Venku:  23.924
Dom.max: 78.675
Ven.max: 51.150

David Suazo

14' Suazo, 18' Suazo
Nejlepší hráč: David Suazo

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon (7 Figo 72'), 16 Burdisso, 26 Chivu, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 30 Pelé, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (28 Maniche 68'); 29 Suazo, 18 Crespo (23 Materazzi 85'). (1 Toldo, 8 Ibrahimovic, 9 Cruz, 24 Rivas). Trenér: Roberto Mancini

Livorno (3-5-2): 1 Amelia; 77 Grandoni, 15 Knezevic, 6 Galante; 69 Balleri (20 Rossini 71'), 7 Pulzetti (86 Vailatti 68'), 11 De Vezze (3 A.Filippini 80'), 8 Vidigal, 26 Pasquale; 23 Diamanti, 81 Bogdani. (14 De Lucia, 4 E.Filippini, 17 Alvarez, 32 Pavan). Trenér: Giancarlo Camolese.

Suazo

Inter Milán zvládl i 23.kolo a nadále zůstává jediným týmem v nejlepších evropských ligách, který nebyl poražen. Po výhře 2-0 na Livornem dokonce zvýšil náskok v čele tabulky Serie A. V souboji druhého a třetího celku tabulky vyhrál Juventus nad AS Římem. Díky tomu Roma teď na Inter ztrácí 11 bodů. Loni byl po stejném počtu odehraných kol náskok ještě o tři body větší.

V úterý čeká Inter doposu asi nejtěžší duel sezony. V osmifinále Ligy mistrů bude hrát s Liverpoolem. S ohledem na toto utkání šetřil Mancini některé opory. Útočné duu Ibrahimovič a Cruz zůstalo pouze na lavičce, Cordoba skončil dokonce na tribuně, Materazzi si zahrál posledních pět minut a Maniche pouze posledních dvacet. Diskvalifikován byl Vieira. Dobrou zprávou je, že po menším zranění se hned do základní sestavy vrátil Dejan Stankovič a obránce Maicon, který naposledy hrál začátkem ledna. Po zloměnině nohy se poprvé na trávníku objevil i Luis Figo. Cristian Chivu si konečně zahrál na stoperovi.

Inter vstoupil do zápasu velmi aktivně, což byl oproti předchozím zápasům pozitivní rozdíl. V útočné fázi mu vycházeli akce a Livorno tlačil. Své šance dokazál využít Suazo a tak již v 18.minutě vedl Inter díky jeho dvěma brankám 2-0. Ve 13.minutě byl faulován Maicon. Chivu centrem z přímého kopu zprava našel Suaza, který se dokázal odpoutat od obráncům a hlavou trknul míč do sítě - 1-0. O pět minut později centroval z druhé strany Maxwell, dva obránci Livorna se si v malém vápně nedohodli a balón propadl znovu k Suazovi. Ten ho bezproblémů dokopl do brány - 2-0.

Další šanci měl Crespo, který se vyhnul ofsajdové pasti. Přestože měl dostatek prostoru k zakončení, volil nepochopitelně přihrávku na obsazeného Suaza. V druhém poločasu aktivita Interu klesla. Jeho hráči se raději šetřili na nadcházející zápasy a drželi dobrý výsledek. V 51.minutě je mohl potrestat Diamanti, jehož střela z přímého kopu skončila na tyči. Julio Cesar by neměl nárok... V té samé minutě však dostal novou možnost k vyniknutí. Vidigalovu střelu zázračně vyrazil jednou rukou. Hned z protiútoku mohl definitivně pohřbít naděje Cambiasso. Po průniku Suaza a následné zpětné přihrávce na vápno však naprosto selhal a místo poloprázdné brány nastřelil brankáře do nohy. Poslední ránu vyslal za Livorno Filippini. Julio Cesar se střely z dálky nezalekl.

Velmi dobré utkání kromě Suaza odehrál i Javier Zanetti, Esteban Cambiasso a Maxwell.