Nejlepší hráč: Marco Materazzi

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell (11 Grosso 75'); 4 Zanetti, 15 Dacourt (7 Figo 64'), 16 Burdisso; 5 Stankovic, ; 8 Ibrahimovic, 18 Crespo (9 Cruz 58').(1 Toldo, 25 Samuel, 21 Solari, 91 Mariano Gonzalez) Trenér: Mancini

Valencia (4-4-2) : 1 Canizares, 2 Miguel, 20 Albiol, 4 Ayala, 24 Moretti; 10 Angulo (15 Joaquin 77'), 5 Marchena, 8 Baraja (16 Hugo Viana 38'), 21 Silva; 7 Villa, 9 Morientes (14 Vicente 67'). (25 Butelle, 3 Del Horno, 23 Curro Torres, 17 Navarro.) Trenér: Quique Sanchez Flores.

Utkání jsme sledovali LIVE. Přehled zápasových události naleznete zde.

Hnus. V ošklivém a nervózním utkání plného faulů, simulování a zloby nepřátelského publika Inter neuspěl a vypadl na neúprosné pravidlo o větším počtu vstřelených branek na hřišti soupeře. Na konci utkání se dokonce strhla bitka, kterou určitě bude řešit UEFA a oba týmy čekají dodatečné tresty. Valencia i Inter mají kádr, pro které by vypadnutí z Ligy mistrů už v osmifinále byl velký neúspěch. To se pak odráželo i na hřišti.

Zatímco na hráčích nerazzurri byla patrná nervozita již od začátku utkání, kdy často kazili přihrávky ve středu pole, hráči Valencia přeci jenom hráli víc v klidu. O tom, jaká panuje na hřišti atmosféra se televizní diváci dozvěděli ve 30.minutě, kdy po faulu Ibrahimoviče se na trávníku strhla menší strkanice a gólman Canizares švédskému útočníkovi řádně vyčinil. Oba dva aktéři viděli žlutou kartu. Od té doby se jiskřilo pořád a vyvrcholením byl konec a již zmiňovaná bitka.

Inter se nepoučil z loňské sezony a prakticky po stejném scénáři vypadl se španělským týmem. V prvním zápase doma si ačkoliv byl lepší nevytvořil výhodnou pozici a v odvetě propadl. Zatímco loni na San Siru porazil Villarreal 2-1, tentokrát byl ještě horší a remizoval 2-2. Odveta pak byla hodně podobná, dobrá obrana Španělů a nefungující přechod Interu do útoku s minimem šancí. Černomodří měli tentokrát smůlu na zranění. V Serii A stačí i náhradníci, v Lize mistrů jsou potřeba jen ti nejlepší. Kvůli zranění chyběli Patrick Vieira, Esteban Cambiasso, Adriano a Alvaro Recoba.

Mancini si s netradičním změnami v důležitých zápasech nedal pokoj ani tentokrát. Nicolas Burdisso hrál na postě defenzivního štítu a Dacourt měl spíš ofenzivnější úkoly! Burdissovi se na tomto místě sestavy rozhodně nevedlo a často kazil přihrávky. Podobně špatně hrál i na levém beku Maxwell. Figo zůstal na lavičce a na hřiště se dostal až na poslední půlhodinu, kdy vystřídal Dacourta. V útoku hrál s Ibrou Crespo a moc často se k míči nedostával. Ani v sobotu skvělý Ibrahimovič se proti mnohem kvalitnějšímu soupeři, než jakým bylo Livorno nedokázal prosazovat. Spasitelem se nestal ani gólový náhradník Julio Cruz.

Utkání začalo opatrně. Inter hru neotevřel, přes dobře bránící Valencii se nedostával a naopak soupeře pouštěl jen ke střelám z dálky. V jedné z nich pálil tak dva metry vedle levé tyče Villa. Další ránu z dálky v podání Barajy vyrazil Julio Cesar na roh. Pak přišla na řadu žlutě orámovaná akce v podání Ibrahimoviče a následný slovní vodopád Canizarese. Ve 35.minutě odcentroval Maicon, Stankovič vrátil přetažený centr na vápno a Ibra ho nasměroval do brány. Metr před čárou ho však zastavil Albiol. Hráči Interu reklamovali, že se tak stalo rukou, ale nebyla to pravda.

