Inter

Inter

Inter-Catania

Inter - Catania

29' Stankovič, 76' Stankovič - 16' Mascara
Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell (13 Maicon 46'); 7 Figo (23 Materazzi 89'), 15 Dacourt, 5 Stankovic, 21 Solari; 10 Adriano (9 Cruz 60'), 8 Ibrahimovic. (1 Toldo, 11 Grosso, 20 Recoba, 50 Maaroufi) Trenér: Roberto Mancini

Catania (4-3-3): 1 Pantanelli; 21 Silvestri, 5 Minelli, 4 Sottil, 7 Vargas; 26 Caserta, 8 Edusei (11 Del Core 83'), 17 Baiocco; 23 Colucci, 24 Spinesi (9 Corona 57'), 10 Mascara. (16 Polito, 2 Sardo, 13 Izco, 18 Lucenti, 25 Millesi). Trenér: Pasquale Marino

Oslava

Čtrnáctidenní pauza Interu moc nepomohla. Na těsnou výhru nad prvoligovým nováčkem Catanii se hodně nadřel. Přestože výkony neodpovídají očekávání, fanoušci mohou být s výsledky spokojení. Díky prohrám AS Řím a Palerma se Inter posunul na první příčku.

Poslední třetí zápas z trestu si odpykal Patrick Vieira a na další kolo již bude připraven. Cambiasso si v přípravném utkání zranění obnoven a na další tři týdny může na fotbal zapomenout. Naopak udzravili se Recoba a Cruz, který si zahrál posledních třicet minut. Poprvé se v základní jedenáctce objevil Maxwell. Očekávaní Manciniho však zřejmě nesplnil a v poločase byl nahrazen Maiconem.

Inter odehrál špatný první poločas. Již v 16.minutě zaskočil do autové čáry Julia Cesara v bráně Mascara. Jeho povedené rána skončila v šibenici u vzdálenější tyče. Přestože brazilský gólman stál na brankové čáře, na míč nedosáhl. Domácí vyrovnali ve 26.minutě. Figo dostal centr z levé starny na pravou, balón poslal do vápna, kam si naběhl Dejan Stankovič a přesnou hlavičkou k tyči srovnal skóre 1:1.

V 60.minutě se dostal na trávník za Cruz. Vystřídal Adriana, který stále v letošním ročníku čeká na gól. Po 7 minutách byl jeho náhradník v pokutovém území při centru Figa faulován a sudí nařídil pokutový kop. Faulující Baiocco se s verdiktem nemohl smířit a Cruzovi gestikulacemi dlouze naznačoval, že je simulant. Ten nedbal nepsaného pravidla a jako faulovaný hráč šel kopat penaltu. Střelu na levou stranu Pantanelli vystihl a míč vyrazil na roh. Po něm měl obrovskou šanci Cordoba. Jeho hlavičku ještě povedenějším zákrokem než při penaltě vytáhl z brankové čáry gólman Catanie. Na vítěznou branku si diváci na San Siru museli počkat až do 76.minuty. Figův centr z rohového kopu obránci odvrátili a odražený míč poslal do sítě povedenou střelou v akrobatické pozici Dejan Stankovič. Srbský záložník je tak se třemi trefami spolu s Crespem nejlepším střelcem Interu.