Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 11 Grosso (16 Burdisso 61'); 5 Stankovic, 14 Vieira, 15 Dacourt (7 Figo 61'), 4 Zanetti; 8 Ibrahimovic (25 Samuel 83'), 18 Crespo. (1 Toldo, 9 Cruz, 21 Solari, 91 Mariano Gonzalez). Trenér: Roberto Mancini

AC Milan (4-4-2):1 Dida; 2 Cafu, 13 Nesta, 4 Kaladze, 18 Jankulovski (3 Maldini 46'); 8 Gattuso, 21 Pirlo, 10 Seedorf, 23 Ambrosini (7 Oliveira 46'); 9 Inzaghi (11 Gilardino 46'), 22 Kaka. (16 Kalac, 17 Simic, 20 Gourcuff, 32 Brocchi). Trenér: Carlo Ancelotti

Crespo

265. derby nabídlo nevídanou podívanou. Napínavý zápas sledovalo na San Siru téměř 80 tisíc diváků. Domácím týmem byl AC Milán. Oba týmy měli se svoji hrou v poslední době potíže a tak se čekal nudný zápas s minimem gólů. Naštěstí vše bylo jinak.

Inter v minulém kole porazil Livorno 4-1 a konečně svým výkonem uspokojil i své fanoušky. Růst formy si načasoval dokonale. Důležitější utkání než to s městským rivalem není. Derby mu vyšlo téměř dokonale. Do 69.minuty svého soupeře válcoval a vedl 4-1. Při oslavě čtvrtého gólu se však nechal Materazzi stupidně vyloučit a nerazzurri se museli dvacet minut bránit tlaku AC. Domácím chybělo málo a v závěrečných minut mohli skóre srovnat.

Trenér Mancini nechal na lavičce překvapivě Cruze, za poslední rok nejlepšího střelce Interu. Argentinec se na zápas velmi těšil a litoval, že se mu zatím nepodařilo v takovém utkání vstřelit gól. Nedočkal se ani tentokrát. Na trávník ho totiž Mancini neposlal ani v závěru. Na střídačce zůstal většinu času také Luis Figo. Veterán se proti silným soupeřům moc neprosazuje a tak se dá toto rozhodnutí povařovat za správné. Kvůli zranění chyběl Recoba a Cambiasso.

Inter se nezachoval jako správný host, který čeká co mu hostitel nabídne, ale naopak ujal se iniciativy a diktoval tempo. První šanci však měl přeci jenom Milán. Kaladze zblízka odražený míč po přímém kopu do brány nedal. Po ruce Ambrosiniho v pokutovém území se penalta nepískala. V 17.minutě odcentroval z přímého kopu Stankovič. Obránci míč neodvrátili a tak Hernan Crespo mohl přesně hlavičkovat k tyči a dostat svůj tým do vedení 1-0. Na druhé straně byl po vzájemném držení odpískán faul Inzaghimu, kterého při nebezpečném brejku stínoval Materazzi. Hned o tři minuty později přiťukl Maicon balón Stankovičovi, který ho nádherně napálil do šibenice - 2-0. Nejhezčí gól večera. Dejan má letos střeleckou formu. Jednalo se o jeho čtvrtý gól. Spolu s Crespem jsou nejlepší střelci Interu v lize.

Start do druhé půle skvělý. Ibracadabra a třetí gól v síti AC. Při rychlém brejku se Stankovič zachoval stejně jako proti Livornu, nahrál Ibrahimovičovi, který Didu překonal - 3-0. Milán rychle kontroval. Seedorfovu střelu tečoval Cordoba a bylo to 3-1.

V 57.minutě dal Gilardino gól, který nebyl správně uznán pro ofsajd. V 68.minutě posadil střídající Figo z přímého kopu míč na volného Materazziho, který ho koníčkem poslal do sítě. Matrix se trefil podruhé v řadě a svoji trefu proti úhlavnímu nepříteli řádně oslavil. Až moc... Přetáhl si dres přes hlavu a dostal žlutou kartu. Jednalo se o jeho druhou, takže uviděl i červenou a musel do sprch. Svojí stupidní chybou výrazně ovlivnil utkání. AC Milán se nevzdal a začal využívat své početní převahy. Pro fanoušky Interu se stalo z jasného zápasu napínavé drama.

V 76.minutě Gilardino hlavou snížil na 4-2. AC Milán vycítil šanci a neustále tlačil. Brankář Julio Cesar předváděl jeden zázračný zákrok za druhým. V nastaveném čase však zřejmě přecenil své schopnosti a zbytečně vyběhl na centr, na který nedosáhl. Kaka lobem poslal míč do opuštěné brány - 4-3. Sudí nastavil šest minut. V 94. Oliveira hlavičkoval jen o metr vedle pravé tyče. Chybělo velmi málo a zápas mohl skončit remízou.

Dejan a Patrick

idnes.cz - Hrozící debakl v městském derby sice fotbalisté AC Milán odvrátili, přesto se musí smířit s prohrou, která jen potvrdila letošní dominanci konkurenčního Interu. Dramatická přestřelka přinesla sedm branek. Inter měl neustále navrch a dvakrát vedl o tři góly, soupeř, který byl tentokrát na společném stadionu hostitelem, jen dotahoval. Ani v přesilovce však vyrovnat nedokázal.

Inter se v 9. ligovém kole výrazně přiblížil prestižnímu vítězství brzy po přestávce, kdy Ibrahimovic zvýšil již na 3:0. AC sice dokázal bleskově odpovědět díky Seedorfovi, ale v 68. minutě dal modročerným znovu třígólový náskok Materazzi.

Kontroverzní obránce však slavil svou trefu tak vehementně, že viděl od rozhodčího druhou žlutou kartu a musel do kabin.

V početní převaze pak AC zahájil stíhací jízdu, která mu málem vynesla bod. Čtvrt hodiny před koncem totiž skóroval Gilardino a v nastavení snížil na rozdíl jediného gólu Kaká. Následná velká šance Oliveiry však zůstala neproměněna a z tříbodového zisku a pojištění prvního místa v tabulce se radoval Inter.

Milánu, jemuž jako jedinému z kvarteta postižených nebyl v pátek rozhodnutím arbitráže snížen trest za korupci, patří v tabulce po osmibodovém odečtu dvanáctá příčka.

V základní sestavě AC Milán nastoupil i český reprezentant Marek Jankulovski, ale stejně jako Ambrosini a Inzaghi byl při trojnásobném střídání stažen ze hry už o přestávce.