Žluté karty: Sala 13', Palombo 44', Parola 80'
Rozhodčí: Christian Brighi
Nejlepší hráč: Mariano Gonzales

INTER (4-4-1-1): 1 Toldo; 51 Bonucci, 16 Burdisso, 25 Samuel, 11 Grosso; 7 Figo (20 Recoba 71'), 15 Dacourt, 50 Maaroufi (47 Bolzoni 67'), 21 Solari (36 Fautario 84'); 91 Mariano Gonzalez; 9 Cruz.(22 Orlandoni, 2 Cordoba, 4 Zanetti, 99 Choutos) Trenér: Roberto Mancini

Sampdoria (4-4-2): 1 Castellazzi; 7 Maggio, 14 Sala, 5 Accardi, 46 Pieri; 33 Bastrini, 17 Palombo (66 Da Mota 72'), 18 Parola, 77 Zenoni; 9 Bazzani (27 Quagliarella 78'), 20 Bonazzoli (25 Ferrari 82'). (15 Zotti, 16 Soddimo, 21 Franceschini, 31 Enow.). Trenér: Walter Novellino

Finále Italského poháru se bude znovu opakovat. Potřetí za sebou bude hrát Inter Milán s AS Řím. Ve dvou předcházejících ročnících byl vždy úspěšnější Inter. Zatímco AS Řím si finále vybojovalo nad AC Milánem, Inter s "béčkem" přemohl Sampdorii Janov. Zatímco v Janově vyhrál 3-0, doma mu k postupu stačila bezbranková remíza. Byla to první bodová ztráta od 5.prosince, kdy zápas s Bayernem skončil 1-1.

Roberto Mancini dostál svých slov a postavil hráče, které příliš často nevyužívá. Pokud bychom chtěli rozdělovat tým na áčko a béčko, tak v tomto utkání nastoupilo béčko s céčkém. Na hřiště se totiž dostali hned čtyři mladíci z primavery, kteří ani nejsou stabilními členy Manciniho kádru. V základní sestavě byl na pravém beku devatenáctiletý Leonardo Bonucci, v záloze osmnáctiletý Belgičan Maaroufi. V druhém poloačse se na hřiště dostal i sedmnáctiletý záložník Bolzoni a devatenáctiletý obránce Fautario. V útoku hrál od začátku uzdravený Julio Cruz podporovaný aktivním Marianem Gonzalesem. Na posledních dvacet minut šel na trávník také další exmarod Alvaro Recoba. S Cruzem si v posledních minutách pěkně nahrávali a vypracovali si tři šance.

První vážnější příležitost musel likvidovat brankář Interu Francesco Toldo. Bonazzoliho pokus z hlavičky chytil. V 19.minutě se po akci Cruze a Solari ocitl v dobré pozici Santiago Solari. Než však stačil vystřelit, byl zblokován jedním z obránců. Ve 29.minutě našel v malém vápně Santiago Solari dalšího Argentice Cruze. Ten ač byl velmi natěsno bráněl dokázal vystřelit. Střela však šla o centimetry nad břevno. O pět minut později měl Julio Cruz další šanci. Jeho tvrdou střelu z dálky Castellazzi chytil.

Poločas začal nepovedenou střelou Mariana Gonzalese. Kdyby balón vystřelil prudčeji dalo se mluvit o velké šanci. V 69.minutě měli první obrovskou šanci i hosté. Parola zahrál roh na přední tyč. Bazzani nepřesně hlavičkoval, míč se dostal na zadní tyč, kde jen o málo ho hlavou pár kroků před odkrytou bránou netrefil Sala. V 81.minutě si krásně na hranici pokutového území zpracoval Julio Cruz centr Recoby na prsou. Následně si ho ještě pravačkou nohou nadkopl a levačkou ho ze vzduchu poslal kousek vedle. Parádní moment. O čtyři minuty později si Alvaro Recoba narazil s Grossem a ocitl se sám před gólmanem. Trochu nepochopitelně pak poslal slabou polostřelu či polopřihrávku, kterou Castellazzi chytil. V další akci si tentokrát s Recobou narazil Julio Cruz a také on se ocitl tváří v tvář brankáři. Střelou ho však nedokázal prostřelit. V nastaveném čase pak Francesco Toldo s trochou štěstí zabránil nohou nečekané brance Sampdorie. Quagliarella dobře hlavičkoval, výhru pro Sampdorii ale nezískal.

18.dubna a 9.května je na programu finále poháru. Začíná se na Olympijském stadionu v Římě.