Osmifinále 1.z 19/12/07 20:30 CET - "O. Granillo", Reggio Calabria
Doma:   0.000
Venku:  5.000
Dom.max:
Ven.max: 5.000

50' Pettinari - 14' Crespo, 30' Balotelli, 62' Solari, 86' Balotelli
Nejlepší hráč: Mario Balotelli

INTER (4-4-2): 22 Orlandoni; 24 Rivas, 23 Materazzi (42 Maaroufi 75'), 25 Samuel (37 Puccio 46'), 40 Fatic; 21 Solari, 30 Pelé, 16 Burdisso, 31 Cesar; 18 Crespo (46 Napoli 85'), 44 Balotelli. (71 Alfonso, 47 Filippini, 43 Pedrelli, 48 Gerbo). Trenér: Roberto Mancini

Reggina (3-4-1-2):22 Novakovic; 13 Stadsgaard (28 Camilleri 46'), 55 Lanzaro, 3 Cherubin; 20 Alvarez, 4 Cascione, 10 Cozza (8 Barreto 46'), Aronica (23 Modesto 63'); 25 Montiel; 32 Pettinari, 24 Tullberg. (Sarao`, 35 Viola, 26 Squillace, 27 Lamenta). Trenér: Renzo Ulivieri.

Inter vstoupil do Italského poháru úspěšně. S náhradníky a s hráči z primavery si absolutně bez problémů poradil s Regginou a vyhrál 4-1. Díky vysoké výhře je tak o jeho postupu do čtvrtfinále téměř rozhodnuto.

Skvělý debut zažil Mario Balotelli. Sedmnáctiletý útočník si v neděli zahrál poprvé v áčku. V ligové premiéře proti Cagliari odehrál posledních 17 minut. V poháru však začal v základní sestavě a za to se trenérovi odvděčil hned dvěma góly! Další branky přidali Crespo a Solari.

Mancini šetřil téměř všechny opory na nedělní derby proti AC Milán. Navíc má spoustu zraněných hráčů. Mimo hru jsou Toldo, Dacourt, Stankovič, Jimenez, Figo a Vieira. Proti Reggině si tak zahráli mladící. V obraně odehrál celý zápas devatenáctiletý Srb Ivan Fatič, druhý poločas osmnáctiletý Gabriele Puccio a poslední čtvrthodinu stejně starý Belgičan Ibrahim Maaroufi. Na pravém beku byl vedle matadorů Materazziho a Samuela Nelson Rivas, který si letos ještě moc nezahrál. V záloze byl podle kouče univerzál jinak obránce Burdisso, Solari, Cesar a dvacetiletý Pele. Na útočení byli určení Crespo a zmiňovaný Balotelli. Pět minut si na konci ještě zahrál osmnáctiletý Ital Aiman Napoli.

První šanci měl Balotelli. Ve 13.minutě hlavičkoval po břevno, brankář střelu vyrazil na roh. Právě z něho padl gól. Po centru Solari byl na první tyči Hernan Crespo a ač bráněn naprosto s přehledem usměrnil balón hlavou do sítě - 0-1. O patnáct minut později doputoval centr z přímého kopu v podání Solariho na hlavu mladého Balotelliho. První střelu gólman Novakovič ještě vyrazil, na dorážku pod břevno však už nárok neměl - 0-2.

V 50.minutě domácí snížili. Montielovu střelu z dálky Orlandoni vyrazil jen před sebe a dobíhající Pettinari nezaváhal - 1-2. Jen o sedm minut později vrátil černomodrým dvoubrankové vedení Solari střelou z dálky. Novakovič znovu zaváhal a neodhadl odskok míče od země. Ten ho tak u tyče přeletěl - 1-3. V 86.minutě přečetl skvěle Balotelli hru. Jeden z obránců Regginy poslal malou domů. Přihrávka na brankáře však byla příliš pomalá a tak rychlík Balotelli u ní byl rychleji než Novakovič. Gólmana si obhodil a upravil skóre střelou do prázdné brány na konečných 1-4.