Luis Figo

Esteban Cambiasso

Ibrahimovič a Maxwell

Ibrahimovič a Figo

15' Ibrahimovič p., 31' Ibrahimovič
Asistence: Ibrahimovič (penaltový faul), Figo
Žluté karty: Chivu 29', Chivu 65', Samuel 80'
Červené karty: Chivu 65', Suazo (po konci utkání)

3.Cambiasso 10.073 m

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 25 Samuel, 26 Chivu, 6 Maxwell; 7 Figo, 19 Cambiasso, 5 Stankovic, 21 Solari (36 Bolzoni 70'); 8 Ibrahimovic, 18 Crespo (29 Suazo 61'). (1 Toldo, 11 Jimenez, 35 Esposito, 37 Puccio) Trenér: Mancini

PSV Eindhoven (3-4-1-2) : 1 Gomes; 18 Addo, 13 Alcides, 3 Salcido; 2 Kromkamp, 6 Simons, 8 Mendez (10 Koevermans 11'), 15 Culina; 11 Perez; 17 Farfan (16 Aissati 75'), 9 Lazovic. (21 Roorda, 19 Jonathan, 23 Fagner, 26 Van der Leegte, 28 Bakkal) Trenér: Ronald Koeman

Suazo dostal červenou kartu po závěřečném hvizdu.

Dva góly zázraku jménem Ibrahimovič a dvě červené karty pro jeho spoluhráče. Inter porazil ve svém druhém vystoupení v základní skupině Ligy mistrů PSV Eindhoven 2-0.

I v tomto utkání musel Mancini řešit velké problémy při skládání základní jedenáctky. Za bitku v zápase s Valencií nadále stál Burdisso, Maicon a Cruz. Na soupisce LM chybí Adriano a Cesar. Zraněni jsou Dacourt, Materazzi a Vieira. Naopak do sestavy se uzdravil Cristian Chivu. Celý zápas však kvůli dvěma žlutým kartám nestihl odehrát a i na další bude muset kvůli trestu zapomenout. Navíc jeho kolega ze stoperské dvojice Samuel vyfasoval další žlutou kartu a pokud stále platí automatická stopka za dvě tyto karty, bude mít Mancini v dalším zápasu velké problémy se stopery. Distanc skončí jen Cordobovi.

Ani v záloze moc na výběr Mancini neměl a tak na křídle běhal Solari, který toho moc letos nenahrál. Na lavičce však žádný dobrý náhradník nebyl. Vedle nováčka Jimeneze, tam byli jen mladíčci Esposito a Puccio. V útoku hrál od začátku vedle Ibry Crespo. Suazo si zahrál jen posledních třicet minut a stihl být za ně rozhodně aktivnější než za celý zápas v Istanbulu.

První nebezpečnou střelu vyslali hosté na Julio Cesara. Gólman pokus z vně pokutového území Mendese kryl. Ve 13.minutě si Ibrahimovič vybojoval penaltu a také si ji sám proměnil. V pokutovém území ho stáhl k zemi Kromkamp a Ibra po té zamířil na opačnou stranu než padal Gomes - 1-0. V 25.minutě krásně odcentroval Solari a Crespovi chyběl před bránou soupeře krok, aby zvýšil rozdíl ve skóre.

V 31.minutě čaroval znovu Ibracadabra. Luis Figo potáhl míč z vlastní poloviny a po padesátimetrovém sprintu po pravé straně přetaženým centrem našel švédského střelce. Ten z velkého úhlu hlavou přeloboval špatně stojícího gólmana Gomese a Inter šel do vedení 2-0. Byl to jeho devátý gól v sezoně.

Po přestávce Inter ubral na plynu a aktivitu přebrali hosté. Hráči v černomodrém však velmi dobře bránili a Eindhoven do vyložené příložitosti nepustili. Naopak hrozili z rychlých brejků. Dobrou šanci nevyužil po přihrávce Figa Cambiasso. Oživením byl pak příchod Suaza, který se několikrát dobře uvolnil přes protihráče a nebezpečně střílel. V 65.minutě viděl druhou žlutou kartu Cristian Chivu. Rumunský obránce měl kopnout přes něj se uvolňujícího Culinu. Z televizních záběrů to však vypadalo, že se hráče PSV vůbec nedotkl a faul hráč nizozemského týmu řádně nasimuloval.

Oslabený Inter však utkání v celku v pohodě dohrál. Jediným problémem byla znovu nedisciplinovanost jeho hráčů. Po závěrečném hvizdu byl vyloučen David Suazo, protože v dohrávaném souboji udeřil loktem Salcida do tváře. Loni viděli červenou kartu v druhém utkáni Champions League proti Bayernu také dva fotbalisté - Ibrahimovič a Grosso.

Inter získal důležité tři body a v tabulce je druhý za Fenerbahce Istanbul, které pouze remizovalo v Moskvě.