Patrick Vieira

Julio Cruz

Roberto Mancini

Hernan Crespo

5' Vieira, 35' Jimenez - 26' Materazzi vl.
Nejlepší hráč: Patrick Vieira

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 26 Chivu; 14 Vieira (24 Rivas 90'+4'), 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 11 Jimenez (7 Figo 62'); 8 Ibrahimovic (18 Crespo 79'), 9 Cruz. (1 Toldo, 21 Solari, 29 Suazo, 30 Pelé). Trenér: Roberto Mancini

Palermo (4-4-2): 12 Fontana; 2 Zaccardo, 77 Rinaudo, 21 Biava; 16 Cassani (7 Cavani 80'), 14 Guana (4 Tedesco 46'), 8 Migliaccio, 30 Simplicio, 42 Balzaretti; 11 Amauri, 10 Miccoli (17 Jankovic 46'). (1 Agliardi, 20 Caserta, 23 Bresciano, 43 Barzagli). Trenér: Francesco Guidolin

Patrick Vieira dává první gól

Po vyřazení z Ligy mistrů se Inter nenechal zaskočit a díky pěknému ofenzivnímu výkonu z prvního poločasu přehrál ve 28.kole na svém hřišti Palermo. Je vidět, že těžký dvojzápas s Liverpoolem hráče psychicky znejistěl a teprve až teď, kdy už se mohou soustředit jen na domácí soutěže, začali hrát uvolněně a hlavně sympaticky. Škoda jen, že jim to vydrželo pouze prvních pětačtyřicet minut. Rychlý gól vstřelil po geniálním obloučku od Ibry hlavou Patrick Vieira. Pak si sice dal Materazzi vlastní gól, nerazzurri však šli znovu do vedení. První gól Jimeneze sice pro ofsajd neplatil, ten druhý však po přihrávce Maicona ano. V druhém poločasu se hra vyrovnala. Domácí sice Palermo do šancí nepouštěli, sami si je ale téměř také nevytvořili.

Seznam zraněných se naštěstí nerozšiřuje. Do konce sezony tak jsou mimo hru Cordoba, Samuel a Dacourt. Maxwell začal trénovat s týmem. V zápase neseděl ani na lavičce Dejan Stankovič, ačkoliv byl nominován.

Po gólu Vieiry se Inter dál aktivně tlačil dopředu. Palermo se do první šance dostalo v 16.minutě. Po přímém koupu Miccoliho musel Julio Cesar řešit hlavičku Rinauda. Patrick Vieira se ve své bývalé formě známé z Arsenalu blýskl několikrát za zápas. Bohužel proti Liverpoolu by se jeho výkon cenil víc. Po přímého kopu Chivua jen těsně minul. Ve 26.minutě vyrovnalo Palermo s pomocí štěstí. Nejprve Julio Cesar vyrazil před sebe míč po ráně Miccoliho, která před ním skočila na zem. Míč se odrazil k Simpliciovi, který dal znovu šanci vyniknout brankáři Interu. Julio Cesar střelu znovu vyrazil. Bohužel však do přibíhajícího Materazziho, který jen bezmocně sledoval, jak končí v síti.

Jen o minutu později mohl dát Interu vedení znovu Patrick Vieira. Jeho rána se však odrazila od břevna a Jimenez uklízel míč do sítě z ofsajdu.V 35.minutě gól padl. Maicon zachytil centr v pokutovém území, chytře si počkal a našel výhodněji postaveného Jimeneze. Ten také zachoval klid a trefil odkrytou bránu Palerma - 2-1. V druhém poločasu byl blízko třetího gólu Burdisso. Těsně minul. Zápas tak byl dramatický až do konce. Vyrovnat mohl Jankovic, hlavou však přesně nezamířil.

Inter zůstává první s náskokem šesti bodů před AS Římem, který doma porazil AC Milán.