V druhém poločase přidali na aktivitě domácí. Do větší šance se přesto nedostali, obrana Interu fungovala dobře. V 53.minutě odcentroval z pravé strany Maicon a Dejan Stankovič poslal v těžké pozici balón vnějším nártem jen do boční sítě. První velkou šanci Valencie měl v 55.minutě Moretti, který hlavou usměrnil prudký míč od Villy na bránu. Mířil však doprostřed brány, kde byl připravený brankář Julio Cesar. V 58.minutě byli pro změnu v největší šanci hosté. Po takovém ťukesu ve vzduchu se po přiťuknutí Maicona ocitl sám před gólmanem Hernan Crespo. Situaci ale uspěchal a míč z voleje z těžké pozice poslal vysoko nad. Kdyby nejprve balón zpracoval, mohlo být veseleji... Na druhé straně z brejku totálně selhal Villa.

Na trávník se dostali Cruz a hlavně Figo, který hru Interu v posledních dvaceti minutách konečně probudil a jeho tám se dostával čím dál tím víc do většího tlaku. Po přízemní centru Ibry chyběli Cruzovi dva kroky, aby zblízka mohl střílet do brány. Na druhé straně se však otevíraly prostory pro výpady domácích. Ti však toho nedokázali využít. V 75.minutě odcentroval Figo. Materazzi se i díky držení protihráče prosadil hlavou, Canizares na míč nedosáhl a až na brankové čáře zachraňoval Marchena. Jen o tři minuty později přišla další obrovská šance Interu. Marco Materazzi v obranném zákroku na polovině hřiště vyslal dlouhý balón a našel za obranou zcela volného Julia Cruze. Ten se však až příliš dlouho připravoval na střelu a tak ho dobíhající Albiol zblokoval. Jednalo se o největší šanci Interu za celý zápas.

V další šanci se po centru Ibry objevil Burdisso. Na hrudi si zpracoval v pokutovém území míč. Hradbu těl před ním však propálit nedokázal. Úplně stejně dopadl také po přihrávce od Ibry Fabio Grosso. I on byl v dobré pozici a mohl zkusit něco s míčem udělat než jen napálit protihráče. V nastaveném čase už přišla jen křeč. Navíc Marchena napálil tyč.

Zvrat nepřišel, utkání skončilo 0-0 a do čtvrtfinále postoupila Valencia. Po posledním hvizdu sudí zřejmě Marchena slovně vyprovokoval Nicolase Burdissa a začala pořádná mela. Argentinskému reprezentantovi ruply nervy a chtěl se na soupeře vrhnout. Všichni okolo něho ho však dokázaly zadržet. Zatímco on byl bezmocný, Marchena toho využil a stačil ho aspoň kopnout. Dalším provokatérem byl jeden z náhradníků Valencie, který dokonce spoutanému Burdissovi dal podle jedné fotky pěstí! Hon na něj uspořádli Cruz a Cordoba. Kolumbijský stoper ho zřejmě dokázal dostihnout a lehce ho kopl. Nejhorší zákrok však předvedl Maicon, který se rozběhl a kopem mířil nad pás protihráče. Ze záběrů kamer nebylo jasné, zda se dokázal trefit, spíše ne, určitě to ale vypadalo brutálně. Tipnul bych si, že ho čeká největší trest. Do bitky se překvapivě nezapojil známý provokatér Ibrahimovič. Naopak byl to právě on, kdo se pokoušel ostatní uklidnit. Strkanice probíhali i před kabinami, do kterých nechtěla ostraha pustit Cambiassa a Figa.

Download (4,5 min, 80 MB, AVI)rapidshare.com

Inter Střely na bránu Střely mimo Zblokov. střely Fauly Faulován Ofsajdy Chyceno