Marco Materazzi

Ibra a Materazzi

Esteban Cambiasso

Stankovič a Ibra

31' Cordoba vl., 90'+2' Forestieri - 26' Ibrahimovič p., 45'+1' Cambiasso, 52' Ibrahimovič
Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-3-1-2):12 Julio Cesar; 13 Maicon (5 Stankovic 46'), 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell (16 Burdisso 83'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 6 Chivu; 11 Jimenez (30 Pelé 72'), 8 Ibrahimovic, 9 Cruz. (22 Orlandoni, 31 Cesar, 18 Crespo, 45 Balotelli). Trenér: Roberto Mancini

Siena (4-4-2): 1 Manninger; 73 Bertotto, 90 Portanova, 15 Loria, 11 De Ceglie; 8 Vergassola, 5 Codrea (30 Forestieri 76'), 14 Galloppa, 20 Locatelli; 7 Frick, 32 Maccarone. (31 Eleftheropoulos, 13 Rossettini, 22 Alberto, 23 Jarolim, 21 Rossi, 9 Corvia). Trenér: Mario Beretta

Ibra

Poslední dvojnásobní mistři Itálie vstoupili do nového roku úspěšně. Na trávníku, na kterém loni poprvé oslavovali zisk scudetta vyhráli 2-3. Dvě branky vstřelil nezastavitelný Zlatan, jednu dal ve skvělé formě hrající Esteban Cambiasso. Inter je v tabulce nadále první s náskokem sedmi bodů před druhým Římem.

Seznam zraněných je nadále dlouhý. Chybí Toldo, Vieira, Samuel, Figo a Dacourt. Kvůli menším zdravotním problémům nebyl ani na lavičce David Suazo. Díky absenci Samuela bylo místo vedle Cordoby ve stoperské dvojici samozřejmě rezervováno Marcu Materazzimu. Na stranách byli Maxwell a Maicon, který byl o přestávce ale překvapivě střídán. Nahradil ho uzdravený Dejan Stankovič, který si naposledy zahrál na konci října. V záloze byl ze začátku znovu Chivu. Hrotovou dvojici Ibra-Cruz podporoval hlavně Jimenez.

Utkání bylo vyrovnané, o čemž svědčí i počet střel, 5-6 pro Inter, který si příliš šancí nevypracoval. O výsledku nakonec rozhodla kvalita hráčů na straně hostí.

První branku vstřelil v 26.minutě Zlatan Ibrahimovič. Byla to jeho desátá ligová v této sezoně a v klubové tabulce tak dohnal kolegu z útoku Julia Cruz. Právě tento Argentinec mu však penaltu zařídil. V pokutovém území by zastaven Codreou. Faul to nebyl příliš velký a penalta se za něj určitě kopat nemusela. Přesto se tak stalo. Inter se z vedení dlouho neradoval. Hned o pět minut později podcenila obrana přetažený centr a spoléhala na to, že jej zachytí brankář Julio Cesar. Nezachytil, Frick hlavou vrátil balón do ohně, kam si nabíhal Maccarone stíhaný Cordobou. Kolumbijský reprezentant si pak při obranném zákroku srazil míč do vlastní sítě - 1-1.

Nerozhodný stav do přestávky nevydržel. V nastaveném čase se na pravé straně uvolnil přes dva hráče Jimenez. Poslal téměř po brankové čáře centr. Julio Cruz na něj nedosáhl a tak ho na druhé straně zachytil až Chivu. Rychle ho před dotírajícími obránci podstrčil Ibrahimovičovi, který našel vhodný okamžik na přihrávku a na malém vápně našel připraveného Cambiassa. Argentinský záložník pak jen nastavil nohu - 1-2.

Sedm minut po přestávce zavezl míč k šestnáctce Chivu. Před čtyřmi protihráči pak vtipně vrátil míč dozadu na připraveného Ibru, který dokonale využil volný prostor. Nádhernou křižnou ranou poslal míč do šibenice - 1-3. V 92.minutě se Siena ještě dočkala snížení. Z halfvoleje se krásně trefil Forestieri.