanci měl i Kily. Jeho střelu z vnitřku pokutového území Mriante vyrazil. Na druhé straně zahrozil Chiesa. Jeho střela šla těsně nad. Ve 43.minutě vyrazil pouze před sebe gólman Mirante povedenou přízemní ránu Maa Boumsonga. Při druhém zákroku ho dobíhající Cruz zranil. Argentinský střelec za to viděl žlutou kartu.

Po přestávce se krásnou střelou k tyči znovu prezentoval teprve devatenáctiletý mladík Maa Boumsong. Miranteho v bráně však nepřekonal. Na druhé straně měl při velké šanci Chiesy štěstí Julio Cesar. Střelu s potížemi vytěsnil z brány na roh. Chvíli na to přišel první gól. Maa Boumsong poslal míč do uličky Cruzovi, který ho bez zpracování poslal ke vzdálenejší tyči. Mirante ho zřejmě jen mírně tečoval 1-0. Zvýšit rozdíl ve skóre mohli Interisti v 69.minutě. Rychlý bejk zakončil Martins těsně vedle. O minutu později běžel Cesar z úhlu sám na gólmana. Jeho střela jen o centimetry minula pravou tyč.

V 93.minutš se uvolnil v pokutovém území Guzman a řádně zaměstnal Julia Cesara. Po rohovém kopu přišlo vyrovnání. Gastaldello vyskočil na centr nejvýše a Julio Cesar jen těsně na míč nedosáhl 1-1.