Dom.max: 42.707
Ven.max: 51.150

Roma-Inter

Zlatan Ibrahimovič

53' Perrotta - 29' Ibrahimovič p., 57' Crespo, 60' Cruz, 66' Cordoba
Nejlepší hráč: Julio Cruz

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 5 Stankovic, 15 Dacourt (18 Crespo 51'), 19 Cambiasso; 7 Figo (30 Pelé 77'), 8 Ibrahimovic (9 Cruz 51'), 31 Cesar. (1 Toldo, 10 Adriano, 21 Solari, 29 Suazo). Trenér: Roberto Mancini

Roma (4-4-2): 32 Doni; 2 Panucci (3 Cicinho 69'), 5 Mexes, 4 Juan, 22 Tonetto; 16 De Rossi, 7 Pizarro; 14 Giuly, 20 Perrotta, 30 Mancini (9 Vucinic 69'); 10 Totti (18 Esposito 76'). (1 Curci, 21 Ferrari, 29, Barusso, 33 Brighi). Trenér: Luciano Spalletti.

Ibra

Skvělé představení odehráli na hřišti doposud prvního AS Řím fotbalisté Interu Milán. Ve šlágru 6.kola potupili svého soupeře na jeho hřišti před zraky 60 tisíci diváky 1-4. Utkání výrazně ovlivnila 28.minuta, ve které se nechal za ruku ve vápně vyloučit římský Giuly. Ibrahimovič proměnil penaltu a dostal Inter do vedení. Po přestávce Inter jasně dominoval a přestože domácí vyrovnali, v následujících minutách svého soupeře doslova rozložil. I římské deníky psaly o tom, že Inter Romu doslova rozmetal a vyhoupl se na první příčku.

Kvůli zranění stále nehraje Materazzi, Chivu, Burdisso a Vieira. Maicon pykal v druhém zápase za červenou kartu. Mancini překvapil tím, že ačkoliv má k dispozici pět skvělých útočníků do sestavy zařadil pouze jednoho. Zřejmě nechtěl nechat pouze sedět na lavičce Stankoviče a skvěle hrajícího Cesara a tak brazilské křídlo posunul víc dopředu. Zatímco Cruz a Crespo se na trávník dostali krátce po přestávce, Suazo a Adriano na lavičce zůstali až do konce.

Oba týmy začaly opatrně. Aktivnější v ofenzivě byla zpočátku Roma. Nejprve v 2.minutě zahrozil z přímého kopu Totti. Julio Cesar střelu vyrazil a poradil si i s Manciniho dorážkou. Tento hráč pak o pár minut později vyslal nebezpečnou přízemní střelu těsně kolem tyče, Julio Cesar zasahovat nemusel. Na druhé straně pěkně po pravé straně pronikl Javier Zanetti. Po jeho centru se na hranici pokutového území opřel do míče Esteban Cambiasso, bohužel mířil přímo do středu brány, kde byl připravený Doni.

Ve 28.minutě přišla ukázková brejková akce Interu. Domácí rozehrávali roh, Maxwell vystihl přihrávku na Pizarra a dovedl míč až na střed hřiště, následně skvěle načasoval přihrávku za obranu Cesarovi, který se hnal na gólmana Doniho zcela sám. Bohužell však brankáře nastřelil přímo do nohy. K odraženému míči se dostal Ibrahimovič a hlavičkou ho poslal na bránu, tam však byl Giuly a instinktivně míč zastavil volejbalovým úderem. Rozhodčí nezaváhal, nařídil penaltu a římského hráče vyloučil. Ibrahimovič pak tvrdou ranou pod brankáře penaltu proměnil - 0-1. Pro švédského střelce to byla již sedmá trefa v šestém utkání.

Krátce po přestávce byl po Cruzově přihrávce zcela sám před brankářem Crespo, ten však neuvěřitelně přestřelil, branka by ale stejně neplatila, protože se jednalo o ofsajd. V 53.minutě vyrobil hrubku v obraně Maxwell. Lehce si nechal u vlastní brány ukoupnout míč, Perrotta toho využil a přesnou střelou vyrovnal - 1-1. Hráče Interu vyrovnání domácích vyburcovalo a v následujících minutách ukázali domácím, jak se hraje. Nejprve Cesar v šestnáctce na sebe nalákal protihráče a zadovkou našel Cruze. Argentinec neváhal a přízemní střelou napálil tyč. K dorážce se Cesar nedostal, protože byl v ofsajdu. Jen o minutu později viděli divácí nádhernou kombinaci na jeden dotek. Cesar, Maxwell, Cambiasso, Crespo, Cambiasso střela a vyražený míč brankářem vrací akrobaticky do sítě Crespo - 1-2. Supergól! Jen o tři minuty později přidali nerazzurri další zásah. Figo 22 metrů před bránou přistrčil balón Cruzovi, nikdo z hráčů domácích se k němu neměl a tak Argentinec napřáhl a tvrdou ranou k tyči poslal míč do sítě - 1-3.

Čtvrtý přídavek přišel jen šest minut po třetím gólu. Roh, Figo si narazil s Cesarem a poslal nadýchaný centr do vápna. U zadní tyče byl připravený Cordoba, který pohodlně poslal míč do okryté brány - 1-4. Zbytek utkání se již jen dohrál. Inter vyhrál zaslouženě.