Nejlepší hráč: Santiago Solari

INTER (4-3-3): 2 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 11 Grosso (7 Figo 55'); 4 Zanetti, 15 Dacourt, 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 18 Crespo (21 Solari 33'), 10 Adriano (91 Mariano Gonzalez 87'). (1 Toldo, 16 Burdisso, 77 Andreolli, 6 Maxwell) Trenér: Roberto Mancini

Cagliari (4-4-2): 25 Chimenti; 29 Ferri (14 Pisano 80'), 20 Bianco, 6 Lopez, 13 Del Grosso; 16 Biondini, 5 Conti, 21 Colucci, 24 D'Agostino (18 Pepe 67'); 7 Esposito, 9 Suazo. (26 Fortin, 22 Bizera, 31 Agostini, 4 Budel, 23 Langella). Trenér: Marco Giampaolo

Crespo

Po výhrách ve Florencii a v Římě nedokázal Inter porazit v 5.kole průměrné Cagliari na jeho hřišti. Po nemastném výkonu pouze remizoval 1-1. Podle sudího Messiny hráči Interu hodně faulovali. Faul jim zapískal dvacetpětkrát. Domácím pouze devětkrát.

V sestavě se objevil Dejan Stankovič, který nedohrál středeční zápas s Bayernem. Kvůli zranění nehrál Cambiasso, Cruz a Recoba. Samuela postihla chřipka a Patrick Vieira si odpykal druhý zápas z trestu. Mancini zvolil pro nedostatek záložníka taktické rozestavění se třemi útočníky. Poprvé vedle sebe hrálo hvězdné trio Adrian, Crespo, Ibrahimovič. Ne však nadlouho.

Inter začal v Cagliari aktivně a snažil se tvořit hru. Problém byl jako tradičně v tom, že jeho hráči byli pomalí a dobře organizovaná obrana domácích je nepouštěla k brance. Inter tak střílel hlavně z dálky. Nejprve se střelu vysoko nad zastřeloval Stankovič a po něm i Adriano. Brazilec, u kterého je vidět stoupající forma, měl velkou možnost otevřít skóre ve 14.minutě. Po nakrátko rozehraném přímém kopu si míč posunul kolem vybíhajícího obránce a tvrdou bombou pořádně zaměstnal gólmana Chimentiho. Ten jeho střelu vyrazil nohama.

Cagliari vsadilo na brejky, což mu ze začátku vycházelo dokonale. O minutu později dostal Fabio Grosso zbytečnou žlutou kartu zřejmě za nesportovní chování. Cagliari rychle rozehrálo přímý kop z poloviny hřiště. Dejan Stankovič pouze předstíral, že se vrací k vlastní bráně a hlídá Colucciho. Ten mu v nejdůležitějším okamžiku v pokutovém území utekl a naprosto neobsazený pohodlně po centru Esposita překonal Julia Cesara - 1-0.

Inter to dál zkoušel střelami z dálky. Velmi povedený pokus vyslal Zlatan Ibrahimovič. Střela jen těsně minula levou tyč. V další nadějné akci byl nesprávně kvůli ofsajdu zastaven Crespo. Ve 24.minutě znovu dokázala svoji děravost defenziva Interu. Tři obránci bránili na pravé straně dva útočníky Cagliari. Suazo dokázal poslat míč na levou stranu, kde Grosso podcenil situaci a pouze přihlížel tomu, jak mu utíká Esposito. Jeho střelu zázračně vytěsnil Julio Cesar nad bránu a uchránil nerazzurri od jistého druhého gólu. Ve 33.minutě se zranil zatím nejlepší útočník Interu v této sezoně. Hernan Crespo si při akrobatickém zpracování míče zřejmě natáhl stehenní sval. Mancini stáhl hru na 4-4-2 a poslal na trávník Solariho.

Ve 37.minutě dal po Zlatanově přiťuknutí gól Adriano. Pro ofsajd neplatil. Hned o minutu později ale odcentroval Maicon. Před vyběhnuvším gólmanem prodloužil hlavou míč za sebe Adriano a připravený Fabio Grosso ho okamžitě uklidil přízemní střelou do sítě - 1-1. V závěru poločasu to ještě dobře zkoušeli Solari, jehož rána šla těsně vedle, a Stankovič. Chimenti jeho střelu do šibenice chytil.

Jestliže v první čtvrtině zápasu se Inter o něco snažil a aspoň držel míč a v druhé konečně začal něco hrát, tak ve zbylých dvou byl naprosto tragický. Cagliari vyrovnalo hru a hráče v bílém do ničeho nepustilo. Za celý druhý poločas stojí za zmínku jen výkon aktivního Solariho. První rána šla nad, druhou pár minut před koncem vyrazil skvělý Chimenti na roh. Mezitím dal o sobě vědět pouze Adriano a Materazzi. Oba dva po rozích hlavičkovali těsně nad. Pět minut před koncem naprosto nepochopitelně stáhl Mancini Adriana a poslal na trávník záložníka Mariana Gonzalese.

Serii A vede AS Řím, Inter klesl na druhou příčku. Pokud ve večerní dohrávce zvítězí Palermo, půjde na druhé místo ono.

Colucci: Download (AVI)networkdisk.co.uk
Grosso: Download (AVI)networkdisk.co.uk