INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 16 Burdisso; 7 Figo (15 Dacourt 75'), 5 Stankovic, 14 Vieira, 21 Solari (13 Maicon 54'); 9 Cruz (10 Adriano 52'), 18 Crespo. (1 Toldo, 11 Grosso, 16 Cambiasso, 23 Materazzi). Trenér: Roberto Mancini

Reggina (4-4-2): 22 Pelizzoli; 55 Lanzaro, 4 Giosa, 6 Aronica; 20 Mesto, 16 Amerini (18 Nielsen 86'), 8 Tognozzi (14 Carobbio ), 23 Modesto, 27 Leon, 9 Bianchi, 34 Missiroli (11 Rios 62'). (30 Campagnolo, 5 Di Dio, 15 Barilla`, 21 Castiglia). Trenér: Walter Mazzarri

Utkání jsme sledovali LIVE. Přehled zápasových události naleznete zde.
Crespo

Ve 12.kole Inter uvítal Regginu. O těsné výhře rozhodl již ve 4.minutě Hernan Crespo. Hosté byli po celý zápas velmi nebezpeční. Interu se až tak nedařilo a nakonec si s koncem zápasu musel hodně vydechnout. Utkání bylo velmi těžké a tři body mají velkou cenu. Palermo prohrálo a Inter je v čele tabulky Serie A s třibodovým náskokem. Příští neděli večer se hraje jejich vzájemný duel.

Mancini šetřil dva obránce. Kvůli dalšímu důležitému utkání v Lize mistrů seděli pouze na lavičce Marco Materazzi a Fabio Grosso. Pro červenou kartu proti Parmě nemohl hrát Zlatan Ibrahimovič. Volba na útočné duo byla jednoduchá - Cruz a Crespo. S Adrianem se počítalo maximálně na pár posledních minut. Protože se ale v druhém poločasu zranil Cruz, musel Brazilec na plac dříve. Na lavičku se dostal po dlouhodobém zranění Esteban Cambiasso. Nadále zraněný je Recoba.

Interu se start povedl. Ve 4.minutě udělali jeho hráči závar před bránou. Cruz poslal hlavičkou míč do pokutového území, Vieira ho stejným způsobem proudloužil za sebe a osamocený Hernan Crespo jej nekompromisně napálil pod břevno. Nerazzurri se krásným gólem dostali do vedení 1-0. Reggina mohla gólově odpovědět v 10.minutě. Její kapitán Mesto tvrdě vystřelil a Cordoba odvracel míč hlavou u vzdálenější tyče. Akce pokračovala a Bianchi pěknou hlavičkou nastřelil tyč. Julio Cesar na míč nedosáhl.

Slušnou šanci měla Reggina v 18.minutě. Leonovu hlavičku na cestě do brány zastavil Samuel. Na druhé straně ukázal své technické umění Crespo. Svýma nohama učaroval jednoho z obránců a slušnou střelou zaměstnal gólmana Pelizzoliho. Povednou střelu vedle vyslal ze své kopačky Figo. Jen těsně se mezi tři tyče nevešla Cruzova rána z úhlu.

Po přestávce zahrozili jako první hosté. Samuel odkopl míč z velkého vápna přímo ke Tognozzimu, který jedovatou střelou nechal vyniknout Julia Cesara. Gólman černomodrých si vysloužil aplaus publika. U další šance Regginy musel na poslední chvíli zachraňovat Patrick Vieira. V 77.minutě končí snaha Regginy gólem, naštěstí neuznaným. Tognozziho střelu tečoval v ofsajdové pozici a ještě k tomu rukou Bianchi, bezmocný Julio Cesar jen smutně kouká, jak se mu balón kutalý do brány... Sudí Rocchi gól správně neuznal. Inter šance neměl. Adriano sice hezky dribloval s míčem ke gólu to ale nevedlo. Párkrát si neporozuměl se spoluhráči. Hlavně nepovedená přihrávka Crespa při rychlém brejku hodně mrzela.

Crespo: Download (AVI)zshare.net
Download -> AVI 18 MBfilefront.com

Komentář k zápasu od Jardy Vychodila:

Paráda!!! San Siro vidělo skvělý zápas s nábojem od začátku až do konce. Reggina v Miláně potvrdila svou skvělou letošní formu a byla domácím naprosto vyrovnaným soupeřem! Letos dokonce dokázala porazit i AS Řím a nebýt bodového odpočtu mohla dokonce bojovat o místo v některých z evropských pohárů. I proto se dnešní vítězství jeví jako velice cenné. Palermo překvapivě prohrálo v Cagliari, a proto se Inter díky těmto třem bodům osamostatnil na čele tabulky Serie A. Cestu k titulu má tak poměrně otevřenou.

