Nejlepší hráč: Ibrahimovic

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 16 Burdisso, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 19 Cambiasso (18 Crespo 84'), 31 Cesar; 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (14 Vieira 78'). (1 Toldo, 11 Jimenez, 21 Solari, 24 Rivas, 30 Pelé). Trenér: Roberto Mancini

Udinese (4-4-2): 22 Handanovic; 2 Zapata, 19 Felipe, 24 Lukovic; 20 Mesto (22 Ferronetti 85'), 88 Inler, 4 D'Agostino, 8 Dossena; 7 Pepe (83 Floro Flores 33'), 27 Quagliarella (14 Candreva 90'+1'), 10 Di Natale. (25 Chimenti, 6 Coda, 15 Isla, 23 Eremenko). Trenér: Pasquale Marino.

Zanetti a Rosetti

Inter do nového roku nevstoupil určitě tak impozantně jako hrál celý rok 2007. Po dvou těsných výhrách 3-2 se dalo předpokládat, že nějaké to bodové zaváhání může přijít. A také přišlo. A s nikým jiným než s Udinese. Inter za celý loňský rekordní ročník porazil aspoň jednou každý tým kromě jednoho - Udinese. Letos lepší nebude. V 1.kole s tímto soupeřem remizoval 1-1 a nyní si z jeho stánku odváží bod za bezbrankovou remízu.

Zápas výrazně ovlivnil chybující rozhodčí Roberto Rosetti. Nejprve během 20 sekund čisté hry stihl udělit dvě žluté karty Cesarovi. Brazilský záložník tak již ve 23.minutě notně oslabil tým a ten to měl proti dobře hrajícím domácím hodně těžké. První žlutou dostal Cesar oprávněně, ale ta druhá... Po rozehrání přímého kopu nasprintoval k Pepému a u autové čáry mu čistě skluzem vypíchl míč. Pepé se však teatrálně složil a Rosetti neuvěřitelně ožlutil Cesara podruhé. Další brutální chybu proti Interu vyrobil zkušený sudí v 59.minutě, kdy vstřelil Ibrahimovič pěkný gól po té, co přehodil gólmana. Rozhodčí gól neuznal pro údajný předchozí faul Švéda na obránce Lukoviče. Ve zpomalených záběrech televize bylo vidět, že se o faul nejednalo. Lukovič se skácel k zemi po normálním kontaktu.

Mancini postavil očekávanou sestavu s dvěma nečekanými muži. Na pravé straně obrany byl Nicolas Burdisso. Kouč zřejmě nechce vyndavat Zanettiho ze zálohy a tak tam raději dal toho argentinského cestovatele. Maicon je stále zraněný. Druhým překvapením byl Cesar. Pouze na lavičce zůstali Jimenez a Pelé. Patrick Vieira si znovu zahrál jen posledních pár minut. Zranění jsou do konce sezony Dacourt a Samuel. Menší potíže mají Chivu a Suazo. Figo se zotavuje po zlomenině nohy.

První nebezpečnou střelu vyslali domácí. Dossena pálil z 30 metrů po zemi do náruče Cesara. Na druhé straně si vytvořili stoprocentní šanci Interisti. Ibra přihrával, Cruz míč pustil a zcela volný Cambiasso neuvěřitelně přestřelil. Další tutovku měl ve 42.minutě Cruz. Inter rozehrál standardku z vlastní poloviny, centr prodloužil za sebe hlavou Ibra a Cruz se s obráncem na těle řítil do pokutového území. Vystřelil však zřejmě moc zbrkle. Střela prošla kolem pravé tyče. Na druhé straně měl velkou šanci i Dossena. Jeho střelu skvěle zablokoval Burdisso.

Po přestávce zahrozili znovu jako první domácí. Po rychlém brejku selhal Pepe. O chvíli později selhal při malé domů gólman Udinese Handanovic. Neuvěřitelně nahrál Ibrovi, který našel Cruze. Argentinec však znovu nedal a vyloženou šanci mu vyrazil brankář. V 52.minutě pálil z přímáku Ibra jen těsně vedle. V 56. minutě se při střele Di Nataleho vyznamenal Julio Cesar. Pak přišel neuznaný gól Ibry. A znovu přízemní rána tohoto střelce, která jen těsně minula tyč. Ani v další tutovce nerazzurri neměli štěstí. Cambisso hlavičkoval těsně mimo.