Dom.max: 78.675
Ven.max: 60.240

Suazo a Solari

Suazo a Ibra

86' Borriello - 11' Suazo
Asistence: Ibrahimovič
Žluté karty: Juric 40', Milanetto 53' - Pelé 34', Pelé 40' Burdisso 71', Cruz 87'
Nejlepší hráč: Cristian Chivu

INTER (4-4-2):12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 26 Chivu, 6 Maxwell; 30 Pelé, 19 Cambiasso, 4 Zanetti, 21 Solari (24 Rivas 46'); 8 Ibrahimovic, 29 Suazo (9 Cruz 69'). (1 Toldo, 11 Jimenez, 18 Crespo, 28 Maniche, 45 Balotelli). Trenér: Roberto Mancini

Janov (4-3-3): 73 Scarpi; 24 Konko, 33 Santos (22 Borriello 46'), 25 De Rosa (29 Fabiano 71'), 18 Criscito (16 Lucarelli 52'); 7 Rossi, 77 Milanetto, 28 Juric; 14 Sculli, 9 Figueroa, 8 Danilo. (1 Lanza, 10 Masiero, 21 Di Vaio, 68 Vanden Borre). Trenér: Gian Piero Gasperini.

Inter ztratil další body, v Janově remizoval 1-1. Díky prohře AS Řím v městském derby s Laziem se rozdíl v tabulce ale zvětšil na sedm bodů. Utkání v Janově již potřetí v sezoně ovlivnil přísným vyloučením hráče v neprospěch Interu rozhodčí. Stejně jako v předchozích dvou případech došlo k "závažnému" provinění hráče nerazzurri ještě v prvním poločasu. Zatímco první žlutou kartu vyfasoval Pelé správně, druhou dostal od rozhodčího neoprávněně, jednalo se pouze o normální faul. Janov se i díky přesile v druhém poločase dostal do výhody a místy Inter doslova drtil. Černomodří se často museli spokojit jen s pouhým odkopem od brány. Tlak neustáli a vyrovnávající gól inkasovali v 86.minutě.

Sestavu Mancini namíchal s ohledem na sobotní těžké utkání - hraje se Derby d'Italia. V záloze tak hrál mladý Pelé a Solari. Figo má údajně zraněnou šlachu. Volno dostal Vieira. Cordoba, Dacourt, Samuel a Cesar jsou zranění. Diskvalifikován byl za žluté karty Materazzi.

Inter začal dobře a již v 11.minutě zakončil rychlý brejk po přihrávce Ibry Suazo. Za domácí byl často vidět Milaneto a Scully. Šanci si ale nevytvořili. Nejzajímavější věci z první pětačtyřicetiminutovky je tak vystoupení Pelého. V 15.minutě byl tento portugalský záložník ošklivě udeřen loktem do krku. Pelého zákrok dost bolel a bylo na něm vidět, že by ho Juričovi nejraději hned vrátil. Ten za něj ale neviděl ani žlutou kartu. O dvacet minut později Pelé nenápadně v souboji s Milanettem protihráči nafackoval. Sudí si toho všiml a správně hráči ukázal žlutou kartu. O šest minut později mu ji však nepochopitelně ukázal podruhé. Pelé přitom zastavil Juriče normálním faulem. Navíc pokud byl na žlutou, tak měl být Jurič v 15.minutě vyloučen za úmyslný a zákeřný faul loktem...

Vyloučení zápas přirozeně ovlivnilo. Inter začal spoléhat na brejky. Suazovi chyběl před gólmanem krok, aby mohl zakončit. V 53.minutě domácí málem vyrovnali. Danilo po centru střílel a Scully míč tečoval takovým způsobem, že ten přeletěl gólmana a přistál v síti. Asistent sudího si však všiml ofsajdu a gól tak správně neplatil. Domácí zvyšovali tlak a dočkali se pár minut před koncem. Nelepší střelec Serie A, který si zahrál pouze druhý poločas se dočkal při dorážce, když akrobaticky poslal balón do sítě.