Zlatan Ibrahimovič

Marco Materazzi

Cambiasso a Crespo

Samuel a Dacourt

68' Toni, 79' Toni - 11' Cambiasso, 41' Cambiasso, 62' Ibrahimovič
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-4-2): 1 Toldo; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi (25 Samuel 59'), 4 Zanetti; 14 Vieira (5 Stankovic 76'), 19 Cambiasso (11 Grosso 84'), 15 Dacourt; 7 Figo; 8 Ibrahimovic, 18 Crespo. (79 Carini, 91 Choutos, 9 Cruz, 10 Adriano) Trenér: Roberto Mancini

Fiorentina (4-4-2):1 Frey; 21 Ujfalusi (6 Potenza 71'), 3 Dainelli, 5 Gamberini, 23 Pasqual; 4 Donadel, 11 Liverani (18 Montolivo 54'), 17 Blasi; 19 Gobbi (83 Reginaldo 54'), 10 Mutu, 30 Toni. (14 Lobont, 2 Kroldrup, 20 Jorgensen, 15 Paolucci). Trenér: Cesare Prandelli

Inter začal novou ligovou sezonu výtěčně. V prvním těžkém duelu zvítězil na hřišti Fiorentiny. Po dvou gólech Cambiassa zvyšoval v 61.minutě už na 3:0 Zlatan Ibrahimovič. V závěru dvěma přesnými zásahy snížil Luca Toni.

Mancini nechal na lavičce Adriana, Dejana Stankoviče i světového šampiona Fabia Grosse. Do útoku se postavila nově utvořená dvojice Crespo a Ibrahimovič. Z nových hráčů hrál od začátku i Vieira, Dacourt a Maicon,který odsunul kapitána Javiera Zanettiho z pravé strany obrany na levou. Do branky se postavil Francesco Toldo. Jeho kolega Julio Cesar má potíže se zády a chytat nemůže.

Všechn utkání 1.kola začala minuta ticha za zesnulého prezidenta Interu Giacinta Facchettiho. Nejinak tomu bylo i ve Florencii. Domácí do utkání vlétly a zdálo se, že diktují tempo. Problémy jim ale z rychlého protiútoku udělal Crespo. Frey jeho ránu s optížemi vyrazil na roh. Po něm Crespo znovu zahrozil. Po centru Figa hlavičkoval jen těsně nad. Neuběhly ani dvě minuty a Inter se dostal do vedení. Po dobře rozjetém útoku se míč dostal po ose Maicon, Figo, Ibrahimovič až k překvapivě zcela volnému Estabanu Cambiassovi, který si se situací uvnitř šestnáctky s řpehledem poradil přesnou ranou k tyči - 0:1.

Domácí bojovali dál. Do větších šancí se nedostávali. Naopak znovu přišel gólový úder od Interu. V 41.minutě centroval z pravé strany Figo. Ujfaluši si Crespa pohlídal, jenže míč přiletěl až ke Cambiassovi, který byl znovu zcela sám. Argentinský záložník pak hlavou propasíroval míč skrz Freye do sítě i podruhé - 0:2.

V druhém poločase se fanoušci Interu dočkali třetí branky. V 58.minutě se ještě Ibrahimoviča střela z přímáku neujala. O pět minut později ale Zlatan skóroval. Nejlepší hráč utkání Cambiasso ho našel lobem za obranu a volný švéd tváří v tvář nedal Freyovi šanci - 0:3. Byl to první gól Ibrahimoviče v Interu po příchodu z Juventusu.

Fiorentina snížila na rozdíl dvou gólů zásluhou nejlepšího střelce loňské sezony - Luca Toniho. V prvním případě Mutu obelstil Maicona a centrem našel na malém vápně v těžké pozici hlavu Toniho. Protože si Toni pro míč do sítě doběhl a rychle jej chtěl dát na půlku soupeři k rozehrání, uviděl od rozhodčího žlutou kartu. Podle nových pravidel to smí dělat jen hráči týmu, který gól obdržel. Druhý gól demonstroval úmění toho skvělého útočníka. Naskočil si na nenápadný centr a naprosto dokonalou hlavičkou snížil na 2:3. Toldo na balón, který přistál u vzdálenější tyče dosáhnout nemohl.

Inter těsné vedení do konce utkání udržel a připsal si důležité tři body.