Hernan Crespo

Zlatan Ibrahimovič

Marco Materazzi

Dejan Stankovič

39' Cambiasso, 85' Materazzi
Asistence: Crespo, Figo (přímý kop)
Žluté karty: Mudingayi 50', Oddo 72', Cribari 86', Pandev 87' - Ibrahimovic 24', Ibrahimovic 45'+2', Materazzi 53', Maicon 88'
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 6 Maxwell (10 Adriano 60'); 14 Vieira, 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 8 Ibrahimovic, 18 Crespo (7 Figo 74'). (1 Toldo, 77 Andreolli, 21 Solari, 91 Mariano Gonzalez, 20 Recoba.). Trenér: Roberto Mancini

Lazio (4-4-2): 1 Peruzzi; 22 Oddo, 13 Siviglia, 25 Cribari, 8 Zauri; 26 Mudingayi (85 Behrami 76'), 24 Ledesma, 11 Mauri, 68 Manfredini (83 Foggia 54'); 20 Makinwa (17 Tare 81'), 19 Pandev. (32 Ballotta, 2 Stendardo, 3 Bonetto, 4 Firmani). Trenér: Delio Rossi.

Materazzi

A znovu výhra! Inter vylepšil klubový rekord na deset vítězství v řadě. Navíc po deseti letech porazil Lazio Řím na jeho hřišti. Pokud Inter vyhraje i v sobotu na San Siru nad Atalantou Bergamo dorovná historický rekord Serie A, který loni vytvořil AS Řím.

Lazio prohrálo 0-2 a to i přestože hrálo celý druhý poločas jen proti deseti hráčům nerazzurri. Zlatan Ibrahimovič byl totiž již potřetí v sezoně vyloučen za stupidní prohřešky. První gól vstřelil po skvělé Crespově individuální akci Esteban Cambiasso. Druhou pojistku přidal v závěru utkání Marco Materazzi. Stoper vstřelil druhý gól ve dvou utkáních.

Zranění znemožnilo hrát Cruzovi, Grossovi, Dacourtovi a Samuelovi. Zcela fit ještě nebyl ani Cordoba. Obranná čtyřka tak musela hrát v nezvyklém složení - Maicon, Burdisso, Materazzi, Maxwell, a přesto výborně. Kdo by si to v létě pomyslel, že tito čtyři hráči budou vedle sebe hrát jako staří známí. Vždyť loni byla nejčastější obrana tvořena hráči Zanetti, Cordoba, Samuel a Favalli. Jakýkoliv zásah do jejího složení přivodil problémy na hřišti.

Stephen Makinwa nastoupil poprvé za Lazio a hned o sobě dával vědet. V 8.minutě si udělal místo na hranici pokutového území a Julio Cesar se po jeho střele k rpavé tyči musel řádně natáhnout. Ve 21.minutě se ocitl na pravé straně za obranou Maicon a ve vápně hledal spoluhráče. Obrana Lazia míč odhlavičkovala k nabíhajícímu Cambiassovi, jehož povedenou střelu dokázal někdo z domácích ztečovat na roh. Hned o dvě minuty později měl obrovskou šanci Makinwa. Po rychle zahraném přímém kopu z poloviny hřiště běžel sám na gólmana. Skvěle ho však dokázal stínovat Materazzi a tělem ho v rozhodující chvíli vyvedl z rovnováhy. Makinwa se ani nesnažil zakončit a jakmile ucítil kontakt padl na zem. Matrix si však dal pozor na to, aby ho nepodtrhl nohou nebo ho nepřišlápl, což se mu povedlo a sudí tak neměl důvod pískat penaltu.

Ve 24.minutě byl za zbytečné dohrání souboje uprostřed hřiště oceněn Ibrahimovič žlutou kartu. Rada pro Manciniho, jakmile Ibra dostane žlutou, musí jít okamžitě střídat. Vážně totiž hrozí, že bude i vyloučen. Ve 35.minutě měl Inter první pořádnou šanci. Cambiasso se hnal středem hřiště skrz obranu soupeře. Crespo mu vběhl do ofsajdové pasti a tak si narazil s Ibrahimovičem a vystřelil. Střelu Argentince však někdo stačil tečoval.

V další tutovce se po třech minutách objevil Hernan Crespo. Zcela sám však gólmana nedokázal prostřelit. Jen o minutu později si Crespo spravil chuť. Dokonale provedeným drzým průnikem skrz dva obránce dostal míč v pokutovém území ke Cambiassovi, který ho v pádu dokázal posla do sítě - 0:1. V nastaveném čase přišel Inter o jednoho hráče. Ibra dostal centr za obranu. Jestli se jednalo o ofsajd, tak centimetrový. Švédský útočník poslal míč bez přípravy na střed hřiště, předtím však sudí stačil zapískat ofsajd a tak se zdálo, že Ibra zakopl míč úmyslně. Šlo však o desetiny sekundy. Rozhodčí Rocchi dlouho přemýšlel a nakonec vymyslel. Vytáhl žlutou kartu a protože to byla Zlatanova druhá, tak i červenou. Postižený hráč nechápal, co se děje a stejně tak i jeho trenér.

Celý druhý poločas v deseti mužích a ještě na hřišti Lazia. Inter čekal přetěžký úkol, který nakonec zvládl. V 55.minutě pálil z 20 metrů Ledesma vedle. Stankovičovi dělovku k tyči z přímého kopu vyrazil Peruzzi. Stejně si vedl na druhé straně i Cesar se střelou do šibenice v podání Odda. Hned z následujícího rohu si oba hráči akci zopakovali. Tentokrát napálil Oddo ještě povedenější ránu z voleje pod břevno a brazilský gólman musel předvést zákrok večera. Lazio bylo blízko vyrovnání a nedalo. Naopak o tři minuty inkasovalo druhý gól.

V 85.minutě se čerstvý Figo dostal až k rohovému praporku. Protože v té době již Inter spíše bránil své vedení byl u brány soupeře téměř sám. Přesto dokázal nasimulovaným faulem získat přímý kop. Jeho exekuce se ujal sám. Balón prosvištěl mezi Vieirou a Peruzzim na malém vápně a přistál Materazzimu u hlavy. Gól - Matrix vstřelil již čtvrtou branku v sezoně.

AS Řím a Palermo vyhrály. Inter je stále v tabulce první s náskokem sedmi bodů.

Cambiasso: Download (AVI)zshare.net
Materazzi: Download (AVI)zshare.net