Venku:  32.925
Dom.max: 61.391
Ven.max: 78.921

Maicon a Maxwell

38' Ibrahimovič, 75' Maicon
Nejlepší hráč: Maicon

INTER (4-3-1-2):12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 6 Maxwell (2 Cordoba 85'); 14 Vieira, 19 Cambiasso, 4 Zanetti, 5 Stankovič (7 Figo 46'); 8 Ibrahimovič, 10 Adriano (18 Crespo 68'). (1 Toldo, 11 Grosso, 15 Dacourt, 9 Cruz). Trenér: Roberto Mancini

Sampdoria (4-4-2): 1 Castellazzi; 7 Maggio, 14 Sala, 19 Falcone, 33 Bastrini (9 Bazzani 82'); 77 Zenoni, 40 Delvecchio, 17 Palombo, 21 Franceschini (18 Parola 54'); 10 Flachi (20 Bonazzoli'), 27 Quagliarella. (15 Zotti, 46 Pieri, 66 Da Mota, 8 Olivera) Trenér: Walter Novellino

Spanilá jízda pokračuje. Inter i napodruhé během pěti dnů porazil Sampdorii Janov na jejím hřišti a počtrnácté v řadě vyhrál a znovu vylepšil historický rekord. V tabulce si před druhou Romou udržel náskok jedenácti bodů. O výhře rozhodly dva góly po spolupráci Maciona a Ibrahimoviče.

Mancini dal v základní sestavě znovu přednost Burdissovi a Maxwellovi před Cordobou a Grossem. Smůlu v nabité konkurenci má i Dacourt, trenér víc věří Cambiassovi. Adriano a Ibra jsou v útoku také první volbou a tak se Crespo musí spokojit s pár posledními minutami. Jen poločas odehrál dnes ne moc dobrý Stankovič, pak ho nahradil Luis Figo.

Interu usnadnila práci nedisciplinovanost Delvecchia. V 7.minutě útočili domácí a Julio Cesar chytil pokus z hlavičky Franceschiniho. Při zákroku ho však kopl Delvecchio do stehna. Toho si všiml Marco Materazzi a běžel hráči Sampdorie slovně domluvit. Delvecchio však nepochopitelně neudržel nervy a když vstával z trávníku hlavou trefil nad ním stojícího Matrixe do hlavy. Italský stoper se samozřejmě skácel na zem a následně si nechal ošetřit lehce prokousnutý ret. Sudí Nicola Rizzoli byl nekompromisní a Delvecchia vyloučil. Naprosto nepochopitelně však dostal žlutou kartu i Materazzi. V této sezoně se mu to stalo již podruhé a tak nervy kvůli nesprávně udělené kartě u něj začali pracovat na plno. Jeho spoluhráči ho museli držet násilím, aby něco ještě rozhodčímu neřekl a nedostal další trest.

Interu vyloučení protihráče samozřejmě pomohlo a po celý zápas měli hru pod kontrolou. Sampdorii snad nepustili do ani jedné vážnější šance. Stejně jako ve středu a i v předchozích zápasech s jinými soupeři stačilo využít pár šancí a o utkání bylo rozhodnuto. V 18.minutě rozvlnil síť Adriano. Ibrahimovič pálil, gólman Castellazzi vyrazil míč jen před sebe, kde byl Adri, pro kterého nebylo těžké trefit poloprázdnou bránu. Problém byl jen v tom, že správně branka neplatila kvůli ofsajdu.

Ve 36.minutě střílel z přímého kopu Ibra ze vzdálenosti 25 metrů přesně k tyči. Castellazzi se však natáhl a míč vyrazil. Ten se po chvíli dostal k Adrimu, který bombou bránu netrefil. Regulérní branka padla až ve 38.minutě. Z pravé strany odcentroval Maicon a přesně našel Ibrahimoviče, který hlavou vstřelil svůj desátý ligový gól - 0-1. Hlavou však netrefil jen balón ale i bránícího hráče a tak při oslavě v bolestech padl na zem a musel se nechat ošetřit. Na konci první půle pak mohl být v gólové šanci Maicon. Těsně před ním však míč uklidil Maggio.

V druhém poločasu sice Inter kontroloval hru, do útoku se ale nehnal a tak hrozilo, že by třeba Sampdoria mohla vstřelil náhodný gól a vyrovnat. Pojišťovací druhý gól dal Inter až v 75.minutě. Maicon vybojoval balón a poslal ho na pravou stranu Ibrahimovičovi. Sampdorii selhala ofsajd past a tak se po chybě jednoho z obránců řítili na samotného gólmana hned tři černomodří. Ibrahimovič naservíroval míč na střed a Maicon ho tvrdou bombou z voleje poslal pod břevno - 0-2. Oba dva hráči si tak vyměnili role.

Další šance měli například Ibra hlavou nebo Figo, který z brankové čáry nedokázal před bránou najít spoluhráče. Z dálky to například zkoušel i Javier Zanetti. Střela mu však vůbec nesedla. Inter i tak snadno porazil Sampdorii Janov a stále čeká na soupeře, který by ho dokázal zastavit.

Ibra: Download (AVI)zshare.net
Maicon: Download (AVI)zshare.net
Delvecchio vs. Materazzi: Download (AVI)zshare.net