Venku:  27.861
Dom.max: 61.391
Ven.max: 78.921

Hernan Crespo

66' Crespo - 47' Obodo
Nejlepší hráč: Crespo

INTER (4-4-2): 1 Toldo, 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 16 Burdisso; 4 Zanetti, 21 Solari (6 Maxwell 61'), 7 Figo, 11 Grosso (91 Mariano Gonzalez 85'); 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (18 Crespo 36'). (12 Julio Cesar, 25 Samuel, 15 Dacourt, 9 Cruz). Trenér: Roberto Mancini

Udinese (4-4-2):1 De Sanctis; 2 Zapata, 14 Natali, 6 Coda, 26 Motta (21 Zapotocny 75'); 8 Pinzi, 5 Obodo, 11 Muntari, 20 Dossena; 18 Asamoah (4 D'Agostino 79'), 10 Di Natale (86 Siqueira 69'). Subs not used: 70 Casazza, 82 Lukovic, 29 De Martino, 15 Tiboni. Trenér: Alberto Malesani.

Vítězná série byla zastavena na čísle sedmnáct. Inter ani napodruhé letos nedokázal porazil Udinese. Historický rekord paradoxně ohraničují remízy právě s tímto soupeřem. Nerazzurri s ním naposledy ztratili body v 7.kole za remízu 0:0. Od té doby až do dneška jen vyhrávali. Černobílím se znovu podařilo Inter připravit o body. Tentokrát byl výsledek 1-1. Zatímco jedna šňůra skončila. Další pokračuje. Inter v lize neprohrál 32 zápasů v řadě.

V brance se překvapivě objevil Francesco Toldo a tak si Julio Cesar mohl v náročném programu odpočinout. Mancini se musel obejít bez vykartovaného Stankoviče, lehce zraněného Dacourta a dlouhodobě zraněného Cambiassa a Vieiru. Všichni jsou, dá se říct, základními kameny záložní řady, takže trenér musel v této řadě hodně experimentovat. Javier Zanetti plnil roli defenzivního štítu, Figo tvořil hru a křídelníky hrál Soalri a Fabio Grosso, který je nejčastěji levým bekem. V útoku naproti předpokladům nastoupil Ibrahimovič a vypadá to, že si ani v sobotu v dalším utkání neodpočine. Adriano totiž musel kvůli svalovým problémům střídat už po třiceti minutách a jeho náhradník Crespo se vykartoval. Posledním zdravým útočníkem na Livorno tak je jen Cruz.

Inter byl lepší než Udinese ale gólově toho na hřišti nedokázal využít. Ve 13.minutě rozehrál nakrátko přímý kop Figo a Ibra, který centrem našel na malém vápně Adriana. Ten byl však pečlivě hlídán a k míči se pořádně nedostal. Z následného rohu hlavičkoval v dobré pozici Burdisso přímo do rukou brankáře. O dvě minuty později to zkoušel z dálky Figo. De Sanctis raději vytáhl míč nad bránu. Ve 27.minutě našel Ibra Adriana a ten z 22 metrů ve velmi slušné pozici přepálil. Inter tlačil, gól však nepřicházel. Další pokus Figa byl tečován a z následného rohového kopu hlavičkoval tentokrát Cordoba znovu do míst, kde stál brankář Udinese. Jeho spoluhráči zahrozili poprvé až ke konci poločasu. Po brejku mířil vedle Asamoah. Kousek k brance chyběl Crespovi. Po akci Ibra - Maicon hledal Figo krásným centrem na malém vápně argentinského útočníka. Tomu však chyběl malý kousek, aby na balón aspoň dosáhl.

Po přestávce šokovalo Udinese fanoušky Interu. Di Natale odcentroval z rohu, Natali z hranice šestnáctky hlavičkoval směrem na bránu, míč zachytil Obodo, kolenem si ho zvednul na úrovni hrudi a nůžkami ho z pár metrů poslal za sebe do sítě - 0-1. V situaci chyboval Javier Zanetti, který nedostatečně rychle nevyběhnul od brankové čáry, aby hráče vystavil do ofsajdu. Inter se samozřejmě nenechal zaskočit a dál pokračoval ve své hře. Blízko k vyrovnání bylů Fabio Grosso. Po menším zmatku ve vápně soupeře se k němu dostal míč do výhodné pozice, nedokázal však propálit proti němu stojícího obránce a gólmana. V 63.minutě byl na hranici pokutového území faulován Maicon. Hráči Interu rozehráli a proti střílejícímu Grossovi se ze strany z pár metrů přiřítil jeden ze soupeřů. Marné byly protesty proti jeho nedovolenému postavení a nedodržené vzdálenosti. Sudí nic neviděl.

O chvíli později se pěkně uvolnil na levé straně Maxwell a přesným centrem našel Crespo. Ten se hlavou nemýlil a vyrovnal na 1-1. Jednalo se o jeho devátý ligový gól. Inter přidal ještě na aktivitě, s remízou se nehodlal smířit. Po rohu Figa hlavičkoval mimo Materazzi a Crespovi chyběl kousek, aby balón ještě dokázal zasunout do sítě. Při dalším brejku znovu po pěkném uvolnění velmi dobře odecentroval Maxwell. Z druhé vlny nabíhající Figo však ve vyložené pozici selhal a nedokázal rychle zakončit. V další šanci nedokázal na centr dosáhnout Ibrahimovič.

Na druhé straně znovu ojediněle zahrozili hosté. Ke gólu jim chyběl jeden krok navíc. Poslední šanci měl Ibrahimovič, který sice dokázal vyskočit na centr nejvýše, míč však poslal do míst, kam na něj De Sanctis dosáhl. Inter převahu nedokázal zužitkovat a pouze remizoval. Za zmínku ještě stojí výkon rozhodčího. V posledních deseti minutách odpískal proti Interu neuvěřitelné množství faulů. Hráči Udinese brzo pochopili, že jim stačí jen padat a nemůže se jim nic stát...

Obodo: Download (AVI)zshare.net
Crespo: Download (AVI)zshare.net

Inter Střely na bránu Střely mimo Zblokov. střely Fauly Faulován Ofsajdy Chyceno