Zápas rozhodl Herman Crespo již ve 4. minutě zápasu nekompromisní bombou po Vieirově hlavičce. Ale ten kdo si myslí, že se po celý zbytek zápasu nic nedělo, tak se šeredně milí. Do 30. minuty se Reggina nechovala zrovna jako vzorný host a bušila do obrany Interu jak jen to šlo. Hlavně agilní Mesto s Leonem nedávali naší obraně ani chvilku vydechnout a během 20 minut si hosté vypracovali 3 brankové příležitosti, nastřelili tyč a ještě jim byla pravděpodobně upřena penalta po hraní Stankoviče rukou v pokutovém území. Dejan vůbec neměl svůj den. Ve středu zálohy vůbec nepomáhal Vieirovi s bráněním, hosté tak chodili do častých přečíslení. Největší problém nám však dělali křídelní hráči soupeře, kteří někdy poslali Burdissa takříkajíc na párek. Střed obrany však odolal a od 30. minuty převzal Inter iniciativu. Druhý poločas byl vyrovnaný, šance na obou stranách. Reggině nebyl správně uznán vyrovnávací gól pro offside. V závěru již hráli hosté na oblíbené Brucknerovo „riziko“, Inter ( za který v tu dobu už běhal vystřídavší Adriano ) toho však díky četným nepřesnostem využít nedokázal, a proto se zrodilo další těsné vítězství 1:0.

Už by to chtělo někdy vyhrát větším rozdílem bez nervů na konci, sezóna je totiž dlouhá a napínavé závěry stojí moc sil. Výkon byl dnes ale v celku dobrý. Pochybuji, že třeba Sporting bude produkovat v Miláně tak kvalitní fotbal jako Reggina. Právě na nadcházející zápas Ligy Mistů Mancini šetřil Grossa, Maicona a Daucourta, který velmi citelně chyběl. Ale máme další 3 body a vrátil se Adriano, což jsou velká „plus“ tohoto zápasu.

Julio Cesar – 8 : Skvěle chytil Tognozziho střelu!!! Opět opora. Jednou měl lehké nedorozumění s Cordobou při výběhu. Jinak spolehlivý. Jen tak dál Julio!

Javier Zanetti – 9 : Po dlouhé době hrál na postu pravého obránce a prokázal, že tam to zvládá nejlépe. Zase ukazoval skvělé průniky podél postraní čáry. Dokáže obejít i 3 protihráče najednou. Po střídání se opět posunul do zálohy. Jednou nestačil přihrát Crespovi v situaci dva na jednoho. Jinak perfektní výkon.

Ivan Cordoba – 8 : Střed obrany dnes pracoval skvěle, což je s podivem, když víme kolik útoků se na něj valilo. Všechny se však odrazily od Cordoby jako od skály. V 9. minutě skvěle odhlavičkoval centr z malého vápna a zabránil jistému gólu. Skoro nechyboval.

Walter Samuel – 7 : Platí to samé co o Cordobovi. Bránil spolehlivě až na jeden pokažený odkop. Vyčetl bych mu jeho nesmyslné a nepovedené dlouhé míče do země nikoho.

Nicola Burdisso – 5 : Vůbec nestíhal. Divím se, že vydržel na hřišti celý zápas. Záložníci Regginy si s ním dělali co chtěli. Bránil jen pomocí faulů, dostal kartu. Do útoku zcela neviditelný.

Luis Figo – 6 : Střídal skvělé momenty s těmi slabšími. V 1. poločase se skvěle uvolnil ve vápně a střílel do obránce, jinak ztrácel míče a dával je pomalu od nohy. Měnil si místo ze Solarim. Bohužel nemá formu.

Dejan Stankovič – 5 : Špatně!! Vůbec nebránil, dělal zbytečné fauly. Podpora útoku žádná, šanci po nahrávce Adriho zazdil. Snad jenom chvilkový výpadek. Šla přes něj většina útoků soupeře středem.

Patrik Vieira – 7 : Potvrdil moji teorii o nedostatku kondice. V první půli skvělý, nahrál na gól, bojoval, bránil za dva a dokonce stíhal podporovat útok a odebírat míče. Od 65. minuty opět odešel…kazil přihrávky.

Santiago Solari – 8 : Prokázal, že je technicky skvěle vybaven. U lajny mu to svědčí, trefil břevno. Běhal, snažil se. Nepochopitelně brzo střídán, patrně z taktických důvodů Maiconem. Ale dnes si řekl o základní sestavu.

Julio Cruz – 6 : Až na jednu střelu z úhly se neprosadil, i když bojoval. Hned po půli střídán pro zranění. Snad nebude vážné.

Hernan Crespo – 8 : Vítězná branka + další 2 šance. Běhal, střílel, kličkoval, nahrával. Gól byl výstavní. Měl by zapracovat na proměňování šancí. Jednou mohl poslat Adriho do 100% šance, ale zkazil nahrávku.

Maicon – 8 : Nastoupil v 54. minutě a zahrál dobře. Potvrdil nárůst formy. Technicky je na tom dobře, někdy je však trošku zbrklý. V obraně moc práce neměl.

Adriano – 7 : Milán hlásí „Návrat Krále“. Potvrdil, že bude stále přínosem pro tým, i když na něm byla vidět pauza. Měl smůlu, že k němu neprošla ani jedna z řady nadějných nahrávek. Občas kazil nahrávky a osobní souboje, ale věřím, že se postupem času bude zlepšovat.