Luis Figo

Cristian Chivu

Zlatan Ibrahimovič

Zanetti a Burdisso

88' Zanetti - 38' Totti
Asistence: -
Žluté karty: Burdisso 51', Balotelli 90'+1' - Taddei 58', Mexes 82', Perrotta 90'+4'
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 26 Chivu, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 14 Vieira, 19 Cambiasso (45 Balotelli 58'), 5 Stankovic (29 Suazo 46'); 7 Figo (30 Pelé 61'); 18 Crespo. (1 Toldo, 23 Materazzi, 24 Rivas, 28 Maniche). Trenér: Roberto Mancini

Roma (4-4-2): 32 Doni; 77 Cassetti, 5 Mexes, 21 Ferrari, 22 Tonetto; 11 Taddei (4 Juan 86'), 16 De Rossi, 7 Pizarro (8 Aquilani 60'), 20 Perrotta; 9 Vucinic (14 Giuly 77'), 10 Totti. (27 Julio Sergio,15 Antunes, 30 Mancini, 33 Brighi). Trenér: Luciano Spalletti.

Zanetti slaví

Kapitán týmu Javier Zanetti zachránil málem prokoučovaný zápas trenérem Robertem Mancinim. Zatímco v prvním poločase mohli fanoušci nerazzurri domácího kouče chválit za dobře zvolenou taktiku proti AS Řím s pěti záložníky a jedním vysunutým útočníkem, po přestávce na něj museli být naštvaní. Mancini totiž během prvních patnácti minut doslova vykostil sestavu a ze hřiště stáhl tři záložníky - Dejana Stankoviče, Estebana Cambiassa a Luise Figa.

Trenér chtěl zvrátit nepříznivý vývoj utkání, neboť AS Řím vedl 1-0. Maxwell se však zranil a Inter musel 23 minut dohrávat utkání v deseti mužích. Taktika se třemi útočníky nevyšla, protože v záloze prakticky nebyl nikdo, kdo by podržel míč a rozehrál ho směrem dopředu. Přesto se však bránícímu Interu podařilo vyrovnat. V 88.minutě se ač obklopen několika hráči Romy přesně trefil Javier Zanetti. Inter díky tomu stále drží devítibodový náskok v tabulce, s AS Řím má lepší vzájemnou bilanci a navíc zůstává v Italské lize neporažen.

Vyrovnávající gól přišel v době, kdy už na hřišti nebyl Mexes vyloučený po dvou žlutých kartách během dvou minut. První dostal za to, že po ošetření, kdy byl za čárou, si cestu k lavičkám, kde mohl žádat o návrat na trávník, zkrátil v době hry u rohového praporku přes hřiště. Kousek od místa, kde se zrovna hrálo. Druhou žlutou, tentokrát přísnou, vyfasoval za faul na Crespa.

Utkání se v prvním poločase hrálo v poklidné atmosféře. Hráči se na sebe usmívali a tvrdé zákroky takřka nebyly vidět. Přesně naopak to však bylo po přestávce. Čím více se blížil konec střetnutí, tím byly vztahy na hřišti horší. I proto začal dávat rozhodčí žluté karty, rozdal jich šest. Kvůli jedné z nich si příští zápas nezahraje Nicolas Burdisso.

Inter má velké problémy s marodkou. Do konce sezony si nezahrají Dacourt, Samuel a Cordoba. Otazník visí i nad Ibrahimovičem, který má podobné problémy jako kdysi Ronaldo. Kvůli zranění nemohl proti Romě hrát ani Julio Cruz. Navíc si v druhém poločasu Maxwell poranil kotník a nevypadá to, že by se měl na hřiště rychle vracet.

Kvůli stopce v Lize mistrů si Marco Materazzi zřejmě jen tak nezahraje ani v lize. Mancini musí testovat nově utvořenou dvojici Chivu a Burdisso, případně Rivas. Proti AS Řím postavil hned pětici záložníků. Na hrotu byl osamocený Crespo. Taktika v první půli vycházela. Hosté se přes zahuštěnou zálohu nemohli prosadit a pokud přeci jen zahrozili, pochytal nebezpečné přihrávky za obranu brankář Julio Cesar. Naopak na druhé straně hrozil jediný útočník nerazzurri. Nejprve v 16.minutě pálil po rychlé akci nad. O tři minuty však již byl Crespo velmi blízko gólu. Po pěkném centru Vieiry z pravé strany se do míče položil polonůžkami a akrobaticky poslal tvrdou střelu do tyče. Od ní se míč odrazil a po celé šířce brankové čáry doskákal až za čáru. Ze všech hráčů měl k němu nejblíže Cambiasso. I tak ho však na hřišti nestačil zachytit.

Další šanci měl těsně před přestávkou Burdisso. Jeho hlavička však skončila těsně nad. Do druhé půle přišel za Stankoviče druhý útočník Suazo. I tak to však Mancinimu nebylo dost a po pár minutách stáhl Figa a Cambiassa. Místo nich poslal na hřiště Pelého a třetího útočníka - mladého talenta Balotelliho. Krátce na to však odkulhal s výronem kotníku za čáru Maxwell a Inter musel dohrát v oslabení. Rázem tak hrozilo, že místo dotahování skóre, znovu inkasuje. Inter se však postupně s danou situací dokázal vyrovnat, ustál pár šancí hostí a nakonec i udeřil. U rohového praporku dokázal krásně uvolnit Burdissa Maicon. Argentinský obránce poslal nadýchaný oblouček do vápna, kde hosté dokázali míč odhlavičkovat ale pouze k Zanettimu. Ten se ho pokusil zpracovat, ale když se mu míč nepodařilo řádně zklidnit, raději ho přes přistupující hráče AS z polovoleje napálil přímo k tyči - 1-1. Běžela 88.minuta a kapitán vstřelil svůj první a nesmírně důležitý gól v tomto ročníku.