Mario Balotelli

Francesco Toldo

Julio Cruz

Cruz a Maniche

14' Del Piero, 31' Iaquinta - 10' Balotelli, 39' Cruz p., 53' Balotelli
Asistence: Maniche, (ruka), Stankovič
Žluté karty: Iaquinta 32', Legrottaglie 49' - Balotelli 15', Pelé 26', Maniche 43', Cruz 63'
Nejlepší hráč: Mario Balotelli

INTER (4-4-2): 1 Toldo; 13 Maicon (21 Solari 87'), 2 Cordoba, 24 Rivas, 6 Maxwell; 28 Maniche (14 Vieira 54'), 30 Pelé, 5 Stankovic; 11 Jimenez (4 J.Zanetti 70'); 9 Cruz, 45 Balotelli. (22 Orlandoni, 19 Cambiasso, 26 Chivu, 29 Suazo). Trenér: Roberto Mancini

Juventus (4-4-2): 12 Belardi; 2 Birindelli (8 Camoranesi 68'), 33 Legrottaglie, 25 Stendardo, 28 Molinaro; 7 Salihamidzic, 23 Nocerino, 6 C.Zanetti, 11 Nedved (20 Palladino 74'); 9 Iaquinta (17 Trezeguet 68'), 10 Del Piero. (13 Vanstrattan, 30 Tiago, 36 Castiglia, 43 Ariaudo). Trenér: Claudio Ranieri.

Juventus si semifinále Italského poháru nezahraje. Inter dokázal, že pokud hraje v jedenácti hráčích, umí velké věci. Na Olympijském stadionu vyhrál 3-2 a zaslouženě postoupil do dalších bojů. Hrdinou zápasu byl teprve sedmnáctiletý hráč "Supermario" Balotelli. Přestože si tento mladý Ital tmavé pleti připsal teprve třetí start v poháru, dvěma góly pokořil slavný Juventus. V osmifinále dal stejný počet branek také Reggině a je tak s Iaquintou nejlepším střelcem Italského poháru. Inter si v semifinále zahraje s Laziem, které vyřadilo Fiorentinu.

Přestože se jednalo o prestižní duel s Juventusem, ve kterém navíc šlo o postup, nechal Mancini odpočívat nejvytíženější hvězdy. V nominaci vůbec nebyl Zlatan Ibrahimovič a Julio Cesar. Na lavičku usedli kapitán Javier Zanetti a Esteban Cambiasso. Po zranění byli na stejném místě připraveni Cristian Chivu a David Suazo. Patrick Vieira je ještě stále šetřen a tak si zahrál znovu jen část druhé půle. Potřetí v základní sestavě nastoupil Balotelli.

Skóre otevřel právě sedmnáctiletý talent Interu. V 10.minutě mu za obranu poslal krásný balón Maniche. Mario se nenechal tělem odstavit od míče, souboj s Birindellim vyhrál a s ledovým klidem zakončil. Skákající balón ve vzduchu nakopl do sítě - 0-1. Vedení modročerným ale vydrželo jen čtyři minuty. Jimenez fauloval exinteristu Cristiana Zanettiho a sudí nařídil ve slušné vzdálenosti přímý kop. K němu se postavil Del Piero a vystřelil. Ve zdi stojící Stankovič však míč tečoval a brankář Francesco Toldo neměl v bráně šanci reagovat na změnu dráhy míče - 1-1.

Pár minut na to se však Inter mohl dostat do vedení znovu. Manichovu povedenou ránu z 25 metrů vytáhl brankář Belardi konečky prstů na tyč. Ve 26.minutě byl napomínán žlutou kartou Pelé a díky tomu si v dalším pohárovém zápase nezahraje. V 31.minutě měli domácí další výhodu přímého kopu. Po centru Del Piera hlavičkoval Stendardo do tyče a na ofsajdové hranici připravený Iaquinta hlavou míč uklidil do brány - 2-1. Ještě do poločasu stihl Inter vyrovnat. Jimenezovu ránu z voleje zastavil v pokutovém území rukou Salihamidzic a nařízenou penaltu chladnokrevně proměnil Cruz - 2-2. V tento okamžik věděl Inter, že pokud dá další gól, bude muset Juventus vyhrát a tedy vstřelit góly dva.

Po přestávce předvedl famózní zákrok Toldo. Nedvědovu střelu zblízka vyrazil nohama. V 53.minutě se nádherně předvedl Balotelli stojící zády k bráně. Centr Stankoviče si nejprve zastavil, pak si míč přistrčil kolenem do strany a z otočky mistrovsky trefil šibenici - 2-3. Fantastický gól. V 72.minutě mohl rozhodnout zápas Julio Cruz. Brejkový únik však zakončil střelou vedle. V 83.minutě se znovu ukázal Toldo. Famózním zákrokem vytáhl z brány Trezeguetovu ránu. Zápas nedohrál Camoranesi. Po prasáckém faulu na velmi dobře hrajícího dalšího mladíka v dresu Interu - Pelého, viděl v 85.minutě červenou kartu. Inter si vedení do konce uhlídal. Ještě stojí podotknout, že rozhodčí ani tentokrát nepodal dobrý výkon.