1.kolo 26/08/07 15:00 CET - "G.Meazza", Milano
Venku:  0.000
Dom.max: 42.707
Ven.max:

Luis Figo

8' Stankovič - 90'+2' Cordoba vl.
Nejlepší hráč: Ibrahimovič

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel , 6 Maxwell; 5 Stankovic, 15 Dacourt (74' 26 Chivu), 4 Zanetti; 7 Figo (65' 29 Suazo); 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (58' 1 Toldo). (31 Cesar, 11 Jimenez, 21 Solari, 18 Crespo) Trenér: Roberto Mancini

Udiense (4-4-2): 25 Chimenti; 20 Mesto, 6 Coda, 2 Zapata, 8 Dossena (77' Lukovic); 88 Inler (80' Pepe), 4 D'agostino; 66 Sivok (56' Eremenko), 27 Quagliarella, 3 Asamoah; 83 Floro Flores. (22 Handanovic, 21 Zapotocny, 28 Boudianski, 9 Paolucci) Trenér: Marino

Figo

Inter nezvládl vstup do sezony a na domácím hřišti po podprůměrném výkonu remizoval s Udinese 1-1. Chybělo málo a mohl si však připsat povinné tři body. Již v 9.minutě překonal gólmana po precizní přihrávce Ibrahimoviče za obranu soupeře Dejan Stankovič. V nastaveném čase si ale po rohovém kopu hlavou vstřelil vlastní branku Ivan Cordoba. Utkání ovlivnila 58.minuta, kdy brankář Julio Cesar podcenil situaci, vyběhl ven z pokutového území a zastavil míč rukou. Od rozhodčího za to uviděl červenou kartu. Inter se pak v oslabení snažil ubránit těsné vedení, což se mu nepovedlo. Udinese bylo jediným týmem, které v loňské rekordní sezoně, dokázalo s Interem v obou ligových zápasech neprohrát a v úspěšné sérii nadále pokračuje.

Do zápasu nemohl nastoupit v současnosti nejlepší obránce nerazzurri Marco Materazzi. Italský stoper se zranil a jeho návrat na trávníky se odhaduje na čtyři týdny. Menší zranění také trápí Patricka Vieiru. Stoprocentně fit nebyli ani Cambiasso a Burdisso a tak je Mancini k utkání nenominoval. To samé postihlo i Adriana, ten však doplatil na velkou konkurenci v útoku. Překvapením bylo zařazení Julia Cruze do základní sestavy vedle Ibry. Suazo si zahrál pouze posledních dvacet pět minut, Crespo znovu nehrál. Před Chivuem dostal v základu přednost Samuel.

Inter využil hned první příležitost v zápase. Do 9.minuty měli spíš útočné choutky hosté. Pak si však Ibrahimovič krásně pohrál s míčem a milimetrovou přihrávkou našel za obranou nabíhajícího Stankoviče. Ten šel ke gólmanovi z velkého úhlu a naznačil, že bude přihrávat. Chimenti s tím chybně počítal a vrhnul se do míst, kde přihrávku očekával. Stankovič však střílel přímo k tyči, kde ještě před chvíli Chimenti byl - 1-0.

V další šanci byl znovu srbský záložník. Po skvělém a neohroženém průniku Zanettiho přes tři protihráče se Stankovič ocitl na pravé straně šestnáctky zcela sám, skákající balón však špatně trefil a ten vysoko přeletěl bránu. Na druhé straně byl velmi blízko vyrovnání Quagliarella. Asamoah utekl po pravé straně a přesnou přihrávkou hledal na malém vápně svého spoluhráče. Míč však dokázal dostatečně tečovat Ivan Cordoba a tak Quagliarella, který byl před okrytou bránou, jen smutně sledoval, jak na míč letícího kolem něj nedosáhne. Neúspěšný byl pak sám Asamoah. Jeho střelu z otočky mířící k tyči Julio Cesar vyrazil. Nad šla i jeho hlavička z rohového kopu.

Stoprocentní šanci na zvýšení rozdílu ve skóre měl před přestávkou Cruz. Nejprve Ibrahimovič posunul míč na střed Stankovičovi. Ten si však míč pro sebe nenechal, neboť uviděl ještě lépe postaveného Cruze. Argentinský útočník byl v pokutovém území sám před brankářem a přesto gól nedal. Jindy neomylný střelec selhal a branku přestřelil.

V druhém poločasu vystrašil fanoušky na San Siru Quagliarella. Jeho střela mířila jen kousek od vzdálenější tyče. Osudový moment přišel v 58.minutě. Jeden z obránců Udinese uviděl nabíhajícího Asamoaha a dlouhým pasem hluboko z vlastní poloviny se ho pokusil najít. Proti dlouhému nákopu zbytečně vystartoval z pokutového území Julio Cesar. Míč se však před ním nečekaně vysoko odrazil od země a brazilský gólman věděl, že je zle. Pokud by ho nechal nad sebou přeletět, sprintující Asamoah by ho v poklidu uklidil do prázdné brány. Z toho důvodu ho tak před vápnem zachytil rukou... Rozhodčí vše viděl a gólmana přirozeně vyloučil. Smutné na tom je, že Asamoah v momentě nedovoleného zákroku brankáře zrovna uklouzl a dotírající Samuel by u míče byl nakonec asi dříve.

Mancini na vyloučení reagoval stažením Cruze. Do brány šel samozřejmě Toldo. Od té doby se hráči nerazzurri snažili držet míč a neriskovat. Cílem bylo udržet jednobrankové vedení. To se jim však nevyplatilo a za pasivní hru byli potrestání. V nastaveném čase hlavičkoval po rohovém kopu Mesto a dezorientovaný Ivan Cordoba, který si hleděl jednoho z protihráčů, se hlavou trefil do vlastní sítě - 1-1.