Venku:  24.446
Dom.max: 63.681
Ven.max: 78.921

Julio Cruz

67' Cruz, 74' Adriano - 3' Caracciolo, 45'+1' Zaccardo
Nejlepší hráč: Luis Figo

INTER (4-4-2):12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 11 Grosso (5 Stankovic 53'); 7 Figo, 19 Cambiasso, 15 Dacourt (8 Ibrahimovic 63'), 4 Zanetti; 10 Adriano, 18 Crespo (9 Cruz 32'). (1 Toldo, 2 Cordoba, 21 Solari, 20 Recoba) Trenér: Roberto Mancini

Palermo (4-4-2): 12 Fontana; 2 Zaccardo, 43 Barzagli, 15 Dellafiore, 16 Cassani; 14 Guana, 30 Simplicio, 23 Bresciano, 8 Diana; 7 Cavani, 10 Caracciolo (18 Giacomazzi 71'). (1 Agliardi, 4 Tedesco, 5 Corini, 22 Ciaramitaro, 90 Brienza, 17 Di Michele) Trenér: Francesco Guidolin

Julio Cruz

Palermo bylo velmi blízko, přesto to nedokázalo. Ve 32.kole vedl sicilský klub na San Siru po poločase zaslouženě 2-0, po přestávce se však soustředil pouze na obranu, což se mu nevyplatilo a za remízu 2-2 může být nakonec rád. Inter zůstal v Serii A neporažen a již v dalším utkání může slavit titul. Ve středu se bude na milánském stadionu konat finále Serie A a pokud Inter vyhraje, získá patnácté scudetto. Když se mu to nepodaří, stačí mu v dalších šesti zápasech získat šest bodů. Vysněný stobodový zisk se ale velmi vzdálil. Aby ho nerazzurri dosáhli, museli by ze sedmi zbývajících zápasů minimálně šestkrát vyhrát a jednou remizovat.

Diváci viděli velmi zajímavý a napínavý zápas plný mnoha šancí. Gólů padlo sedm, jen čtyři ale platily. Týmy si rozdělily poločasy. Palermo dalo v prvním tři, Inter čtyři ve druhém. Mancini poslal na trávník téměř celou svoji oblíbenou sestavu. Pouze z lavičky začínali nedávno zranění Dejan Stankovič a Zlatan Ibrahimovič. Díky tomu mohl hrát s Adrianem v útoku Crespo. Patrick Vieira není po zranění stále v úplném pořádku, v záloze ho nahradil Dacourt. Ve stoperské dvojici hraje v poslední době s Materazzim Nicolas Burdisso.

Palermo začalo velmi ofenzivně a hned ve třetí minutě bylo odměněno. Hráči domácích se vůbec nevěnovali Simpliciovi, který z pětadvaceti metrů poslal prudkou přihrávku na Caracciola. Střelec Palerma nezaváhal a překonal Julia Cesara - 0-1. Zajímavé bylo, že v momentě přihrávky byly hráči Palerma v přesile a v jedné lajně stáli hned tři proti dvěma obráncům Interu. Nicolas Burdisso chtěl původně bránit jiného hráče, nakonec si však všiml Caracciola a bohužel přispěchal pozdě. Za gól mohli hlavně ostatní hráči, kteří se nedostatečně věnovali protihráčům a defenzivě.

Den otevřených dveří v obraně Interu pokračoval a hráči Palerma si v útoku počínali velmi sebevědomě. Nejprve Bresciano pálil nad, aby v 11.minutě vystřelil z 20 metrů Cassani a Julio Cesar lehkou tečí vytěsnil balón na břevno. Chybělo málo a šokované San Siro muselou překousnout druhý gól. V 17.minutě se dožadovali nerazzurri penalty za postrčení Crespa. Stejný hráč pak dobře hlavičkoval a stejným způsobem to zkoušel po rohu Burdisso, Alberto Fontana však potvrdil, že i přes svůj věk chytat nezapoměl.

