3.kolo 16/09/07 15:00 CET - "G.Meazza", Milano
Venku:  16.326
Dom.max: 42.707
Ven.max: 16.326

Hernan Crespo

14' Crespo, 79' Cesar
Nejlepší hráč: Maicon

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 6 Maxwell; 7 Figo (5 Stankovic 65'), 19 Cambiasso, 15 Dacourt (4 Zanetti 78'), 31 Cesar; 18 Crespo (8 Ibrahimovic 59'), 10 Adriano. (1 Toldo, 9 Cruz, 21 Solari, 24 Rivas) Trenér: Roberto Mancini

Catania (4-5-1): Bizzarri; 21 Silvestri, 6 Stovini, 23 Terlizzi, 3 Sabato; 17 Baiocco, 25 Martinez (7 Vargas 46'), 8 Edusei, 10 Mascara (15 Morimoto 71'), 13 Izco (19 Tedesco 73'); 24 Spinesi. (16 Polito, 2 Sardo, 18 Babu`, 32 Nardini). Trenér: Gianluca Atzori

Crespo

Ve 3.kole Serie A obhájce titulu nezaváhal a snadno si poradil s Catanií. Na výhře 2-0 se podíleli svými góly Crespo a Cesar. Inter se díky remíze AC Milán a nečekané domácí prohře Juventusu s Udinese dostal v tabulce na druhou příčku za dosud nechybující AS Řím.

Sestavu hodně ovlivnila Liga mistrů. Již ve středu zahajuje Inter základní skupinu v Istanbulu s Fenerbahce a Mancini šetřil opory. Javier Zanetti, Stankovič a Ibrahimovič se na trávník dostali až v druhém poločasu. Volno dostal Patrick Vieira, který ač byl ještě nedávno zraněný, hrál a reprezentaci Francie kvalifikaci na ME. Absenci klíčových hráčů vyžili Cesar a Adriano. Oba dva podali velmi dobré výkony a v hlasování fanoušků na oficiální stránce Interu dostali nejvíce bodů. Adrianovi chybělo velmi málo a mohl dát konečně gól. V prvním poločasu mu nebyl uznán pro předchozí faul, v tom druhém nastřelil na konci tyč. V zápase měl ale i mnoho jiných šancí. Aparecido Cesar byl úspěšnější a připsal si druhý gól v dresu nerazzurri od léta 2005, kdy do Milána přišel. Do brány se po trestu vrátil jeho skoro jmenovec Julio Cesar. Velmi dobrý výkon podal Maicon, který zakládal obě gólové akce.

První šanci měl Crespo. Argentinec se prodral v pokutovém území přes tři protihráče. Brankář spolu s dalším obráncem museli jeho střelu vyrážet na roh. Svoji chytrost ukázal divákům na San Siru Figo. P5ed zahuštěným pokutovým územím neviděl prostor pro přihrávku a tak volil střelu. Obloučkem se pokusil poslat balón za záda Bizzarriho. Gólman hostí střelu vyrazil nad břevno. Po Maiconově centru chyběl Adrianovi krok k hlavičce, která mohla skončit gólem. Z další akce se již slavilo. Maicon potáhl míč k šestnáctce a přihrál Adrimu. Brazilský střelec však podklouzl a s vypětím všech sil aspoň tělem dokázal v pádu vrátit míč Maiconovi. Ten bleskově mezerou mezi obránci našel volného Crespa, který pohodlně skóroval do odkryté brány - 1-0.

Obrovskou šanci měl i Adriano. Zcela sám před gólmanem si vysoký míč zpracoval na hrudi a ještě než dopadl na zem ho poslal efektně bombou na bránu. Bohužel však přesně do míst, kde byl brankář. O chvíli později to zkusil Adri prudkou střelou po zemi. I tentokrát se však vytáhl Bizzarri. Catania zahrozila občas z brejku. Nic vážného však před Julio Cesarem ale její útočníci nevymysleli. V 31.minutě přišel roh a neuznaný gól. Adriano sice poslal hlavou míč do sítě, předtím však stáhl na zem protihráče. V nastaveném čase chyběl Adrianovi štěstí. Střelu Crespa vyrazil Bizzarri a míč jen těsně minul dobíhajícího Brazilce.

V druhé půli přišli chvíle i pro Catanii. Julio Cesar musel předvést velmi dobrý zákrok při střele Gionathana Spinesiho. O chvíli později stejný hráč střílel vedle. Pak se na stadionu tleskalo. A nebylo to ani domácím a ani hostům. Alvaro Recoba vstřelil za FC Turín svůj první gól a diváci na San Siru na něj nezapomínají. Mezitím se dostal na hřiště Ibra za Crespa ve 79.minutě přihrál na pojišťovací gól. Akci založil znovu Maicon, který vyvezl míč z vlastního pokutového území, Ibra pak krásně nalezl rozběhnutého Cesara. Brazilský křídelník proti gólmanovi uspěl a střelou pod břevno rozvlnil síť - 2-0.

V závěru měl Inter tutovky. Po brejku Stankoviče a Ibry druhý jmenovaný tvrdou ranou mířil přesně na gólmana. V nastavení se pak Adriano protlačil na malém vápně z úhlu ke střele a nastřelil tyč.