Julio Cruz

Santiago Solari

Cruz a Crespo

Cruz a Maniche

53' Cruz, 74' Cruz - 79' Del Piero, 85' Boumsong
Nejlepší hráč: Julio Cruz

INTER (4-4-2): 1 Toldo; 16 Burdisso, 24 Rivas, 23 Materazzi (14 Vieira 85'), 6 Maxwell; 21 Solari (4 J.Zanetti 57'), 28 Maniche, 30 Pelé, 31 Cesar; 9 Cruz, 18 Crespo (19 Cambiasso 68'). (22 Orlandoni, 2 Cordoba, 11 Jimenez, 45 Balotelli). Trenér: Roberto Mancini

Juventus (4-4-2): 12 Belardi; 2 Birindelli (18 Boumsong 68'), 33 Legrottaglie, 21 Grygera, 28 Molinaro; 32 Marchionni (17 Trezeguet 52'), 23 Nocerino, 6 C.Zanetti, 20 Palladino; 9 Iaquinta, 10 Del Piero. (13 Vanstrattan, 30 Tiago, 35 Esposito, 36 Castiglia, 43 Ariaudo). Trenér: Claudio Ranieri.

Téměř celý zápas hráli o deseti hráčích a přesto málem porazili Juventus. Už v 8.minutě byl přísně vyloučen Nicolas Burdisso. Hráči Interu se však oslabení nezalekli a dvěma góly Julia Cruze v druhém poločasu vedli 2-0. Pak se však Juventus přeci jenom zlepšil a brankami Del Piera a Boumsonga vyrovnal. O výhře pro Inter však mohl dvě minuty před koncem rozhodout Julia Cruz. Hattrick mu nebyl dopřán a krásnou ranou z voleje napálil pouze tyč. Inter doma remizoval 2-2, což není nijak dobrý výsledek. Pokud však bude v odvetě hrát proti stejně výkonnému soupeři o jedenácti hráčích, neměl by být postup nereálný.

Koho Mancini šetřil a kdo je stále zraněný? Přestože se jednalo o prestižní duel, dá se říct, že hrálo béčko. Jediným rozdílem proti osmifinálovým zápasům byl ten, že nehráli žádní junioři. Volno dostal Ibrahimovič a Julio Cesar. Ivan Cordoba a Jimenez byli připravení na lavičce, Javier Zanetti a Esteban Cambiasso si zahráli v druhém poločasu. Kvůli zranění chybí Samuel, Figo a Dacourt. Menší zdravotní potíže pak mají Suazo, Stankovič a Maicon.
Zápas nezačal pro domácí vůbec dobře. Už v 8.minutě podklouzl Nicolas Burdisso a utíkajícího Alexe Del Piera zezadu podrazil. Rozhodčí Farina mu ukázal rovnou červenou kartu! Del Piero přitom nebyl posledním hráčem nejblíže k bráně. Na stejné úrovni s ním byl i Nelson Rivas. Červená karta tak byla hodně hodně přísná. Nerazzurri díky ní museli hrát praktický celý zápas v oslabení a to se na vývoji zápasu muselo projevit. Inter se snažil hrát rozvážně a čekat na svoji šanci.

V prvním poločasu nejprve dvakrát zahrozili bianconeri. První střela šla kousek vedle brány, druhou z hlavy Trezegueta chytil Toldo. Na druhé straně se individuálně po křídle prosadil Solari a od brankové čáry hledal své spoluhráče. Bohužel nenašel.

V druhé půli začal úřadovat Julio Cruz. V 53.minutě ho krásným obloučkem za obranou našel mladý Pelé. Cruz hlavou pohladil míč a poslal ho do sítě - 1-0. O dvacet minut později přidal i druhý gól. Tentokrát jej na malém vápně ideálním centrem na přední tyč našel Cesar a Cruzovi stačilo jen být rychlejší než obránce a nastavit nohu - 2-0. Velmi nadějně rozehrané utkání však nerazzurri v oslabení do vítězného konce nedotáhli. V 79.minutě odhlavičkoval Cambiasso míč k Trezeguetovi, ten ho rychle vrátil do vápna nabíhajícímu Del Pierovi a ikona Juventusu se ranou do horní části brány nemýlila - 2-1. O šest minut později vyrovnal po Palladinově centru hlavou Boumsong. V 88.minutě mohl o výhře pro modročerné rozhodnout znovu Cruz. Povedená rána z voleje se však zastavila na tyči.