Ven.max: 78.921

Walter Samuel

Julio Cruz

Zlatan Ibrahimovič

27' Lucarelli - 35' Cruz, 66' Ibrahimovič (př.kop)
Nejlepší hráč: Ibrahimovič

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 16 Burdisso, 23 Materazzi, 25 Samuel, 11 Grosso (7 Figo 66'); 4 Zanetti, 15 Dacourt (13 Maicon 55'), 5 Stankovic, 6 Maxwell; 8 Ibrahimovic, 9 Cruz. (1 Toldo, 2 Cordoba, 21 Solari, 91 Mariano Gonzalez, 20 Recoba). Trenér: Roberto Mancini

Livorno (4-4-1-1): 1 Amelia; 69 Balleri (21 Paulinho 71'), 18 Rezaei, 6 Galante, 26 Pasquale; 3 Filippini, 4 Morrone (8 Vidigal 81'), 28 Passoni, 32 Pavan (7 Pfertzel 81'); 19 Fiore; 99 Lucarelli. (23 Manitta, 24 Coppola, 77 Grandoni, 22 Cesar) Trenér: Daniele Arrigoni.

Utkání jsme sledovali LIVE. Přehled zápasových události naleznete zde.

Inter znovu zvítězil a díky zaváhání AS Řím zvýšil svůj náskok v tabulce na neuvěřitelných šestnáct bodů. Výhra v Livornu se sice nerodila lehce, určitě ale byla zasloužená. Inter dominoval hlavně po přestávce, skvělý výkon předvedl Ibrahimovič. Výhru kazí závěrečná zbytečná vyloučení. Rozhodčí nepochopitelně vyloučil Maicona a také rozzuřeného trenéra Mancini. Oba dva budou týmu chybět v derby.

Se sestavou měl Mancini znovu problémy. Zřetel musel brát nejenom na zranění Cambiassa a Viery ale také na úterní veledůležitý zápas Ligy mistrů ve Valencii. Rovnou na tribunu usedli a šetřili síly Hernan Crespo a Adriano. V základu chyběl i Maicon, Figo a Cordoba. Na pravém beku tak hrál "cestovatel" Burdisso, na stoperovi s Matrixem Samuel a vlevo Grosso. Defenzivní úkoly měl samozřejmě v záloze Dacourt, naopak ofenzivě se věnoval Stankovič. V útoku byli dva zbylý útočníci Cruz a Ibra.

V prvním poločasu se Interu tolik nedařilo. Domácí Livorno dobře bránilo a soupeře pustilo do šancí jen sporadicky. Výjimkou byla pátá minuta. Ibra se pěkně uvolnil a povedenou střelou ze střední vzdálenosti řádně zaměstnal gólmana Ameliu. Ve 22.minutě se dostal ke střele Dejan Stankovič. Pumelici z 20 metrů brankář jen lehce tečoval a ta skončila na tyči - 0:1!

Ve 27.minutě fauloval Materazzi a sám "postižený" Lucarelli obstřelil zeď a krásnou střelou do šibenice poslal domácí do překvapivého vedení. Julio Cesar neměl nárok ale znovu si dovolím tvrdit, že chyba byla ve zdi, v které bylo málo hráčů. Inter je na to, že v utkání prohrává již zvyklý a obraty má vyzkoušené. Jeho hra se nerozsypala ani tentokrát. Hned za pět minut se po vtipné přihrávce objevil za obranou Fabio Grosso a z úhlu nastřelil s tečí gólmana vzdálenější tyč.

Ve 35.minutě bylo po krásném gólu vyrovnáno. Fabio Grosso z leva odcentroval a obsazený Ibrahimovič naprosto geniálně míč jen zpomalil a poslal ideálně na Cruze, který ho z otočky napálil do sítě - 1:1. Byl to jeho čtvrtý ligový gól. Do přestávky se nic zajímavého nestalo.

Inter se po pauze každou minutou zlepšoval. Do dobré šance se po přihrávce Ibrahimoviče dral Cruz, ale byl odzbrojen. V 65.minutě byl faulován Maxwell. K míči se postavili hráči Interu rozehráli nakrátko a Ibrahimovič s přispěním zdi poslal míč k tyči a jeho tým vedl 2-1. V další šancí se Ibra přímo předváděl. Po pěkném uvolnění musel jeho povedenou střelu likvidovat Amelia.

Třicet pět minut před koncem se na trávník dostal Maicon a právě on byl v 82.minutě aktérem nepříjemné situace. Na polovině hřiště rukama lehce strčil do protihráče, sudí zapískal a brazilský hráč ještě míč lehce odkopl. Nebylo úplně zřetelné, zda věděl, že se pískalo, ale spíš ano. Sudí ho odměnil žlutou kartou. Maicon mu za to poděkoval a třikrát zatleskal, na čež rozhodčí Morganti vytáhl kartu červenou... Myslím, že provinění Maicona nebylo až tak strašné, aby za to měl být vyloučen. Ten samý názor měl i trenér Mancini a hlasitě to začal sudímu vysvětlovat. Výsledkem byla červená karta i pro něj. Oba dva postižené tak čeká zápasová přestávka. Chybět budou zrovna proti AC Milán v derby.

Nerazzurri i v oslabení utkání bezpečně dohráli a zvítězili.

Download (torrent - 580MB) mininova.org

Inter Střely na bránu Střely mimo Zblokov. střely Fauly Faulován Ofsajdy Chyceno