David Suazo

Dejan Stankovič

Zlatan Ibrahimovič

Empoli - Inter

14' Ibrahimovič, 83' Ibrahimovič
Nejlepší hráč: Ibrahimovič

INTER (4-4-2): 1 Toldo; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell (26 Chivu 75'); 5 Stankovic, 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 31 Cesar (15 Dacourt 88'); 8 Ibrahimovic, 29 Suazo (7 Figo 73'). (22 Orlandoni, 9 Cruz, 16 Burdisso, 18 Crespo) Trenér: Roberto Mancini

Empoli (4-4-1-1): 23 Balli; 46 Raggi, 16 Marzoratti, 14 Adani (6 Abate 66'), 7 Tosto; 24 Buscé, 18 Giacomazzi, 5 Moro, 77 Antonini (21 Giovinco 59'); 10 Vannucchi; 11 Saudati (9 Pozzi 46'). (1 Bassi, 8 Marianini, 15 Vanigli, 19 Marchisio). Trenér: Luigi Cagni)

Figo

První výhru v lize si Inter připsal ve 2.kole. Na hřišti Empoli vyhrál 2-0, obě branky vstřelil Zlatan Ibrahimovič. Mancinimu chyběli zranění Materazzi a Vieira a distancovaný Julio Cesar, který byl v minulém kole vyloučen za ruku mimo pokutové území. V bráně ho zastoupil Toldo. Adriano se znovu nevešel na lavičku náhradníků. Nezahrál si ani Crespo, kterého trenér na trávník nepustil z lavičky náhradníků. Překvapivě skoro celý zápas odehrál na křídle Cesar, který spolu s Adrianem nebyl zapsán na soupisku Ligy mistrů a který v týdnu hrál nepovedený přípravný zápas v Barceloně. Ve stoperské dvojici hrál s Cordobou znovu Samuel. Je vidět, že Chivu svými výkony Manciniho ještě nepřesvědčil a tak ho posílá do utkání jen na posledních pár minut.

První slušnou šanci měl Cesar. Z levé strany se dostal do pokutové území a křižnou střelou minul vzdálenější tyč. Ve 14.minutě se na opačné straně krásně uvolnil Maicon. Levačkou poslal nadýchaný centr na zadní tyč a dobíhající Ibrahimovič ho poslal mezi nohama brankáře do sítě - 0-1. Další šance připravil autor gólu pro Suaza. V prvním případě byl honduraský střelec zblokován, v druhém pak místo střely hledal centrem spoluhráče, což se mu nepovedlo. Domácí Empoli se sice snažilo, vážné ohrozit Tolda se mu ale povedlo za první poločas pouze jednou. Ve 36.minutě se Antonini ocitl sám před gólmanem Toldem. Ve vyložené pozici však naštěstí netrefil bránu. Těsně před přestávkou se ukázal dvakrát David Suazo. Jeho bombu do šibenice z 25 metrů vytáhl skvělým zákrok Balli. A pak na malém vápně nedokázal prostřelit protihráče před sebou.

První akci v druhé půli měl znovu Suazo. Po pěkném sólu přes tři obránce mu přízemní střelu chytil Balli. Na druhé straně musel vyrážet střelu Mora z 25 metrů Toldo. Zvýšit vedení mohl Ibrahimovič. Po úniku se však nechal v šestnáctce předběhnout jedním z obránců Empoli. V 69.minutě se blýskl Toldo. Pozziho střelu vyrážel reflexivně nohama. Střídající Figo pak nepříliš tvrdou ranou prověřil Balliho. V 83.minutě využili hráči nerazzurri rychlý brejk a dostali se do vedení o dvě branky. Balón se po rychlé kombinaci dostal z prava od Figa, přes Cesara na Ibrhaimoviče, který pohodlně trefil odkrytou bránu..