Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas, 26 Chivu, 16 Burdisso; 14 Vieira (30 Pelé 77'), 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 5 Stankovic (11 Jimenez 84'); 8 Ibrahimovic (29 Suazo 80'), 9 Cruz. (1 Toldo, 7 Figo, 28 Maniche, 18 Crespo) Trenér: Mancini

FC Liverpool (4-2-3-1) : 25 Reina; 23 Carragher, 37 Skrtel, 4 Hyypia, 12 Fabio Aurelio; 21 Lucas Leiva, 20 Mascherano (16 Pennant 88'); 18 Kuyt (6 Riise 81'), 8 Gerrard, 19 Babel (11 Benayoun 61'); 9 Fernando Torres. (30 Itandje, 17 Arbeloa, 10 Voronin, 15 Crouch). Trenér: Rafa Benitez.

Nicolas Burdisso bude právě po druhé žluté vyloučen

Inter nula, Liverpool tři. To je celkový počet gólů ve dvojzápase Interu a Liverpoolu. Inter se nedokázal trefit do sítě soupeře ani jednou a tak znovu končí jeho pouť Ligou mistrů již ve čtvrtfinále. Smutným faktem je, že 100 minut ze 180 odehrál v oslabení a práě v nich inkasoval všechny branky.

Také odvetu ovlivnil rozhodčí, který v 50.minutě po druhé žluté kartě vyloučil Nicolase Burdissa. Znovu se nejednalo o zákeřný faul nebo faul, který by zabránil nějaké šanci. Ke střetu došlo ve středu hřiště a ze strany Burdissa o zjevný úmysl nešlo. Bohužel byl jen příliš rychlý... Kdyby byl sudí citlivější, žlutou kartu určitě dávat nemusel a skvělý zápas tak mohl pokračovat dál. O patnáct minut později využil přesilovku Torres a rozhodl. Inter těžko v té době mohl pomýšlet na to, že by vstřelil čtyři branky na postup.

Mancini se musel znovu vypořádat s pořádnou marodkou. Dacourt, Samuel a Cordoba jsou zranění do konce sezony. Maxwell má problémy s kotníkem. Materazzi měl za červenou kartu distanc. Jimenez, Cruz a Ibrahimovič byli ještě před čtrnácti dny zranění.

Inter hrál prvních 60 minut velmi dobře. Hlavně v prvním poločasu si Liverpool nedokázal vypracovat takřka jedinou šanci. A když už tak ho do ní dostala hrubka domácích. Hráči nerazzurri měli při rozehrávce občas problémy. Dost často podkluzovali a hned dvakrát nahráli v obraně přímo soupeři. Ten toho ale naštěstí nevyužil. Na druhé straně byl v první půli vidět hlavně Julio Cruz. Nejprve pálil nečekaně k tyči, Reina střelu vyrazil. Pak dostal krásnou přihrávku za obranu a střílel těsně vedle podél vzdálenější tyče. Bohužel si nevšiml, že spolu s ním nabíhal Stankovič. Kdyby míč dostal, měl by před sebou prázdnou bránu... Ani třetí velkou šanci Argentinec neproměnil. Patičkou z velké blízkosti zamířil přímo do brankáře Reiny.

Po přestávce měl už za nevyrovnaného stavu hráčů na hřišti obrovskou šanci Ibrahimovič. Liverpoolští chybovali podobně jako domácí při rozehrávce v obraně a Ibra měl před sebou volnou cestu. Podobně jako Cruz však těsně minul. Inter se dál tlačil dopředu a při jedné takovéto riskantní akci selhal pravý bek Maicon. Hosté se dostali do brejku a Fernando Torres si přes Chivua dokázal najít místo ke střele a přesně zakončil k tyči - 0-1. O postupujícím bylo rozhodnuto. Od té doby se zápas pouze dohrával.

Zápas sledovala také výprava z českého fanklubu Interu Milán Cechia Nerazzurra a z českého fanklubu Liverpoolu The Czech and Slovak Liverpool FC Supporters Club.