Dom.max: 61.391
Ven.max: 78.921

Adriano

Dejan Stankovič

1' Adriano, 51' Crespo
Nejlepší hráč: Adriano

INTER (4-3-1-2):12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell (15 Dacourt 70'); 14 Vieira, 19 Cambiasso, 4 Zanetti, 5 Stankovic (7 Figo 76'); 10 Adriano, 18 Crespo (9 Cruz 89'). (1 Toldo, 11 Grosso, 25 Samuel, 21 Solari). Trenér: Roberto Mancini

Chievo (4-4-2): 1 Sicignano, 27 Moro, 29 Mandelli, 4 Mantovani, 23 Lanna; 21 Sammarco, 11 Italiano, 33 Brighi (55 Kosowski 54'); 7 Semioli, 81 Bogdani (10 Cozzolino 76'), 15 Obinna (31 Pellissier 62'). (18 Squizzi, 19 Malago`, 20 Marcolini, 22 Rickler) Trenér: Luigi Del Neri.

Adriano

Inter vyrovnal evropský rekord a vyhrál po patnácté v řadě. I další vítězství bylo v celku jednoznačné, přestože se tu a tam vyskytla chyba v obraně. Inter je stále o 11 bodů lepší než druhý AS Řím. Suverenitu a kralování Interu v celé Itálii dokládá i to, že z posledních devíti zápasů hned osmkrát vyhrál aspoň o dvě branky. Na výhře před prázdnými ochozy veronského stadionu se výrazně podílel znovuzrozený Adriano. První nádherný gól vstřelil již po 44 vteřinách hry. Druhou branku přidal krátce po přestávce Crespo.

Kvůli čtvrté žluté kartě nemohl nastoupit argentinský obránce Nicolas Burdisso a tak se místo něj na hřišti objevil Ivan Cordoba. Parťáka mu ve stoperské dvojici samozřejmě dělal Marco Materazzi. Na levém beku hrál od začátku Maxwell a když ho jako tradičně Mancini v druhém poločasu vystřídal, šel na hřiště Dacourt, Fabio Grosso měl smůlu... Záloha hrála v tradičním složení, Figo si zahrál až poslední čtvrthodinku. Ibrahimovič nehrál kvůli zraněné hlavě a Recoba má nějaké rodinné problémy a do Verony vůbec neodcestoval.

Kvůli tragickým výtržnostem diváků ve 21.kole se všechny zápasy 23.kola hrály v neděli od 15 hodin. Na čtyřech stadionech, které nevyhovovali bezpečnostním normám ze začátku sezony se hrálo bez diváků. Jedním z nich je i stadion Chieva.

Inter měl v dresech s čínským nápisem Pirelli rychlý start. Využil první chyby domácích v polovině hřiště, Stankovič nahrál Adrianovi a mohlo se slavit. Brazilský fenomén si totiž na levé straně pokutového území odstrčil obránce a z velkého úhlu napálil míč takovým způsobem, že na něj gólman Sicignano nedosáhl a mohl jen sledovat, jak se od vzdálenější tyče odráží do sítě - 0:1.Vzhledem k aktuální výkonnosti Interu muselo být všem jasné, že o výsledku se rozhodlo již v první minutě.

Domácí po prvotním šoku zbraně nesložili. Velmi aktivně si v jejich útoku počínal Nigerijec Obinna, který měl před rokem velmi blízko k přestupu k černomodrým. Jeho první ránu z 25 metrů Julio Cesar nadvakrát zpracoval. Na druhé straně zkoušel propálit zeď s přímého kopu Dejan Stankovič. Jeho přízemní střela však byla tečována a jen kousek chyběl, aby zaplula k pravé tyči. Velkou šance na zvýšení náskoku přišla ve 35.minutě. Inter zahrál velmi dobře rychlý brejk. Balón se dostal po ose Adriano-Vieira až ke Crespovi, který ho z voleje napálil směrem pod břevno. Gólman Sicignano však předvedl skvělý zákrok a argentinskou bombu instinktivně vyrazil levou rukou.

Chievo bylo ve 39.minutě velmi blízko vyrovnání. Semioli zpracoval těžký lob za obranu a obránce Interu tím velmi zaskočil. Z koncové čáry pak zpětnou přihrávkou hledal nabíhajícího Obinnu, kterého doslova v poslední sekundě zablokoval Maxwell. Pokud by se mu to nepovedlo, domácí útočník by musel skórovat.

I druhý poločas začal gólově. Brankář Julio Cesar rozehrál standardní situaci z hlouby vlastní poloviny a dlouhým nákopem našel Adriana. Ten hlavou prodloužil za sebe a Hernan Crespo si nejprve obhodil obránce, aby pak přesně zamířil k tyči. Gólman Sicignano skákající míč u tyče ve svých rukou nenašel a jeho tým prohrával 0-2. Sporným momentem na celé akci bylo to, že Crespo si míč zřejmě nezpracoval jen hrudí ale nechtěně i rukou. O pět minut později mohl Crespo přidat další gól Pro centimetrový ofsajd však nebyl uznán.

Další šanci Interu měl Dejan Stankovič. Po vybídnutí Adrianem mířil z hranice šestnáctky těsně vedle. V 62.minutě znovu zahrozili domácí. Kosowski dostal balón z dlouhého centru a sám před Julio Cesarem zaváhal a lobem vysoko přehodil bránu. Stejný hráč to pak dvakrát zkoušel z dálky. Neuspěl. Neúspěšný byl i Semioli, který se dostal do vápna a v dobré pozici přestřelil. Tečku za zápasem mohl udělat Figo. Na hranici pokutového území se pěkně uvolnil přes dva protihráče a gólman mu jeho tvrdou ránu vyrazil na roh.