Další šanci si vytvořilo Palermo. Bresciano dobře zatáhl míč, přihrál Dianovi a ten řádně zaměstnal Julia Cesara. Ve 37.minutě dalo Palermo gól, který neplatil. V pokutovém území došlo k hlavičkovému souboji mezi Barzaglim a Cruzem. Vyhrál ho palermský hráč a to tak, že po něm Cruz skončil na trávníku a míč vyletěl vysoko do vzduchu. Všem bylo jasné, že až dopadne na zem, tak bude hned u dvou hráčů Palerma, kteří stáli tři metry před brankovou čárou. To zřejmě došlo i rozhodčímu a tak zapískal Barzaglimu faul. Jednalo se o velmi přísné posouzení.

Palermo sice bylo nebezpečnější, neznamenalo to však, že by si Inter nevytvářel žádné šance. Dobré příležitosti měli Cambiasso, jehož střelu Fontana chytil, Cruzův lob dopadl stejně a neuspěl ani Grosso, který obešel dva protihráče. Ve 44.minutě pak po centru Figa hlavičkoval Maicon těsně vedle. Závěr poločasu patřil znovu Palermu. Nejprve Cassani zahodil stoprocentní šanci. V první minutě nastavení se ale jeho tým dočkal. Druhý gól přidal Zaccardo. Barzagli zastavil prudký centr na hranici ofsajdu a balón posunul doleva na volného Zaccarda. Ten ho napálil pod břevno a mohl začít slavit překvapivé vedení 0-2. V letošní sezoně to bylo poprvé, co Inter doma prohrával o dvě branky. Navíc kromě Chieva nedal žádný tým Interu na jeho stadionu více než jednu branku.

Zatímco za první poločas si aktivně hrající Palermo vedení zasloužilo, v druhém totálně vyhořelo a může být za získaný bod rádo. Trenér Guidolin změnil taktiku a z ofenzivní podívané byla rázem sázka na obranu ve snaze udržet vedení. Mancini si toho rychle všiml a již od 60.minuty hrál se třemi útočníky - Adrianem, Cruze a Ibrahimovičem. Crespo střídal v prvním poločasu kvůli zranění. Diváci tak na hřišti viděli hru kočky s myší. Inter měl jednu šanci za druhou, dost často však nebyly dotvořeny do finální podoby a tak góly nepřicházely. Maicon pálil nad, Adrianova hlavička skončila na horní síti a v další šanci pálil Maicon znovu nad. V 52.minutě přišel první neuznaný gól domácích. Figovu střelu vyrazil Fontana, podruhé to Portugalec zkusil hlavou, našel Adriana, jehož hlavičku zastavili hosté na brankové čáře a Cruz dokopl míč do sítě. Asistent rozhodčího však odmával ofsajd. V 64.minutě to zkoušel hlavou znovu Adri a znovu nedokázal zamířit přesně. O chvíli později odcentroval Luis Figo z levé strany a Julio Cruz v těžké pozici přesně hlavičkovat dokázal - 1-2.

Další pokus hlavou byl tentokrát od Ibry, Fontana chytil. V 74.minutě však znovu neměl nárok. Figo, znovu centr zleva a teď pro změnu Adriano, hlavička a gól - 2-2. Inter sice po vyrovnání ubral plyn, přesto byl nadále lepší. Ibrahimovičova střela šla nad, Adrianovu hlavičku vyrazil Fontana. V 84.minutě vstřelil pěkný gól Figo, předcházel mu bohužel ofsajd. V poslední šanci byl Ibrahimovič. Radost mu však svým zákrokem zkazil bývalý brankář Interu Fontana a tak Palermo uhrálo v Miláně remízu 2-2.

Download (226 MB) pando.com

Inter Střely na bránu Střely mimo Zblokov. střely Fauly Faulován Ofsajdy Chyceno