Žluté karty: Morello 39', Parisi 58', Zanchi 77', Rea 85' - Burdisso 90'+1'
Rozhodčí: Nicola Stefanini
Nejlepší hráč: Julio Cruz

INTER (4-5-1): 1 Toldo; 16 Burdisso, 77 Andreolli, 25 Samuel, 6 Maxwell; 21 Solari, 5 Stankovic, 50 Maaroufi (57 Filkor 80'), 11 Grosso (51 Bonucci 86'); 91 Mariano Gonzalez (99 Choutos 78'), 9 Cruz. (79 Carini, 36 Fautario, 42 Marino, 61 Slavkovski). Trenér: Roberto Mancini

Messina (4-4-2):88 Caglioni; 31 Morello, 27 Zanchi, 13 Rea, 19 Parisi; 5 De Vezze (21 Alvarez 55), 41 Sullo (20 Cordova 76), 17 Masiello; 16 Ogasawara; 18 Floccari (10 Iliev 46), 11 Di Napoli. (1 Storari, 77 Lavecchia, 86 Ghosmi, 3 Minetti). Trenér: Bruno Giordano

Inter i s náhradníky zvládl první zápas osmifinále Italského poháru a vyhrál v Messině 1:0. Jediný gól zařídil po faulu na Gonzalese z přímého kopu Julio Cesar. Chvíli před ním napálil Belgičan Maaroufi břevno. Odveta se hraje za 14 dní.

Mancini nechal odpočívat nejvytíženější hráče a nominoval hned sedm juniorů z primavery. V základní sestavě se nakonec objevil pouze jeden - Belgičan Maaroufi. Kapitána dělal Julio Cruz. Do branky se postavil Francesco Toldo. Pětatřicetiletý gólman nepůsobil zrovna nejjistějším dojmem. Střely z dálky většinou vyrážel nebo zpracovával nadvakrát.

Inter byl v utkání aktivnější a často se dostával na dostřel brány. Překvapivé bylo, že i když by "náhradníci" neměli být sehraní, na trávníku si docela rozuměli. Šance měli Ibrahim Maaroufi i Mariano Gonzalez. Obě zlikvidoval brankář Caglioni. Stejně úspěšný byl i u prudké střely Fabia Grossa. Gólmana překonal až Walter Samuel. Jeho hlavičku ke vzdálenější tyči však na brankové čáře odvrátil De Vezze.

Sicilští podnikli první nebezpečný výpad ve 29.minutě. Obranou se prosmýkl Arturo Di Napoli a jeho střelu z vně pokutového území musel nohou zblokovat Toldo. Nejblíže ke gólu byl o minutu později na druhé straně Maaroufi. Jeho pěkná střela z voleje skončila na břevnu. Chvíli na to vyzkoušel pozornost Caglioniho dobrou střelou Gonzales po průniku Stankoviče a pak i z dálky Grosso. Gólman jeho pokus vyrážel konečky prstů na roh. Ve 40.minutě byl Gonzales faulován a Julio Cruz poslal balón z 25 metrů přesně ke vzdálenější tyči - 0:1. Jednalo se o jeho pátý gól v sezoně. Zatím platí pravidlo - pokud nastoupí v základní sestavě, tak vždy dá aspoň jednu branku.

V druhém poločasu byli domácí nebezpečnější. Toldo musel odvracet střely Osagawary, Ilieva a Sulla. Mancini střídal a na hřiště se dostali Řek Lampros Choutos, Maďar Attila Filkor a Ital Leonardo Bonucci. Filkor na sebe upozornil v závěru utkání dobrým lobem, který ale hradbu těl v cestě do brány nepřekonal.