Hernan Crespo

Inter - Lazio

Patrick Vieira

Alvaro Recoba

20' Crespo, 35' Crespo, 81' Crespo, 85' Materazzi - 3' Pandev, 5' Mutarelli, 41' Ledesma
Asistence: Maicon, Vieira, M.Gonzales, Stankovič (roh)
Nejlepší hráč: Hernan Crespo

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 6 Maxwell (19 Cambiasso 71'); 14 Vieira, 5 Stankovic, 21 Solari (7 Figo 46'), 4 Zanetti; 20 Recoba (91 Mariano Gonzalez 64'), 18 Crespo. (1 Toldo, 77 Andreolli, 15 Dacourt, 99 Choutos) Trenér: Roberto Mancini

Lazio (4-4-2): 32 Ballotta; 85 Behrami, 13 Siviglia, 25 Cribari, 8 Zauri; 26 Mudingayi, 24 Ledesma, 77 Jimenez, 5 Mutarelli (7 Belleri 80'); 19 Pandev (68 Manfredini 64'), 18 Rocchi (20 Makinwa 73'). (14 Berni, 2 Stendardo, 3 Bonetto, 4 Firmani) Trenér: Delio Rossi.

Crespo

Dovolená Interu po zisku sducetta stále pokračuje. Tým může děkovat Crespovi. Ten jediný hraje stále aktivně a hlavně díky němu, neprohrál v 36.kole Inter doma s Laziem. Ba co víc, dokonce vyhrál a to již po pěti minutách prohrával 0-2 a deset minut před koncem 2-3. Hattrick Crespa a gól Materazziho pár minut před koncem znamenal další výhru. Vítězství 4-3 viděli na San Siru i fanoušci z České republiky, pro které připravil zájezd fanklub Cechia Nerazzurra.

Biancocelesti prohra až tak mrzet nemusí. Díky zaváhání dalších týmů si předkolo Ligy mistrů i tak zajistili. Přesto mohli pokračovat v jedinečné sérii. Na San Siru prohráli od roku 1993 doposud jen jednou.

Trenér Mancini nejlepší hráče na finále Italského poháru šetřit nemusel. Po prvním zápase je již téměř rozhodnuto. Obejít se ale musel bez zraněného Adriana, Cruze, Ibrahimoviče, Samuela a distancovaného Ivana Cordobu. V útoku byl Crespo a Recoba, v záloze Viera a Stankovič, který si měl plnit defenzivnější úkoly. Srbskému záložníkovi tato činnost rozhodně nejde a podle toho to taky s obrannou fází Interu vypadalo. Mancinimu to ale asi jako jedinému stále nedošlo. Navíc Vieira po delším zranění formu nemá a v prvním poločasu pokazil snad všechny přihrávky. Jediným světlým momentem byl centr na druhou branku. Na křídlech hráli Zanetti a nevýrazný Solari.

Jen tři minuty trvalo než přišla první chyba. Dejan Stankovič ztratil před vlastním pokutovým územím míč, který se dostal k Panděvovi. Ten jej s vydatnou pomocí teče od Materazziho poslal do šibenice Cesarovi brány a bylo to 0-1. Jen o minutu později se téměř všichni obránci seběhli na levou stranu. Jimenez odtud dokázal odcentrovat a na Maicona zbyli hned dva protihráči. Zcela volný Mutarelli neměl problém šokovat San Siro podruhé - 0-2. Zatímco fanoušci Curva Nord stále zpívali chorály z hlavní a protější tribuny se ozval pískot. Týden otevřených dveří v obraně přesto pokračoval, naštěstí hráči Lazia nedokázali přesně zakončovat své šance. Inter hrál směrem dopředu rozhodně lépe než dozadu. V porovnání s Laziem to však bylo málo. Stankovičova střela z dálky byla chycena. Velkou příležitost měl Crespo. Po nenápadné akci hlavičkoval jen těsně vedle tyče.

Ve 20.minutě přeci jenom přišla naděje. Maicon se dostal do vápna a našel neobsazeného Crespa. Argentinský střelec z voleje mířil přesně do okryté části brány - 1-2. Tragický výkon v obraně pokračoval. Během minuty měli hráči Lazia hned dvě velké šance. Nejprve Julio Cesar musel likvidovat Panděvovu chytrou střelu a pak Tommaso Rocchi jen o pár centimetrů netrefil vzdálenější tyč střelou z úhlu. Alvaro Recoba si chtěl zavzpomínat na svůj nejhezčí gól v kariéře a zkusil překvapit gólmana Lazia Ballottu z vlastní poloviny. Jeho dalekonosná rána daleko od brány neskončila. To Crespo byl úspěšnější. Po pěkném centru Viery se objevil u levé tyče a akrobaticky vyrovnal na 2-2.

Inter vedení do přestávky neudržel. V závěru poločasu se na hřišti přiostřilo a po sérii tvrdších zákroků sudí pískal až Burdissův. Jimeneze složil skluzem oběma nohama. Ledesma zakroutil míč z přímého kopu přímo do šibenice, Cesar neměl nárok a Inter znovu prohrával - 2-3.

Po přestávce mohl přidat další gól Jimenez. V samostatném úniku ho zastavil nesprávně odpískaný ofsajd. S Rocchiho střelou si poradil Julio Cesar a vyrazil ji nad břevno. Solariho do druhé půle nahradil Luis Figo a pro tým byl oživením. Prakticky ihned vytvořil šanci pro Vieiru, který střílel nad. Lazio bylo nadále nebezpečné, přesto nakonec prohrálo. Po zblokovaném centru se míč dostal k Marianu Gonzalesovi, ten ho poslal za obránce, kam si naběhl Crespo a s přehledem dovršil hattrick - 3-3. Hostující Sebastiano Siviglia se pak vehementně domáhal odpískání ofsajdu až byl vyloučen. Přesilovku využil Materazzi, kterého našel přetaženým centrem z rohu Dejan Stankovič - 4-3. Materazzi oslavil svůj devátý gól vzpomínkou na 5.květen 2002. Podle něj je tímto nešťastný zápas o titul s Laziem zapomenut.

RAR (heslo: fbtz.com)rapidshare.com

Inter Střely na bránu Střely mimo Zblokov. střely Fauly Faulován Ofsajdy Chyceno