Nejlepší hráč: Pelé

INTER (4-5-1): 1 Toldo; 13 Maicon, 16 Burdisso, 26 Chivu, 6 Maxwell; 4 Zanetti (18 Crespo 90'); 45 Balotelli, 14 Vieira, 5 Stankovic (30 Pelé 46'), 31 Cesar (11 Jimenez 62'); 29 Suazo. (12 Julio Cesar, 21 Solari, 28 Maniche, 40 Fatic). Trenér: Roberto Mancini

AS Řím (4-3-2-1): 32 Doni; 77 Cassetti, 5 Mexes, 4 Juan, 22 Tonetto; 7 Pizarro, 8 Aquilani (2 Panucci 90'+1'), 16 De Rossi; 20 Perrotta (33 Brighi 73'), 14 Giuly (3 Cicinho 66'); 9 Vucinic. (1 Curci, 15 Antunes, 18 Esposito, 30 Mancini). Trenér: Luciano Spalletti

Luis Jimenez

Italský pohár získal znovu AS Řím. Interu tak ani napodruhé nevyšel pokus o získání doublu. Čtvrté finále po sobě mezi Interem a AS Řím se tentokrát hrálo pouze na jediný zápas. Bylo to poprvé od roku 1980. Bohužel za místo utkání byl už před startem sezony určen Řím. Díky tomu měli hráči AS velkou výhodu. V prvním poločasu byli lepší a po 54 minutách vedli již 2-0. Druhý gól však platit neměl. Inter snížil díky krásné brance Pelého a začal se snažit. Burdisso dokonce nastřelil tyč. Domácí se dostali pod tlak a díky zdržování se jim podařilo odolat.

Zatímco AS chyběl jen Francesco Totti, v kádru Interu to vypadalo jak po vybuchnutí atomovky. Kvůli zranění nemohli hrát Cambiasso, Ibrahimovič, Figo, Samuel, Cordoba, Dacourt. Na zápas byli diskvalifikování Julio Cruz a Marco Materazzi. Z těchto osmi hráčů jich hned sedm patří do základní sestavy...

Utkání začalo zostra. Hned během prvních čtyř minut viděli diváci dvě slušné šance. Obě zastavil praporek asistenta rozhodčího kvůli ofsajdu. Na jedné straně Burdisso vykopával míč z brankové čáry po Aquilaniho pokusu, na druhé straně se po vysunutí od Balotelliho hnal na gólmana Suazo. Gól sice dal, ale jak již bylo řečeno, i tady se jednalo o ofsajd. Římané byli aktivnější. Perrottova střela byla tečovaná na roh. Další pokus zblízka Perottovi zblokoval Chivu. Mezitím na druhé straně prověřil pozornost gólmana Doniho Stankovič. Ve 24.minutě se předvedl jeden z nejlepších hráčů na hřišti - Maxwell. Povedenou dělovku mu skvělým zákrokem vyrazil Doni.

Velmi blízko byli Římané ve 29.minutě Vučiničovi chyběl krok, aby nasměroval centr do brány. Další střela Perrotty šla doprostřed brány, kde byl připravený Toldo. V 36.minutě měli hráči AS rohový kop. Na bližší tyč si naběhl trestuhodně osamocený Mexes a krásně trefil míč z voleje přímo pod břevno. Inter po poločasu prohrával o gól.

Po přestávce zkusil ohrozit Tolda Perrotta střelou z dálky. Neúspěšně. V 54.minutě přišel velmi diskutovaný moment. Vucinič u postranní čáry odstrčil od míče rukama útočícího Cesara, rozhodčí však nepochopitelně faul neviděl. Řím se dostal do brejku, který zakončil Perrotta. Interisti u rozhodčího protestovali marně. Toldo ještě vyfasoval žlutou kartu.

V druhém poločasu hrál za Stankoviče Pelé. Portugalský mladík měl viditelnou chuť si zastřílet z dálky. První pokus mu protihráči zablokovali, další šel nad bránu. V 61.minutě však přišla jeho chvíle. Po rohu se k němu odrazil míč. On si ho pouze ztlumil a po odrazu od země ho nádhernou bombou poslal do šibenice 1-2! Byla to Pelého druhá branka v sezoně. Poprvé se trefil v semifinále poháru proti Laziu na stejném stadionu. O tři minuty později mohlo být vyrovnáno. Burdisso se totiž položil do nepříliš povedeného centru a přesto dokázal míč velmi dobře nasměrovat na bránu. Bohužel skončil pouze na tyči. Inter dál útočil a Řím se začal pouze bránit. Přesto tato snaha nepřinesla ani vážnější gólovou šanci. Italský pohár vyhrál AS Řím.