Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 16 Burdisso; 7 Figo (11 Grosso 72'), 4 Zanetti, 15 Dacourt, 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (21 Solari 84'). (1 Toldo, 6 Maxwell, 18 Crespo, 25 Samuel, 91 Mariano Gonzalez). Trenér: Mancini

Spartak (4-5-1) : 30 Kowalewski; 49 Shishkin, 13 Jiranek, 3 Stranzl, 17 Rodriguez (19 Cavenaghi 46'); 23 Bystrov (27 Covalciuc 53'), 15 Kovac, 9 Titov, 24 Mozart, 7 Boyarintsev; 10 Pavlyuchenko. (1 Khomich, 11 Pavlenko, 14 Torbinsky, 25 Kalynichenko, 39 Rebko). Trenér: Vladimir Fedotov

Cruz

Inter vyhrál v Moskvě! Na promrzlém a ještě k tomu umělém trávníku vyhráli nerazzurri 1-0 a v tabulce skupiny B se posunuli po čtyřech kolech na druhou postupovou příčku. Ještě před dvěma zápasy přitom byli poslední bez bodu. Všech šest bodů zajistil svými góly jediný hráč - útočník Julio Cruz. V minulém utkání se proti Spartaku trefil dvakrát, poprvé hned ve druhé minutě. Tentokrát byl ještě rychlejší. Jediný gól dal již v první minutě.

Mancini dal v sestavě Cruzovi přednost před Crespem a ten se mu odvděčil důležitým gólem. V Lize mistrů nikdo jiný za Inter gól ještě nedal. Zraněného Vieiru v záloze nahradil kapitán Javier Zanetti. Jeho původní místo v obraně pak Brazilec Maicon. Na levém beku hrál Nicolas Burdisso. Fabio Grosso se dostal na trávník až dvacet minut před koncem. K zápasu byl nominován Esteban Cambiasso, ale na lavičku ho zatím Mancini neposadil.

Inter začal skvělé a po fatální hrubce Stranzla, který při odkopu netrefil balón, se na samotného obránce s gólmanem hnalo duo Ibrahimovič-Cruz. Prvně jmenovaný přihrával, druhý střílel přesně pod břevno odkryté brány - 0:1. Domácí na stadiónu v Lužnikách sice drželi v prvním poločase častěji míč na kopačkách, Inter je ale do žádné větší šance nepustil. Jedinou nebezpečnou střelu z otočky zlikvidoval Boyarintsevovi Julio Cesar. Naopak zvýšit mohl Cruz, který si několikrát vtipně ťukl balón se Stankovičem. Zamířil vedle.

Hned po pauze mohl zvýšit náskok skvěle hrající Zlatan Ibrahimovič. Po centru Figa se ocitl sám před gólmanem a hlavičkoval z malého vápna těsně vedle. Jednalo se o stoprocentní šanci. Postupem času začal Inter odpadávat a na jeho hráčích bylo vidět, že jim docházejí síly z náročného programu. V jedné z nejnebezpečnějších akcí chybělo Titovovi málo k dorážce míče do brány. Na druhé straně zahrozil Ibra, jehož vydařenou střelu po brejku musel likvidovat Kowalewski.

Velmi blízko vyrovnání byli Rusové v 78.minutě. Shishkinova povedená rána z 25 metrů otřásla břevnem tak, až z něj padal zmrzlý led. V další šanci hlavičkoval před Juliem Cesarem Radek Kováč těsně nad. V nastaveném čase již domácí hodně riskovali a tak se nerazzurri dostávali častěji k ohrožení soupeřovi brány. Nejprve neuspěl se svou střelou střídající Solari. Pak se nepodařilo přelobovat gólmana Ibrahimovičovi a do třetice nedokázal tutovku proměnit Dejan Stankovič, který skončil také u vyběhnutého Kowalewskiho.

Inter vyhrál v Moskvě 1-0 a Spartak tak na svém stadiónu prohrál v evropských soutěžích poprvé od února roku 2004. Pokud v příštím utkání v Miláně Inter porazí Sporting Lisabon, postoupí do osmifinále.